Portal ma 28,651,407 unikalnych wizyt

08/10/2016 17:51
Wisła słabsza od Miedzi

Porażkę zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. W chłodny październikowy wieczór lepsza od ekipy Roberta Złotnika okazała się Miedź Legnica, która pokonała wiślaków aż 5:1.

Opiekun Dumy Powiśla dokonał dziś kilku zmian kadrowych. W pierwszej jedenastce zobaczyliśmy młodzieżowca Dawida Brzeskiego a także Jakuba Smęktałę, którzy zastąpili Dawida Pożaka i Bartosza Tetycha.
Przed spotkaniem Zarząd Grupy Azoty Puławy przekazał na ręce prezesa Wisły Grzegorza Nowosadzkiego nową umowę sponsoringową, która na pewno wiślakom zapewni stabilizację na kolejne miesiące.
Pierwsze minuty spotkania, które z trybun oglądał napastnik Ruchu Chorzów Jarosław Niezgoda to akcje gości. Już w 4 minucie minimalnie niecelnie uderzał pochodzący z Trynidadu i Tobago Keon Daniel, po którego strzale piłka minimalnie minęła bramkę Andrzeja Witana.
W 6 minucie pierwszy raz groźnie uderzał Sylwester Patejuk, który po zgraniu Mateusza Pielacha uderzył na bramkę Pawła Kapsy. Kilka sekund później legniczanie objęli prowadzenie. Konrad Kiełczewski podyktował rzut karny dla ekipy Miedzi a reprezentant Finlandii Peteri Forsell uderzył mocno z około 30 metrów , piłka zrobiła kozioł przed Andrzejem Witanem i wpadła do siatki.
W 20 minucie Andrzej Witan bardzo dobrze zatrzymał akcję Łukasza Garguły i gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo minęło Arkadiusz Maksymiuk tak nieszczęśliwie wybił piłkę, że trafiła ona w plecy Andrzeja Witana i wpadła do siatki.
W 30 minucie goście prowadzili już 3:0. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Grzegorz Bartczak. Siedem minut później było już 4:0 po solowej akcji Forsella, który ładnym strzałem po ziemi nie dał szans na skuteczną interwencję Witanowi.
Po zmianie stron pierwsi zaatakowali goście. W 47 minucie minimalnie niecelnie uderzał Michał Bartkowiak. Wiślacy do ataków ruszyli dopiero w 53 minucie spotkanie, kiedy to po zgraniu Jakuba Smektały nad bramką Pawła Kapsy uderzył Konrad Nowak. W 56 minucie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza dopełnili dzieła zniszczenia. W polu karnym faulowany przez Andrzeja Witana był Mariusz Rybicki a Konrad Kiełczewski wskazał na jedenastkę. Do piłki ustawionej na tym punkcie podszedł Forsell i pewnym strzałem skierował trzeci raz piłkę do bramki puławian.
Kolejne minuty to dwa strzały Konrada w 65 i 75 minucie spotkania a także niecelne uderzenie Arkadiusza Maksymiuka. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie centrostrzałem Michała Bartkowiaka w 78 minucie gry. W 80 minucie dobrze z rzutu wolnego uderzył Konrad Nowak, a Paweł Kapsa przeniósł futbolówkę nad poprzeczka swojej bramki. W kolejnej akcji po centrze z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Konrad Nowak.
Kolejne spotkanie Duma Powiśla rozegra w Mielcu, gdzie zmierzy się ze Stalą.

Wisła Puławy : Miedź Legnica 1:5 ( 0:4)