Portal ma 28,674,327 unikalnych wizyt

02/05/2007 14:58
Show Dryka
klub
Efektowną wygraną 4:2 zakończył się rozegrany dziś w Puławach pojedynek pomiędzy puławską Wisłą a LKS Stróża. Jednak wynik tego spotkania nie do końca oddaje sytauację panującą na boisku dziesiejszego popłudnia.
Przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania licznie jak zawsze zgromadzona puławska publiczność nad rozmiarami wygranej puławian. Na trybunach padały optymistyczne 4, 5:0. Jak pokazał pózniej mecz skończyć się mogło diamentralnie inaczej.
W wyjściowej jedenastce Wisły w porównaniu do meczu w Nałęczowie zaszły dwie zmiany. Do składu powrócił Adam Mróz, a miejsca na ławce rezerwowych zajęli pierwszy raz tej wiosny Sebastian Kozdrój i Tomasz Sikora.

KS Wisła Puławy - LKS Stróża - FOTOREPORTAŻ (autor: Szelak)

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewiadywaniami od ataków Wisły. Jednak w kolejnych 5 minutach meczu dwa razy grożnie z rzutów wolnych uderzał grający trener stróżan Norbert Rabaniuk. Po chwilowej przewadze goście cofnęli się co Duma Powiśla skutecznie potrafiła wykorzystać. W 15 minucie na przebój poszedł prawym skrzydłem Mariusz Abramczyk i skutecznie dośrodkował do zamykającego akcję z prawej strony Rafała Dryka, którzy nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Marcina Bożka. Chwilę póżniej mogło i powinno być 2:0 ale piłki po dośrodkowaniu tym razem Przemysława Niedziałka nie sięgnął Dryk. W 25 minucie przepiękna akcja Wisły, którą rozpocząl Mateusz Kamola, który atakował srodkiem pola a przed linią 16 metrów oddał piłkę na prawo do Abramczyka. Popularny Poziom drugi raz skutecznie zacentrował w pole karne gdzie najwyżej wyskoczył Rafał Dryk i na puławskim obiekcie mieliśmy drugą bramkę. 10 minut pózniej kibice zgromadzeni na stadionie przeżyli szok, gdyż goście zdobyli gola. Piłkę z głębi pola dostał Michał Czarnota i wpadł z nią w pole karne, gdzie wedłgug pani sędziny Katarzyny Rapy faulował go Adam Mróz. Mimo tłumaczeń naszego kapitana a także pomocy Roberta Mirosława sędzina nie ubłaganie wzkazała na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Norbert Rabaniuk, który strzałem w prawy róg bramki Dąbały strzelił pierwszą bramkę dla gości. Kilka minut póżniej goście mogli nawet wyrównać ale będący sam na sam z Dąbalą napastnik przyjezdnych strzelił w poprzeczkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i kibice z wielką nadzieją oczekiwali drugich 45 minut.
Zaczęły się ona od ataków Wisły, z których niestety nic nie wynikało. W 50 minucie w wyniku nieporzumienia między Sławomirem Skrzypczakiem a Tomaszem Dąbałą skorzystał Michał Czarnota, strzelając z najbliżej odelgości do bramki Wisły. W tym momencie stadion zamarł a kibice zaczęli przypominać sobie przegrany mecz z Polesiem Kock , kiedy to wiślacy prowadzili 2:0 a przegrali 3:2. Jednak gospodarze, po straconej bramce ruszyli do ataków. Próbowali Mariusz Abramczyk i Przemyslaw Niedziałek jednak zawsze lepszy okazywał się były gracz Stali Kraśnik Marcin Bożek. Jednak nadeszła 61 minuta gry kiedy to wprowadzony parę chwil wcześniej na boisko za Matusza Kamolę, Tomasz Sikora został sfaulowany w polu karnym przez jenego z obrońców gości. Prowadząca spotkanie pani Rapa nie miała innego wyboru jak podyktować jednastkę tym razem dla Wisły. Do piłki podszedł Rafał Dryk i 3 raz umieścił ją w siatce gości. Jednak nasz zawodnik miał dużo szczęscia gdyż bramkarz stróżan wyczuł intencję strzelca a piłka wpadła do siatki odbijając się od rąk bramkarza i poprzeczki.
Po tej bramce Wisła jeszcze bardziej dominowała na boisku czego efektem jest 4 bramka zdobyta przez Tomasza Sikorę, który wyszedł sam na sam z obrońcą i pewnie skierował piłkę do siatki. Stróżanie po tych ciosach już się nie podnieśli a jedyne zagrożenie z ich strony stanowił rzut wolny wykonywany przez Norberta Rabaniuka. Jednak minął on 2 metry słupek puławskiej bramki.
Do końca meczu puławska publiczność miała nadzieję na 5 bramkę ale wynik nie uległ juz zmianie i puławska Wisła troszkę szczęśliwie acz zasłużenie wygrała 4:2
Cieszy napewno wygrana styl może mniej. Nasi piłkarze grali momentami zbyt bojażliwie. Miejmy nadzieję,że forma naszych graczy wzrośnie już w najbliższym wyjazdowym meczu z Orionem Niedrzwica.
Smuci to,że kolejny raz na naszym stadionie zabrakło dopingu. Nasz młyn kolejny już raz zebrał się na meczu ale podobnie jak w meczu z Rykami czy Piaskovią nie prowadził dopingu. A szkoda...
Wisła: LKS Stróża 4:2 ( 2:1)