Portal ma 28,653,247 unikalnych wizyt

22/08/2015 17:48
Zimny prysznic w starciu ze Zniczem
Smutni opuszczali obiekt przy ulicy Hauke-Bosaka licznie zgromadzeni kibice puławskiej Wisły, bowiem po niezłej serii bez porażki piłkarze puławskiej Wisły pierwszy raz w tym sezonie poznali smak porażki. Co gorsza puławianie zaprezentowali się dziś bardzo słabo, a błędami popełnionymi w trakcie tego meczu można by obdzielić kilka jeszcze kilka spotkań.

Trener Wisły zaskoczył dziś kibiców. W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy pierwszy raz w tym sezonie Przemysława Kanarka, który zastąpił Tomasza Sedlewskiego. Na boku obrony zamiast przesuniętego do linii pomocy Rafała Lisickiego zagrał Łukasz Turzyniecki. Z powodu kontuzji w meczowej kadrze zabrakło natomiast Dawida Pożaka i Konrada Nowaka.
Początek spotkania to bardzo wyrównana i spokojna gra. Widać było, że pruszkowianie ustawieni są dosyć defensywnie i czekać będą na kontry. Okazja do przeprowadzenia jednej z nich nadarzyła się w 14 minucie gry, kiedy to Daniel Kraska pomknął prawą stroną i dograł piłkę w pole karne Wisły. Niestety dla puławian po drodze piłka trafiła w próbującego wybić wślizgiem piłkę Mateusza Pielacha i ku rozpaczy fanów Dumy Powiśla trafiła do siatki.
Kolejne minuty nie przynosiły zmiany. W 27 minucie nikt nie przeciął dobrego dogrania Konrada Szczotki, a kilka minut później po podaniu Arkadiusza Maksymiuka lepszy okazał się Piotr Misztal. Goście natomiast poza próbą wymuszenia rzutu karnego przez Przemysława Kitę nie zagrozili bramce w której stał dziś Nazar Penkowec.
W przerwie opiekun Wisły Bogdan Bławacki dokonał dwóch korekt w swoim zespole. Za Przemysława Kanarka wszedł Tomasz Sedlewski a za Konrada Szczotkę Szymon Wiejak. Niestety roszady nie przyniosły poprawy gry. Co gorsza w 58 minucie spotkania pruszkowianie prowadzili już 2:0,bowiem rzut wolny z 20 metra wykorzystał eks-wiślak Maciej Machalski, który zaskoczył sprytnym strzałem źle ustawionego Nazara Penkowca.
Prowadząc 2:0 ekipa Znicza nie kwapiła się do ataków rozbijając wszystkie próby ataków Wisły przed swoim polem karnym. W 81 minucie Piotra Misztala próbował pokonać Patryk Słotwiński, jednak trafił w nogi obrońców i skończyło się rzutem rożnym dla puławian. W 85 minucie gry ekipa Znicza rozstrzygnęła spotkanie. Po kontrze bramkę strzałem z dystansu zdobył Przemysław Kita. Mimo tego wiślacy grali do końca co dało im bramkę. W 89 minucie po centrze Bartosza Tetycha piłka trafiła do Szymona Wiejaka, który strzałem głową zdobył honorową bramkę dla wiślaków. Już w doliczonym czasie gry po niepewnym wyjściu Nazara Penkowca znakomitej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Wiśniewski, który z kilku metrów posłał piłkę nad bramką.
Dla pruszkowian dzisiejsza wygrana była pierwszą w tym sezonie. Dla wiślaków natomiast była to pierwsza porażka w sezonie i mamy nadzieję, że ostatnia. Teraz ekipa Dumy Powiśla nie ma chwili odpoczynku bowiem już w środę wyjeżdża do Stalowej Woli na spotkanie ze Stalą. Jeśli podopieczni trenera Bławackiego chcą utrzymać się w czubie tabeli muszą przy Hutniczej wygrać.

Wisła Puławy : Znicz Pruszków 1:3 ( 0:1)