Portal ma 28,661,561 unikalnych wizyt

21/05/2016 17:56
Wisła przegrywa z liderem

Kolejnej porażki doznali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Ekipa Bohdana Bławackiego uległa liderowi po bardzo dramatycznym spotkaniu liderowi Stali Mielec 2:1. Porażka boli tym bardziej, że wiślacy z przebiegu gry zasłużyli przynajmniej na remis a chwilę po zdobyciu wyrównującej bramki mieli okazję na dobicie rywali, której nie wykorzystał niestety Dawid Pożak.

Opiekun Dumy Powiśla kolejny raz nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników Na ostatnim treningu przed meczem wypadł bowiem Arkadiusz Maksymiuk, który na treningu złamał sobie palec u nogi. Z powodu urazu poza kadrą meczową znaleźli się także Mateusz Pielach, Bartosz Tetych, Ivan Litwniuk i Dymitrij Chlebosołow.
Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla puławian. Już w 3 minucie gry, gospodarze stracili bramkę. Bartosz Nowak powalczył o piłkę podał ją na 13 metr do Jakuba Żubrowskiego, a kapitan Stali zdobył gola dla swojego zespołu. Po drodze piłka otarła się o jednego z puławian, co zmyliło Nazara Penkovetsa.
Wiślacy zaatakowali w 16 minucie gry, kiedy to dobrą solową akcją popisał się Mateusz Olszak. Popularny Oli przedryblował kilku rywali, ale jego uderzenie nogą obronił rezerwowy bramkarz Stali Marek Kozioł. Kilka minut później na bramkę Stali uderzał Konrad Nowak, ale zrobił to zbyt lekko i bramkarz gości nie miał problemów ze złapaniem jego uderzenia. Goście byli zadowoleni z prowadzenia i nie kwapili się do ataków, a jedyne warte odnotowania sytuacje mielczan to uderzenie Sebastiana Zalepy po rzucie rożnym w 32 minucie gry i w 41 Bartosza Nowaka z rzutu wolnego.
Po zmianie stron nadal wiślacy częściej gościli pod bramką Stali. W 52 minucie gry po centrze Tomasza Sedlewskiego głową uderzał Mateusz Olszak, jednak kapitalnie w bramce przyjezdnych kolejny raz zachował się Kozieł. W 60 minucie kolejny raz szczęścia zabrakło wiślakom, bowiem z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Sebastian Głaz.
W 69 minucie na bramkę gości uderzał Konrad Nowak, ale kolejny raz bramkarz Stali spisał się bardzo dobrze i odbił piłkę. Goście ograniczyli się jedynie do uderzenia z rzutu wolnego Bartosza Nowaka, które złapał Nazar Penkovets. W 71 minucie gry po dwójkowej akcji Jakuba Sołdeckiego i Sebastiana Dudy uderzył były gracz Stali, ale i tym razem Marek Kozioł uratował Stal. Pięć minut później kapitalnie z rzutu wolnego uderzał wprowadzony na plac gry Patryk Słotwiński, jednak podobnie jak wcześniej kapitalnie w bramce Stali zachował się Kozioł.
Wiślacy dopięli swego w 82 minucie gry, kiedy to po rzucie rożnym i dograniu piłki przez Sebastiana Głaza głową piłkę do siatki skierował Klimas Gusocenko. Chwilę po tej bramce puławianie powinni dobić rywali, ale Dawid Pożak z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki mielczan.
Niewykorzystane sytuacje się mszczą mówi piłkarskie przysłowie i o tym przekonali się gracze Dumy Powiśla w 88 minucie gry, kiedy to zabójczą kontrę przeprowadzili podopieczni Janusza Białka. Doskonałe dogranie z lewego skrzydła trafiło do Serba Adreji Prokicia a ten strzałem głową dopełnił formalności pakując piłkę do pustej bramki.
Końcówka to niecelny strzał Łukasza Turzynieckiego i rzut wolny podczas którego w polu karnym gości znalazł się nawet Nazar Penkovets. Niestety obecność bramkarza Wisły nie pomogła i wiślacy zeszli z boiska pokonani.
Teraz przed Dumą Powiśla dwa ostatnie spotkania. Najpierw w sobotę to Puław przyjedzie ROW Rybnik a już w czerwcu ekipa Dumy Powiśla uda się do Zambrowa na spotkanie z Olimpią. Wygraną w jednym z tych dwóch spotkań da podopiecznym Bohdana Bławackiego awans do baraży.

Wisła Puławy : Stal Mielec 1:2 ( 0:1)