Portal ma 28,653,821 unikalnych wizyt

14/08/2016 18:54
Wisła lepsza od Drutex- Bytovii

Drugie zwycięstwo w trzecim spotkaniu w I lidze zanotowali dziś piłkarze puławskiej. Po bardzo dobrym i trzymającym w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra spotkaniu ekipa prowadzona przez Roberta Złotnika pokonała ekipę Drutexu- Bytovii Bytów.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

W dzisiejszym spotkaniu szkoleniowiec Dumy Powiśla nie mógł skorzystać z usług Łukasza Turzynieckiego i Arkadiusza Maksymiuka, który na jednym z treningów złamał nos. Do kadry wrócili nieobecni w Grudziądzu Sebastian Duda i Piotr Darmochwał.
Pierwsze minuty dzisiejszego spotkania to bardzo wyrównana gra z obu stron. Pierwszy raz groźnie pod bramką strzeżoną przez Andrzeja Witana zrobiło się w 17 minucie gry, kiedy to solową akcją popisał się Artur Formela, który uderzył w słupek. Kilka minut później przed szansą bramkową stanęli wiślacy. Po dobrej akcji Sylwestra Patejuka piłkę przed polem karnym otrzymał Dawid Pożak, którego uderzenie zdołał obronić Gerard Bieszczad.
W 39 minucie gry podopieczni Tomasza Kafarskiego wywalczyli rzut karny. W polu karnym piłką w rękę został trafiony Michał Budzyński, a Sebastian Jarzębak wskazał na 11 metr od bramki Andrzeja Witana. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan Drutex-Bytovii Łukasz Wróbel.
Po zmianie stron swoje sytuacje goście skupieni byli na obronie i wyprowadzaniu groźnych kontr. W 50 minucie z dystansu uderzał Michał Efir, a kilka minut później na spalonym złapany został Janusz Surdykowski. Wiślacy ogryźli się strzałem Sylwestra Patejuka w 51 minucie gry i uderzeniem Sebastiana Dudy pięć minut później. Wyrównanie padło w 77 minucie spotkania, kiedy to w pole karne przyjezdnych wpadł Konrad Nowak i z bardzo ostrego kąta skierował piłkę do siatki. W 90 minucie gry puławski stadion eksplodował raz jeszcze. Solową akcją popisał się Mateusz Olszak, który minął Słowaka Martina Cseha, a ten nie mając innego wyjścia kopnął w głowę napastnika Dumy Powiśla. Decyzja sędziego Jarzębaka nie mogła być inna! Rzut karny dla Wisły.
Piłkę na jedenastym metrze ustawił Sebastian Głaz, który przy dopingu całego stadionu pewnym strzałem pokonał Gerarda Bieszczada. Doliczone 5 minut spotkania kibice na puławski stadionie MOSIR-u oglądali już na stojąco, bardzo głośno wspomagając ekipę gospodarzy. Na szczęście mimo ogromnych nerwów wiślakom udało się utrzymać korzystny wynik i 3 punkty pozostały w Puławach.
Wiślacy kolejne spotkanie rozegrają już w piątek w Suwałkach. z Wigrami.

Wisła Puławy : Drutex -Bytovia 2:1 ( 0:1)
Nowak 77, Glaz 90 (k) - Wróbel 39 (k)

WisłaWitan- Duda, Budzyński, Pielach ( 59 Sedlewski ) Litwniuk, Głaz, Patejuk, Szczotka ( 64 Olszak ) Pożak ( 69 Darmochwał ) Tetych, Nowak

Drutex-Bytovia Bieszczad, Cseh, Efir ( 84 J.Bąk) Formela, Kamiński, Mandrysz ( 88 Monterde) Opałacz, Serafin,Surdykowski, Wacławczyk ( 72 Poczobut ) Wróbel

Żółte kartki Patejuk ( Wisła) -Cseh, Formela, Poczobut ( Drutex- Bytovia)

