09/06/2007 18:30
Motor rozgromiony awans jest Nasz!!
klub
Pełnym sukcesem dla sympatyków puławskiej Wisły skończył się dzisiejszy piękny sobotni wiecżór. Puławska Duma Powisla po dwóch latach tułaczki po lidze okręgowej wraca w pięknym stylu na przedsionek III ligi.
Przed rozpoczęciem spotkania kibiców w Puławach elektryzowała tylko jedna myśl czy z rezerwowym zespołem Motoru przyjedzie któryś z podopiecznych Ryszarda Kużmy. Jednak jak pokzała już rozgrzewka na mecz w Puławach stawili się wyłącznie rezerwiści lubelskiego klubu czyli juniorzy starsi i młodsi.
Wiślacy od początku ruszyli do zdecydowanego ataku chcąc jak najszybciej strzelić bramkę dającą im prowadzenie i spokojniejszą grę. Udało się to już w 4 minucie spotkania kiedy to będący w dobrej formie Sebastian Kozdrój po dośrodkowaniu Mariusza Abramczyka z wolnego głową pokonał stojącego w bramce przyjezdnych Piotra Stachurskiego. Bramkarz gości próbował odbijać ten strzał, ale piłka mimo jego błagalnego wzroku przekroczyła linię bramkową i zatrzepotała w siatce. Po tej bramce wiślacy zaczęli grać bardziej na luzie i stwarzali sobie kolejne sytuacje. Najlepszą zmarnował w 15 minucie Tomasz Sikora będąc 5 metrów przed bramką fatalnie pudłując. Chwilę póżniej strzelał Rafał Dryk ale i jego uderzenie nie było celne. W międzyczasie zatakowali grożnie zatakowli goście lecz strzał jednego z napastników gości w pięknym stylu obronił Tomasz Dąbała przeżucając futbolówkę nad poprzeczką.
Po tej akcji ponownie ożywli się puławianie a konkretnie Tomasz Sikora , który w 27 minucie urządził sobie slalom pomiędzy obrońcami Motoru i przez nikogo nie atakowany umieścił drugi raz piłkę w siatce. Na kolejnego gola licznie zgromadzona publiczność na puławskim stadionie musiała czekać aż do 40 minuty kiedy to ponownie Sikora za 4 razem skierował piłkę do siatki gości. Wiślacy słusznie domagali się przy tej akcji rzutu karnego i czerwownej kartki dla obrońcy przyjezdnych gdyż ten ręką wybijał piłkę z siatki. Jednak sędzia nakazał grać dalej co wykorzystał właśnie Sikora. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa i kibice w Puławach powoli zaczęli wspominać o 4 lidze.
Po przerwie mimo różnych zmian obraz gry nie uległ zmianie i to wiślacy nadal dyktowali ton gry. Gospodarze 4 bramkę strzelil w 60 minucie gry a jej autorem był rozgrywający dziś bardzo dobre zawody Kozdrój. Na 5:0 podwyższył 5 minut póżniej wprowadzony chwilę wcześniej za Niedziałka Michał Walendziak, który pognał lewą stroną boiska i pewnie umieśćił piłkę w lewym rogu bramki strzeżonej przez Stachurskiego. Po tej bramce lublinianie stracili zupełnie chęć do gry co skrzętnie wykorzystywali grający na coraz większym luzie zawodnicy Dumy Powiśla.
Jednak mimo,że byli oni zdecydowanie lepsi nie mogli udokumentować swojej przewagi kolejnymi golami. Jednak taka sytuacja trwała tylko do 80 minuty kiedy to na uderzenie z przed pola karnego zdecydował się Rafał Dryk. Piłka mimo rozpoczliwej interwencji golkipera gości zatrzepotała w siatce a nasz napastnik mógł się cieszyć z 19 bramki w sezonie. 4 minuty póżniej wiślacy żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców strzelili siódmego gola. Zdobył go bardzo dobrze grający Michał Chwiszczuk, który z ostrego kąta z około 12 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki gośći. Brawa dla Mogliego, który nie bał się odpowiedzialności i strzelił ładnego gola.
Jednak wiślacy czując,że motorowcy nie mają ochoty na dalszą grę kontynuowali ostre strzelanie. W 89 minucie drugą swoją bramkę zdobył Rafał Dryk, który będąc sam na sam ze Stachurskim sprytnie go minął i skierował futobolówkę do siatki. Końcowy wynik ustalił już w doliczonym czasie gry Sebastian Kozdrój, który kolejny raz umieścił futbolówkę głową w bramce gości. Kibice na trybunach domagali się jeszcze dziesiątej bramki niestety na to nie pozwolił sędzia Szumigaj, który chwilę po tej akcji zakończył to bardzo udane dla wiślaków spotkanie.
Po końcowym gwizdku na puławskim obiekcie zapanowała zasłużona radość. Zawodnicy w strugach szampana tańczyli na środku boiska. Chwilę póżniej udali się i za bramkę gdzie znajdował sie nasz młyn i zgodnie z życzeniem rzucili w trybuny swoje koszulki. Kibice podobnie jak po meczu w Kazimierzu chętnie przyłączyli się do świętujących graczy Wisły i razem z nimi śpiewali, tańczyli i pili szampana. Pozostali kibice, którzy opuszczali stadion pożegnali naszych piłkarzy brawami i owacją na stojąco co na puławskim obiekcie nie zdarza się często. Radości nie było końca.
Miejmy nadzieję,że dzisiejszy awans jest zapowiedzią lepszych czasów w puławskiej Wiśle i ,że trenowani przez Pana Jerzego Krawczyka nawiążą do osiągnięć swoich starszych kolegów, którzy występowali nawet w 3 lidze.
W tym miejscu należą sie gratulacje piłkarzom, działaczom i kibicom, gdyż Ci nie odwrócili się od swojego klubu i z całym sercem dopingowali Wisłę nawet jeśli występowała ona w 5 lidze. Miejmy nadzieję,że tak nisko Wisła już nigdy nie zagra.
Wisła: Motor II Lublin 9:0 ( 3:0)