Portal ma 28,653,015 unikalnych wizyt

28/11/2015 18:55
Wiślacy wygraną kończą rok
3 punkty z Bytomia przywieźli dziś do Puław piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni Bohdana Bławackiego po bardzo dobrym spotkaniu pokonali miejscową Polonię 3:0, i dzięki wygranej zakończyli jesienną część rozgrywek na pozycji wicelidera tabeli.

Puławianie bardzo obawiali się spotkania na stadionie im Edwarda Szymkowiaka, bowiem w dotychczasowych spotkaniach ekipa Polonii na swoim boisku przegrała tylko raz. Przed ostatnim tegorocznym występem trener Bohdan Bławacki miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników, do gry nie gotowy był jedynie Patryk Sobczak. W porównaniu do spotkania z GKS-em Tychy doszło do kilku zmian kadrowych. W ataku Dumy Powiśla zobaczyliśmy Konrada Nowaka a w środku pola za Szymona Wiejaka wystąpił Konrad Szczotka.
Pierwsze minuty rozgrywanego w chłodny sobotni wieczór to wiele walki w środku pola. Jednak już w 10 powinni objąć prowadzenie. Po błędzie Bartłomieja Setlaka i Michała Mroza Konrad Szczotka wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy Andrzejem Wiśniewskim, jednakże ten w kapitalny sposób wygrał rywalizację z młodym wiślakiem. Kilka minut później groźnie zrobiło się pod bramką w której stał Nazar Penkovets, który w ostatniej chwili odważnym wyjściem wybił piłkę spod nóg szarżującego Dawida Cempy. Kolejne minuty to już jednak szanse Wisły, w 16 minucie na bramkę Wiśniewskiego niecelnie uderzał Szczotka. Swoje szanse mieli także w 21 minucie Arkadiusz Maksymiuk, Dawid Pożak i w końcówce tej części gry Konrad Szczotka jednak wszystkie te uderzenia albo dobrze bronił Wiśniewski albo mijały bramkę gospodarzy. W doliczonym czasie gry groźniej zrobiło się pod bramką Wisły, jednakże uderzenie Senegalczyka Idrissy Cissé minęło bramkę Wisły.
Po zmianie stron do groźniejszych ataków ruszyli gospodarze. W 49 minucie po rzucie rożnym na bramkę Penkovetsa uderzał Robert Trznadel, ale zrobił to zbyt lekko i piłkę bez problemów złapał bramkarz Wisły. W odpowiedzi po centrze Łukasza Turzynieckiego uderzał Konrad Nowak, jednak napastnik Wisły źle trafił w piłkę i poszybowała ona obok bramki Wiśniewskiego. Wiślakom szczęście dopisało w 59 minucie gry, kiedy to bytomianie stworzyli sobie chyba najlepszą okazję do zdobycia bramki. Prawą stroną szarżował Sebastian Pączko jego uderzenie odbił w dobrym stylu Nazar Penkovets, futbolówka trafiła do Senegalczyka Cissé, jednak jego uderzenie kapitalnie z linii bramkowej wybił Michał Budzyński.
Cztery minuty później to puławianie już prowadzili. Rzut rożny i dokładną centrę Łukasza Turzynieckiego głową przedłużył Michał Budzyński a futbolówka trafiła prosto do Mateusza Pielacha, który ku rozpaczy miejscowych wpakował ją do siatki. W 68 minucie gry kapitalne wejście mógł zanotować wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Olszak, który w pierwszym kontakcie z piłką sprawił ogromne problemy Andrzejowi Wiśniewskiemu dobrym strzałem zza pola karnego. Kilka minut później niecelnie uderzał Jarosław Niezgoda a festiwal uderzeń na bramkę Andrzeja Wiśniewskiego zakończył Arkadiusz Maksymiuk, który kropnął na bramkę Polonii z około 22 metrów a to od poprzeczki wpadła do siatki.
W 90 minucie wiślacy dobili swoich rywali. Na bramkę gospodarzy uderzał Mateusz Olszak z jego uderzeniem poradził sobie Wiśniewski, jednak piłka trafiła do Szymona Wiejaka, który skierował piłkę do pustej bramki. Szkoda, że młody wiślak chwilę później musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki, bowiem mając już na koncie żółty kartonik w przypływie emocji założył koszulkę na głowę co zauważył arbiter Marek Mikołajewski i ukarał młodego wiślaka drugą kartką. Na szczęście nie przeszkodziło to ekipie Dumy Powiśla utrzymać korzystnego wyniku do końcowego gwizdka i świętować zasłużonych 3 punktów.
Wiślacy zagrali dziś w Bytomiu zdecydowanie lepiej od rywali i zasłużenie wygrali. Co cieszy puławianie w 19 spotkaniach zdobyli 39 punktów, co daje im pozycję wicelidera tabeli i bardzo dobrą pozycję wyjściową w wiosennych meczach. Teraz przed wiślakami kilka tygodni przerwy i w styczniu początek przygotowań do trudnych wiosennych spotkań.

Polonia Bytom : Wisła Puławy 0:3 (0:0)