#5 | sr1960 dnia 14/08/2016 20:49 napisał:
Wynik cieszy, styl gry wręcz przeciwnie. Ale to nie jazda figurowa, liczy się co w siatce. W pierwszej połowie i 20 min drugiej myślałem, że Wiślacy sobie chcą bramkę strzelić...to cofanie i podania do bramkarza. Na początku ta zabawa mogła się skończyć utratą przynajmniej dwóch goli. Dopiero ostatnie dwadzieścia min. pokazały na co stać Wisłę i ma efekt nie trzeba było czekać. Dwie bramki i Bytovii dziękujemy.
Kolega wyżej pisze, że doping był wspaniały. To ja chyba jestem głuchy i ślepy. Nic takiego nie odczułem. Puławski doping w skali 1-10 oceniam na 1.
DZIĘKUJĘ chłopakom za grę do końca i zdobyte trzy punkty.
#6 | Vengeance6661 dnia 14/08/2016 21:16 napisał:
W młynie doping był dobry, gorzej z resztą stadionu, bo jak jest "Wszyscy wstają i śpiewają" to na każdy sektor wstaje może 5 osób, siedzieć to sobie można w domu przed telewizorem, a nie na stadionie, ale przywykłem już do tego, bo na każdym meczu tak jest. Ważne, że było zwycięstwo. Ave Wisła! Wink
#7 | johnson dnia 14/08/2016 21:30 napisał:
sr1960: sądzisz, że otwarta gra z drużyną, której trener mówi oficjalnie, że ich celem jest awans do Ekstraklasy i która ma w swoim składzie wielu ogranych na poziomie Ekstraklasy graczy, to jest pomysł na mecz w wykonaniu beniaminka? Owszem zwycięstwo dość szczęśliwe, chłopaki wyrwali te 3 punkty ambicją i walką. Na razie musimy uczyć się tej ligi, a czas na dominowanie na boisku jeszcze przyjdzie. Tym bardziej, że graliśmy z zespołem grającym pięcioma zawodnikami w środku i mało komu w tej lidze dominacja nad Bytovią się udaje. Do tego brakowało jeszcze Łukasz Turzynieckiego czy Arka Maksymiuka. Trochę optymizmu. Mamy po 3 meczach 7 punktów i jeszcze są narzekania. Dość dziwne podejście. Brawa za frekwencję - 1700 osób na puławskim stadionie gości bardzo rzadko.
#8 | jarek dnia 14/08/2016 21:45 napisał:
Skargi na to, że wygrywamy mecz i na doping pokazuje jakich mamy tu kibiców. Kiedy rodzi się coś dobrego, to zawsze znajdą się malkontenci, którym nic nie pasuje i wszystko przeszkadza. U nas w sektorze np.przeszkadzało gościowi, że dzieciak za głośno kibicuje Wiśle- klasyczny syndrom puławski. Mimo wszystko 3 pkt. są a marudy niech chodzą do opery albo na występy mongolskiej grupy baletowej-tam znajdą ciszę I ukojenie
#9 | fali dnia 15/08/2016 06:07 napisał:
Piękna walka do samego końca !
#10 | StaryKibol dnia 15/08/2016 07:55 napisał:
Gratulacje dla calej ekipy Dumy Powisla!!!!!! Nie liczy sie styl tylko wynik i miejsce w tabeli. Pozdrawiam wszystkich. Nie marudzic Panie i Panowie. Ciesza mnie wyniki Radomiaka i Motoru Szarowola!!!!!!!!!!
#11 | Damian91 dnia 15/08/2016 08:39 napisał:
@jarek 100% racji, niektórzy chcieliby aby na taką Bytovię siąść cały mecz. Smile))
#12 | wierny kibic dnia 15/08/2016 10:15 napisał:
Widzę błąd w tabeli ,ponieważ GKS Katowice wczoraj zremisował 1;1 i powinien mieć 5 punktów a nie 7 Smile
#13 | gooner dnia 15/08/2016 10:22 napisał:
Ja jestem zwolennikiem dopingu na stadionach, bo tworzy to niepowtarzalny klimat, a do tego pomaga zawodnikom. Generalnie jednak to "młyn" za ten doping odpowiada i wygląda/brzmi to dobrze u nas. Od czasu do czasu młyn wezwie stadion do krzyknięcia Wisła czy czegoś tam innego i wtedy część stadionu, niestety nie wszyscy, odpowiada.

Natomiast nie robiłbym z tego wielkiego problemu. Tak jest na wielu stadionach. Każdy sam decyduje co będzie robił na meczu i nic nikomu do tego. Ktoś chce siedzieć cały mecz to siedzi i tyle, w czym problem? Miałby ochotę dopingować, może iść do młyna, może coś samemu krzyczeć na zwykłej trybunie jak ma ochotę, ale nie musi. Przychodzi oglądać mecz i tyle. Nie każdy musi okazywać emocje, może przeżywać mecz w środku, to nie znaczy, że od razu jest beznadziejnym kibicem, bo nie krzyczy cały mecz czy nie wstaje. Mecz to widowisko sportowe i każdy ma prawo wyboru jak się będzie podczas niego zachowywał. Cieszmy się, że mamy ten młyn i robią robotę Fanatycy co mecz. Jasne, gdyby cały stadion odpowiadał, no to byłoby pięknie. Ale i tak nie jest źle według mnie. Każdy kibicuje na swój sposób.

A dla Wisły brawa! Męczyli się, męczyli ale wywalczyli te 3 pkt, wyrwali je. Walka!!! O to chodzi, brawo!
#14 | kruger dnia 15/08/2016 11:48 napisał:
Brawo za wynik. Co do kibicowania to w 2 lidze byliśmy na poziomie 800 kibiców, teraz jest dwa razy więcej a może jak będą wyniki przyjdzie jeszcze więcej. Sporo jest przyjezdnych z innych miejscowości i oni mniej czują więź a pozostałych trzeba nakręcać do dopingu i uczyć. Ostatnie 5 minut to był dreszczyk.
#15 | ajax dnia 15/08/2016 12:18 napisał:
Jest dobrze, jest pięknie.
Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich Wiślaków za walkę do końca, wiarę i determinację. Ta młoda drużyna ciągle się rozwija, co niezmiernie cieszy. Na murawie może zdarzyć się wszystko, ale to Wisła wczoraj "wydrapała" zwycięstwo.