Portal ma 28,569,870 unikalnych wizyt

24/10/2015 17:57
Wisła pokonuje Siarkę i zostaje liderem
Bardzo emocjonujące spotkanie, zobaczyli dziś kibice puławskiej Wisły, którzy wybrali się na stadion puławskiej MOSIR-u. Mimo, że od samego początku mecz nie układał się dobrze dla puławian, którzy najpierw stracili z powodu kontuzji Piotra Charzewskiego a kilka minut bramkę, podopieczni Bohdana Bławackiego walczyli do końca o 3 punkty i dzięki wygranej zostali liderami tabeli.

Przed spotkaniem wiadomo było, że mecz z Siarką będzie dla puławian bardzo trudny. Tarnobrzeżanie to zespół z czołówki ligi, który na wyjazdach przegrywa niezwykle rzadko. Trener Bławacki, dokonał tylko jednej wymuszonej kartkami zmiany. Za Konrada Nowaka na boisku zobaczyliśmy Rafała Lisieckiego.
Pierwsze minuty spotkania to bardzo wyrównana gra z obu stron. W poczynaniach obu ekip widać było obawę przed utratą bramki. Z tego okresu warto odnotowywać jedynie brutalny faul Krzysztofa Sucheckiego na Piotrze Charzewskim i słuszną żółtą kartkę dla gracza Siarki. Mimo, że były zawodnik Radomiaka wrócił na plac gry, kilka minut później opuścił murawie na noszach a jego miejsce na boisku zajął Dawid Pożak. W 31 minucie gry z rzutu wolnego Nazara Penkovetsa próbował zaskoczyć Maciej Domański, jednak bramkarz Dumy Powiśla pewnie złapał piłkę. Pięć minut później przyjezdni objęli już prowadzenie. Piłką w polu karnym trafiony został Mateusz Pielach, a Pan Marcin Liana z Bydgoszczy nie miał litości dla wiślaków i podyktował rzut karny dla ekipy z Tarnobrzegu. Do piłki ustawionej na 11 metrze od bramki Penkovetsa podszedł Marcin Stefanik i pewnym strzałem skierował ją do siatki.
W przerwie Bohdan Bławacki dokonał korekt w składzie swojego zespołu. Do gry wprowadzony został Mateusz Olszak, który zastąpił Sebastiana Głaza. Mimo ofensywnej zmiany na boisku brakowało zagrożenia bramki Kamila Beszczyńskiego. Co prawda w 49 minucie po dwójkowej wymianie piłki Mateusza Olszaka i Jarosława Niezgody ten drugi ładnie strzelił, ale w bramce Siarki kapitalnie spisał się Beszczyński, który odbił piłkę na róg. Siarkowcy grali mądrze z tyłu i kradli co chwila sekundy, które przybliżały ich do 3 punktów. Kibice, którzy dziś zgromadzili się na stadionie MOSIR-u nie tracili wiary na wygraną swojego zespołu i na stojąco dopingowali Wisłę. Przyniosło to efekt, bo ostatnie 20 minut to koncertowa gra puławian. W 70 minucie gry, Jarosław Niezgoda pokonał nawet Kamila Beszczyńskiego, jednak Marcin Liana nie uznał bramki, nakazując wiślakom zaczęcie gry od rzutu wolnego. Na szczęście kilka minut później było już 1:1. W 75 minucie boisko z powodu drugiej żółtej kartki opuścił Krzysztof Suchecki a wiślacy wyrównali. Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Słotwiński piłka trafiła do Michała Budzyńskiego a kapitan Dumy Powiśla pokonał Kamila Beszczyńskiego. Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć a puławianie przeprowadzili kolejną zabójczą akcję. W 79 minucie gry solową akcją popisał się Dawid Pożak, który mijał kolejnych rywali jak tyczki slalomowe i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Kamila Beszczyńskiego. Oszołomieni goście mogli chwilę później przegrywać już 3:1, jednak Łukasz Turzyniecki po podaniu Dawida Pożaka uderzył niecelnie.
Końcowe minuty kibice na stadionie oglądali na stojąco. Przyniosło to efekt w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to po solowej akcji Kamila Beszczyńskiego pokonał Mateusz Olszak. Bramka wychowanka Dumy Powiśla ustaliła wynik i pozwoliła wiślakom zasiąść na fotelu lidera.
Dzisiejszy mecz był kolejnym trudnym dla puławian. Na szczęście wiślacy grali do końca i zdobyli 3 punkty. Cieszy walka do ostatniego gwizdka arbitra i wielkie serce, które zawodnicy Dumy Powiśla zostawili dziś na murawie puławskiego stadionu. To cieszy.
Teraz przed wiślakami kolejny z serii trudnych spotkań, wyjazdowy mecz w Mielcu.
Na osobny komentarz zasługuje dziś postawa kibiców, którzy wraz z Fanatykami ponieśli wiślaków do wygranej.

Wisła Puławy : Siarka Tarnobrzeg 3:1 (0:1)
Budzyński 76, Pożak 79, Olszak 90+2 - Stefanik 36 (k)