Portal ma 28,571,625 unikalnych wizyt

10/10/2015 17:52
Kolejna wygrana Dumy Powiśla
Kolejną wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym ale stojącym na dobrym poziomie spotkaniu puławianie pokonali dziś Nadwiślana Góra i dzięki remisowi lidera Stali Mielec z Radomiakiem zmniejszyli dystans punktowy do ekipy z Podkarpacia do 3 punktów.

Przed dzisiejszym spotkaniem szkoleniowiec Wisły Bohdan Bławacki zmuszony był dokonać kilku korekt w składzie. Z powodu nadmiaru żółtych kartek od gry odpoczywał dziś Sebastian Głaz a podstawowi dotąd Tomasz Sedlewski i Konrad Szczotka spotkanie rozpoczęli na ławce. W ich miejsce na placu gry pojawili się Szymon Wiejak i Mateusz Olszak.
Od samego początku rozgrywanego przy chłodnej jesiennej pogodzie spotkania inicjatywę posiadali gospodarze. W 4 minucie po bardzo dobrze wykonanym przez Piotra Charzewskiego rzucie rożnym wiślacy objęli prowadzenie. Strzelcem bramki okazał się Jarosław Niezgody, który wykorzystał idealne dogranie piłki z rogu boiska i głową pokonał bezradnego Tomasza Kasprzika.
W 10 minucie mogło być już 2:0 dla wiślaków. Na strzał zza pola karnego zdecydował się aktywny Jarosław Niezogda, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę gości. Goście swojego szczęścia spróbowali w 21 minucie gry, kiedy to Nazara Penkovetsa pokonać próbował Kamil Bednkowski. Uderzenie pomocnika z Góry okazało się jednak minimalnie niecelnie.
Tuż przed końcem pierwszej części gry w niezłej sytuacji znalazł się Mateusz Olszak, który otrzymał piłkę od Jarosława Niezgody. Jednak w tej sytuacji Oli nie zdołał pokonać Kasprzika i obie ekipy do szatni schodziły przy prowadzeniu puławian 1:0.
Drugą odsłonę od groźnego uderzenia rozpoczęli goście. W 50 minucie głową po wrzutce z rzutu rożnego uderzał minimalnie niecelnie Arkadiusz Kowalczyk. W 53 minucie spotkania po kapitalnej wrzutce w pole karne wprowadzonego w przerwie Konrada Szczotki uderzał z kilku metrów Konrad Nowak, jednak kapitan Dumy Powiśla uderzył wprost w Kasprzika, który przerzucił piłkę nad poprzeczkę swojej bramki. W 57 minucie bramkarz Nadwiślana był już bezradny. Znakomite podanie z głębi pola wykonał Szczotka, piłka trafiła do Niezgody a ten w sytuacji sam na sam pokonał golkipera z Góry. Sześć minut później mogło być już po meczu. Z 20 metrów w poprzeczkę huknął Mateusz Olszak. Chwilę później wynik ustalić mógł po rajdzie przez całe boisko Arkadiusz Maksymiuk, ale po długim sprincie zabrakło mu po prostu sił i został zatrzymany przez obrońcę rywali. Nieskuteczność wiślaków zemściła się na nich w 68 minucie gry, kiedy to Mateusz Wójcik z bliska pokonał Nazara Penkovetsa. Jednak puławianie nie rezygnowali z prób podwyższenia wyniku. W 72 minucie na bramkę Kasprzika uderzał Niezgoda, ale i tym razem piłka minęła bramkę strzeżoną przez bramkarza Nadwiślana. W 81 minucie puławski stadion miał jednak powody do radości, bowiem po dobrze rozegranym rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przez Jarosława Niezgodę trafiła ona do Mateusza Pielacha, który z kilku metrów pokonał Kasprzika. Jednak przyjezdni grający już z przodu 3 napastnikami nie rezygnowali z prób walki o remis. W 86 minucie spotkania po zamieszaniu pod bramką Wisły futbolówkę do siatki skierował Artur Pląskowski.
Na szczęście było to wszystko na co pozwolili piłkarzom z Góry puławianie, którzy po końcowym gwizdku arbitra mogli kolejny raz świętować ze swoimi kibicami cenną wygraną. Czasu na świętowanie nie ma jednak zbyt dużo, bowiem podopiecznych Bogdana Bławackiego czeka w niedzielę 18 października arcytrudny i prestiżowy mecz w Radomiu z Radomiakiem.

Wisła Puławy : Nadwiślan Góra 3:2 ( 1:0)