Portal ma 28,569,276 unikalnych wizyt

26/09/2015 17:59
Wiślacy po trudnym meczu remisują z Kotwicą
Nie udało się wiślakom wygrać kolejnego spotkania w lidze. Dziś ekipa Bohdana Bławackiego po bardzo trudnym zaciętym spotkaniu zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg 2:2. Spotkanie mimo trudnych warunków stało na niezłym poziomie i zafundowało wiele emocji kibicom na trybunach.

Kolejny raz trener Wisły nie miał komfortu w wyborze meczowej 18. Nadal kontuzjowani są Patryk Sobczak i Ivan Litwniuk a za nadmiar kartek pauzować musieli Arkadiusz Maksymiuk i Patryk Słotwiński. W kadrze meczowej zabrakło także Klimasa Gusocenki, który pojechał do Piask, aby wspomóc drugą drużynę w starciu z Piaskovią.
Spotkanie z Kotwicą idealnie ułożyło się dla wiślaków. Już w 2 minucie gry pierwszego gola po powrocie do Wisły gola zdobył Mateusz Olszak, który dopadł do wybitej przez obrońców piłki i strzałem zza pola karnego pokonał Wojciecha Małeckiego.
W 5 minucie goście mogli wyrównać jednak z kilku metrów fatalnie piłkę nad bramkę w której stał dziś Nazar Penkovets przeniósł Tomasz Bejuk. Kilka chwil później kołobrzeżanie dopięli swego. Po centrze z lewej strony boiska w polu karnym Wisły do piłki dopadł stoper Jakub Poznański, który wykorzystał bierność puławskiego bramkarza i głową skierował piłkę do siatki.
W 21 minucie podopieczni Piotra Tworka mogli prowadzić. Na bramkę Wisły minimalnie niecelnie uderzał Paweł Szutenberg, na szczęście dla puławian piłka minęła o centymetry bramkę Penkovetsa. Cztery minuty później szczęścia zabrakło wiślakom, bowiem po dobrym uderzeniu Tomasza Sedlewskiego piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Dwie minuty później kolejny raz szczęście uśmiechnęło się do graczy Kotwicy, bowiem sytuacji sam na sam z Małeckim nie wykorzystał Mateusz Olszak. Puławianie gola zdobyli dopiero pod koniec pierwszej części gry. Najpierw próbował Jarosław Niezgoda a kilka sekund później Pan Konrad Gąsiorowski dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Bartosza Soczyńskiego i podyktował rzut karny dla Wisły. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Sebastian Głaz i pewnym strzałem pokonał Małeckiego.
W przerwie doszło do bardzo miłej chwili dla kibiców, bowiem podpisano aneks do umowy klubu z naszym głównym sponsorem Grupą Azoty Zakładami Azotowymi Puławy S.A, dzięki czemu Wisła może spokojnie skupić się na walce o ligowe punkty. Miło nas poinformować, że na spotkaniu obecny był między innymi prezes Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy S.A. Pan Marian Rybak czy członkowie Rady Nadzorczej Cezary Możeński i Jacek Wójtowicz, którzy życzyli wiślakom awansu do I ligi.
Po zmianie stron to wiślacy mogli rozstrzygnąć spotkanie. W 53 minucie gry kapitalnie sam na sam z Wojciechem Małeckim wyszedł Mateusz Olszak, jednak były napastnik Lecha Poznań przegrał rywalizację z bardzo dobrze dysponowanym byłym bramkarzem kieleckiej Korony. W 57 minucie gry na bramkę Kotwicy uderzał jeszcze Jarosław Niezgoda, ale i tym razem dobrze w bramce gości spisał się Małecki. Kilka minut później kołobrzeżanie przeprowadzili zabójczą kontrę. Łukasza Kacprzyckiego sfaulował w swoim polu karnym Mateusz Pielach i Konrad Gąsiorowski podyktował rzut karny dla naszych rywali. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Poznański, który już drugi raz w tym spotkaniu pokonał bramkarza Dumy Powiśla.
W końcówce groźniej było pod bramką Wisły, najpierw w 85 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Soczyńskiego Penovets zbił piłkę na rzut rożny a kilka minut później z kilku metrów fatalnie przestrzelił Bejuk.
Do końcowego gwizdka arbitra nie padły już żadne bramki i spotkanie zakończyło się remisem, który na pewno bardziej cieszy gości, którzy w dzisiejszym spotkaniu dwa razy potrafili odrobić straty. Wiślacy natomiast żałować mogą niewykorzystanych sytuacji pod bramką Małeckiego. Teraz ekipę Wisły czeka kolejny trudny wyjazd do Brzeska na spotkanie z Okocimskim.

Wisła Puławy : Kotwica Kołobrzeg 2:2 ( 2:1)
Olszak 2, Głaz 43 (k) - Poznański 7, 62 (k)

WisłaPenkovets, Budzyński, Pielach, Kanarek, Głaz, Szczotka, Turzyniecki ( 65 Pożak ) Sedlewski ( 82 Lisiecki )K.Nowak, Olszak ( 73 Wiejak)