Portal ma 28,651,671 unikalnych wizyt

03/10/2015 15:56
Złota bramka Mateusza Olszaka daje wygraną wiślakom w Brzesku
Z trzema punktami wracają z Brzeska piłkarze puławskiej Wisły. Dziś ekipa Bohdana Bławackiego po bardzo trudnym i zaciętym spotkaniu pokonała miejscowego Okocimskiego 1:0, dzięki utrzymała się w czubie tabeli.
Przed wyjazdem do Małopolski szkoleniowiec Dumy Powiśla kolejny raz nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników swojego zespołu. Z powodu czerwonej kartki otrzymanej w Legionowie pauzował Arkadiusz Maksymiuk a z powodu kontuzji w Brzesku zabrakło Ivana Litwniuka.
W wyjściowej jedenastce kibice w Brzesku obejrzeć mogli dwóch wracających po kontuzjach graczy. Na lewej obronie zagrał Rafał Lisiecki a swojej nominalnej pozycji czyli prawej stronie pomocy Piotr Charzewski. Pierwsze minuty rozgrywanego przy pięknej jesiennej pogodzie spotkania to głównie gra w środku pola. Spięć pod bramkami było jak na lekarstwo, co świaczyło jak dużą wagę obie ekipy przykładają do wyniku tego spotkania. Zarówno Bohdan Bławacki jak i Tomasz Kulawik opiekun Okocimskiego wiedzieli, że w tym spotkaniu zadecydować może jedna bramka, dlatego na pierwszą ciekawą akcję czekać musieliśmy do 19 minuty gry, kiedy to Piotr Charzewski zacentrował piłkę w pole karne, a Aleksander Kozioł strącił ją do Konrada Nowaka. Napastnik Dumy Powiśla był zbyt odchylony i jego uderzenie poszybowało nad bramką gospodarzy.
Trzy minuty później groźnie zrobiło się pod bramką Nazara Penkovetsa, bowiem przed szansą bramkową stanął Jurij Glushko, jednak strzał ukraińskiego napastnika Okocimskiego trafił jedynie w boczną siatkę. Do końca tej części gry obraz gry nie uległ zmianie i zespoły do szatni schodziły remisując 0:0.
Po zmianie stron pierwsi okazję do strzelenie bramki mieli gospodarze z rzutu wolnego uderzał Wojciech Wojcieszyński, jednak pomocnik Okocimskiego uderzył zbyt lekko i Nazar Penkovets nie miał problemów ze złapaniem tego uderzenia. W 49 minucie na solową akcję zdecydował się Piotr Charzewski, jednak uderzył niecelnie i skończyło się na strachu dla gospodarzy. W 67 minucie na boisku pojawił się Mateusz Olszak i potrzebował dokładnie 10 minut aby zostać bohaterem Wisły, bowiem to po strzale popularnego Oliego padła zwycięska bramka dla Dumy Powiśla. Pomocnik Wisły w 77 otrzymał dobre podanie ze środka pola wpadł w pole karne i strzałem lewą noga pokonał Aleksandra Kozioła. Końcówka należała już do grających w przewadze liczebnej wiślaków. Bramkarza Okocimskiego pokonać próbowali Konrad Szczotka, który uderzył nad bramką i kilka minut później grający na pozycji defensywnego pomocnika Klimas Gusocenko. Uderzenie Litwina obronił jednak golkiper gospodarzy.
Końcówka spotkania to uważna gra wiślaków w obronie dzięki, której udało się zachować czyste konto i do Puław wrócić z bardzo cennymi 3 punktami. Punkty są bardzo cenne bowiem puławianie z Okocimskim wygrali po raz pierwszy w historii występów w II lidze.
Teraz wiślaków czeka kolejne trudne spotkanie, w sobotę do Puław przyjedzie walczący o ligowy byt Nadwiślan Góra.

Okocimski Brzesko : Wisła Puławy 0:1 ( 0:0)