Portal ma 28,568,838 unikalnych wizyt

12/09/2015 19:00
Ważna wygrana Wisły z Gryfem
Ważną wygraną po bardzo trudnym spotkaniu zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni Bohdana Bławackiego pokonali Gryf Wejherowo 2:0 dzięki czemu zbliżyli się do czołówki tabeli.

Opiekun puławskiej Wisły nie miał przed tym spotkaniem wielkiego pola manewru jeśli o zestawienie kadrowe swojego zespołu. Nadal kontuzjowani są Litwin Klimas Gusocenko, Rafał Lisiecki i Dawid Pożak, Piotr Charzewski dochodzi do formy w ekipie rezerw. Ukraiński szkoleniowiec Wisły kolejny raz zaskoczył rywali taktyką na ten mecz, bowiem puławianie podobnie jak z Rakowem Częstochowa wyszli system 3-5-2.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo nieszczęśliwie dla Patryka Sobczaka i Filipa Sosnowskiego, którzy bezsensownie zaatakował mającego w rękach piłkę bramkarza Wisły. Efektem tego ostrego ataku były urazy zarówno Sobczaka jak i pomocnika Gryfa, których po kilku minutowych zabiegach na płycie boiska służby medyczne odwiozły do szpitala.
Na sportowe emocje przyszło fanom czekać do 20 minuty, kiedy to po błędzie jednego z obrońców gości w sytuacji sam na sam z Filipem Wichmanem znalazł się Konrad Nowak. Uderzenie napastnika Dumy Powiśla odbił jednak golkiper przyjezdnych. Jednak w 27 minucie gry bramkarz Gryfa nie zapobiegł utracie gola. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Konrad Szczotka, Wichman odbił piłkę przed siebie a tam dopadł do niej Jarosław Niezgoda, który wpakował piłkę do siatki. W 32 minucie gry wejherowianie mogli wyrównać stan spotkania, po zamieszaniu pod bramką Nazara Penkovetsa do piłki dopadł Grzegorz Gicewicz, jednak z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Po zmianie stron wiślacy grali uważnie i czekali na swoje okazje. Najpierw przed szansą bramkową stanął Ivan Litwniuk, którzy ładnie uderzył z rzutu wolnego jednak piłkę pewnie złapał bramkarz Gryfa. W 59 minucie kolejny raz sytuacji sam na sam z Wichmanem nie wykorzystał Konrad Nowak a minutę później słupek bramki gości ostemplował Arkadiusz Maksymiuk, który uderzał głową.
W 61 minucie gry puławianie mogli powinni prowadzić 2:0, bowiem Konrad Aluszczyk podyktował rzut karny po faulu na Konradzie Nowaku. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Turzyniecki, jednak młody obrońca strzelił obok słupka.
Jednak co się odwlecze to nie uciecze i w 63 minucie gry wiślacy prowadzili już 2:0. Turzyniecki pięknie wypatrzył w polu karnym Konrada Nowaka a ten strzałem z piątego metra skierował piłkę do siatki. Kolejne minuty to okazje zarówno dla wiślaków jak i wejherowian. Najpierw znakomitej okazji dla puławian nie wykorzystał Tomasz Sedlewski a w odpowiedzi w 79 minucie znakomitą paradą popisał się Nazar Penkovets, który obronił uderzenie z dystansu Krzysztofa Wickiego. Do końcowego gwizdka arbitra z Gorzowa Wielkopolskiego bramki już nie padły i to wiślacy mogli cieszyć się z wygranej i bardzo cennych 3 punktów.
Teraz przed podopiecznymi trenera Bohdana Bławackiego trudny wyjazd do Legionowa. Liczymy, że ze stadionu przy Parkowej puławianie przywiozą kolejne punkty co pozwoli im utrzymać miejsce w czołówce.

Wisła Puławy : Gryf Wejherowo 2:0 ( 1:0)