Portal ma 28,655,664 unikalnych wizyt

26/08/2015 15:56
Kryzys Wisły trwa nadal
Nie udało się piłkarzom puławskiej Wisły przywieść punktów ze Stalowej Woli. Dziś podopieczni trenera Bogdana Bławackiego przegrali z miejscową Stalą 1:0, tracąc gola w 87 minucie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym przez Mateusza Pielacha.

W Stalowej Woli trener Bławacki nie dokonał wielu zmian w wyjściowym składzie Wisły. Za Łukasza Turzynieckiego wskoczył Tomasz Sedlewski a Przemysława Kanarka zastąpił Patryk Słotwiński.
Od samego początku spotkania widać było, że obie ekipy nie chcą stracić w tym spotkaniu bramki, która ustawiłaby przebieg spotkania. Z tego powodu na boisku przy ulicy Hutniczej działo się niewiele. Jednak swoje okazje mieli puławianie w 21 minucie na bramkę Tomasza Wietechy uderzał Arkadiusz Maksymiuk, kilka minut później tego samego próbował Konrad Szczotka, ale albo uderzenia wiślaków były niecelne, albo zbyt lekki i radził sobie z nimi bramkarz Stalówki. Końcówka tej części gry również należała do wiślaków na bramkę gospodarzy uderzali Rafał Lisiecki i Ivan Litwniuk jednak tak samo jak w przypadku poprzednich prób nie padła bramka dla puławian.
Druga odsłona meczu miała podobny przebieg. W 58 minucie w niezłej sytuacji bramkowej znalazł się Jarosław Niezgoda, który przegrał jednak rywalizację z Wietechą. W 63 minucie gry zadrżały serca wiślaków, bowiem po centrze w pole karne piłkę do bramki Nazara Penkowca skierował Tomasz Płonka, jedna sędzia Mirosław Górecki odgwizdał faul byłego napastnika Izolatora Boguchwała na jednym z graczy Wisły i nie uznał bramki dla Stalówki.
W 70 minucie gry tylko dobra postawa Nazara Penkowca w puławskiej bramce zapobiegła stracie bramki przez Dumę Powiśla. Na bramkę wiślaków uderzał Damian Łanucha, ale bramkarz Wisły nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny. W 81 minucie piłkę meczową miał Bartosz Tetych, który wyszedł sam na sam z Wietechą, jednak uderzył zbyt mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy. W końcówce spotkania szukająca bramki Stal dopięła swego. W 86 minucie gry po centrze Michała Mistrzyka o piłkę walczyli Mateusz Pielach i Tomasz Płonka a futbolówka trafiła obrońcę Wisły w rękę, której nie zdążył schować z nad głowy a sędzia Górecki nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr od bramki Penkowca. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Damian Łanucha. W końcówce kolejny raz zakotłowało się pod bramką Stali, ale młody Tetych drugi raz posłał piłkę nad bramką gospodarzy.
Po kapitalnych nastrojach z początku sezonu pozostało tylko wspomnienie.Teraz przed naszą drużyną kolejny arcytrudny mecz. Do Puław przyjeżdża Raków Częstochowa z którym w poprzednim sezonie dwukrotnie przegraliśmy. Może sobotni mecz będzie przełomem?? Oby.

Stal Stalowa Wola : Wisła Puławy 1:0 ( 0:0)
Łanucha 87 (k)

Stal Stalowa WolaWietecha, Bartkiewicz, Bogacz, Wawrzyński, Łanucha ( 90+2 Jagiełło ) Kachniarz, Kowalski, Jabłoński, Kantor ( 58 Mistrzyk) Płonka, Giel ( 79 Siudak)

WisłaPenkowec, Lisiecki ( 59 Turzyniecki ) Pielach, Gusocenko, Litwniuk, Głaz, Maksymiuk, Słotwiński ( 46 Nowak) Szczotka, Sedlewski ( 78 Tetych ) Niezgoda ( 67 Wiejak)

Żółte kartki Kowalski, Kachniarz ( Stal), Pielach, Głaz ( Wisła)