Portal ma 28,679,231 unikalnych wizyt

04/06/2016 16:56
Wisła wygrywa z Olimpią

Z trzema punktami z Zambrowa wrócili piłkarze puławskiej Wisły. Dziś ekipa Dumy Powiśla po dobrym spotkaniu pokonała Olimpię 3:0 i zapewniła sobie co najmniej baraże o awans do I ligi.
Istnieje jednak szansa awansu bezpośredniego do I ligi, jeśli ekipa Zawiszy Bydgoszcz nie dostanie licencji na występy na zapleczu Ekstraklasy.

W dzisiejszym spotkaniu w Zambrowie trener Bohdan Bławacki mógł skorzystać z usług tych samych zawodników, których miał do dyspozycji przeciwko ekipie ROW-u Rybnik. W obronie kolejny raz szansę występu otrzymał Klimas Gusocenko, w środku pomocy Szymon Wiejak a w ataku wystąpił Mateusz Olszak. Pierwszy raz okazję do gry w wyjściowym składzie otrzymał młodzieżowiec Jakub Sołdecki.
Mecz rozpoczął się idealnie dla wiślaków. Już w 4 minucie puławianie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę dogrywał Sebastian Głaz, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Szymon Wiejak, który strzałem głową pokonał Piotra Czaplińskiego. Kolejne minuty to kolejne okazje puławian. Najpierw minimalnie niecelnie uderzał Sebastian Głaz a kilka minut później po centrze Dawida Pożaka Szymon Wiejak.
W 29 ekipa Dumy Powiśla prowadziła już 2:0. Bardzo dobre podanie ze środka pola otrzymał Mateusz Olszak, który pomknął na bramkę w której stał Piotr Czapliński, i po minięciu bramkarza Olimpii skierował piłkę do siatki.
W 41 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Wisły. Niezłą szarżą popisał się Karol Buzun, jednak jego uderzenie poszybowało nad bramką Nazara Penkovetsa. Jeszcze przed przerwą puławianie mogli prowadzić 3:0, na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Arkadiusz Maksymiuk, ale stojący w bramce Olimpii pewnie odbił piłkę po strzale pomocnika Wisły.
Po zmianie stron wiślacy grali spokojniej i czyhali na kontry. Dlatego kilka razy groźniej zrobiło się pod bramką w której stał Nazar Penkovets. W 47 minucie z rzutu wolnego w mur uderzył Robert Tunkiewicz. Jednak były to złe miłego początki, bowiem ekipa Wisły w kolejnych minutach stwarzała sobie kolejne okazje bramkowe. Najpierw w 65 minucie głową kapitalnie po centrze z rzutu rożnego uderzał Arkadiusz Maksymiuk, a kilka minut później wybornej sytuacji do siatki nie trafił Konrad Nowak. W 80 minucie ekipa Dumy Powiśla ustaliła wynik spotkania. Sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Konrad Nowak, a nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał go Piotr Czapliński. Pan Konrad Aluszyk z Gorzowa nie miał wątpliwości rzut karny dla Dumy Powiśla i czerwona kartka dla bramkarza Olimpii. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Sebastian Głaz, który pewnym strzałem po ziemi pokonał wychowanka Podlasia Biała Podlaska Bartosza Konckiego, który pojawił się na placu gry.
W 90 minucie w dobrej sytuacji sam na sam z Konckim przestrzelił Konrad Nowak, jednak to nie przeszkodziło, odnieść wygranej ekipie Dumy Powiśla. Ekipa Wisły wygrała dziś zasłużenie prezentując się tak jak w jesiennych spotkaniach. Teraz pozostaje nam czekać co postanowi Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jeśli ekipa bydgoskiego Zawiszy nie otrzyma licencji na występy w I lidze miejsce, które zajęła Wisła da jej bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. Decyzja we wtorek.

Olimpia Zambrów : Wisła Puławy 0:3 ( 0:2)