Portal ma 28,672,643 unikalnych wizyt

06/11/2015 17:53
Wisła wygrywa w Rybniku
Bardzo ważną wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły w Rybniku. Po bardzo trudnym spotkaniu pokonali ROW 1964 i przynajmniej do sobotniego meczu Stali Mielec w Zambrowie pozostaną liderami tabeli.

Na Śląsk wiślacy udawali się podrażnieni ubiegłotygodniową porażką w Mielcu i utratą pozycji lidera tabeli. Na szczęście do składu puławian wrócił po kartkowej pauzie Mateusz Pielach co wzmocniło obronę Dumy Powiśla. W wyjściowym składzie trener Wisły Bohdan Bławacki dokonał kilku zmian w porównaniu do ostatniego spotkania. Na ławce usiedli Ivan Litwniuk i Arkadiusz Maksymiuk a w ich miejsce zobaczyliśmy Rafała Lisieckiego i Tomasza Sedlewskiego.
Przez pierwsze minuty spotkania to walka głównie w środku pola. Zarówno Wisła jak i gospodarze zdawali sobie sprawę, że w tym meczu o wyniku meczu zadecydować może jedna bramka. Z tego powodu sytuacji pod obiema bramkami było mało a pierwszy raz kibice na stadionie przy Gliwickiej sytuację podbramkową obejrzeli w 12 minucie,kiedy to najbardziej doświadczony Marcin Muszalik uderzył z rzutu wolnego a Nazar Penkovets wybił zmierzającą do siatki piłkę na poprzeczkę swojej bramki. Kolejne minuty to uderzenie Konrada Nowaka, które obronił Patryk Procek i w 24 minucie uderzenie Gabriela Nowaka, które w dobrym stylu na rzut rożny sparował Penkovets.
Kolejne minuty to nerwowe minuty dla kibiców Wisły. Najpierw kontuzji po zderzeniu z jednym z rywali doznał Konrad Nowak a w 36 minucie po kapitalnej akcji Konrada Szczotki z Jarosławem Niezgodą młody napastnik Dumy Powiśla po minięciu Procka strzelił tylko w boczną siatkę jego bramki.
Po zmianie stron zaczęło się od bardzo groźnego strzału Michała Płonki z rzutu rożnego. Piłka po uderzeniu gracza gospodarzy bramkę Wisły minęła dosłownie o kilka centymetrów. Jednak później do głosu doszli puławianie. W 57 minucie kapitalne podanie z głębi pola otrzymał Jarosław Niezgoda, który wyszedł sam na sam z Patrykiem Prockiem i strzałem w krótki róg bramki zdobył cenną bramkę, która jak się później okazało przyniosła wiślakom wygraną.
Na kolejną akcję kibice czekali do 66 minuty gry, kiedy to o centymetry pomylił się Dawid Pożak. Od tego momentu wiślacy skupili się głównie na obronie czyhając na kontry. W końcówce spotkania nie popisał się arbiter spotkania Pan Sławomir Smaczny z Bytomia, który nie zdecydował się podyktować rzutu karnego po faulu na Sebastianie Głazie. Mimo nerwowej końcówki wiślakom udało się dowieść korzystny rezultat do końcowego gwizdka arbitra i 3 punkty mogły pojechać do Puław. Cieszy kolejna wygrana Wisły, odniesiona na trudnym terenie i naprawdę solidnie grającym rywalem. Teraz wiślaków czekają dwa spotkania w Puławach najpierw 14 listopada z Olimpią Zambrów a tydzień później z GKS-em Tychy.

ROW Rybnik : Wisła Puławy 0:1 ( 0:0)