Portal ma 28,569,380 unikalnych wizyt

25/11/2016 19:53
Porażka na zakończenie rundy
Porażką jesienne rozgrywki zakończyli piłkarze puławskiej Wisły. Dziś ekipa Roberta Złotnika przegrała po bardzo wyrównanym spotkaniu z Olimpią Grudziądz 1:0. Goście tym samym udanie zrewanżowali się wiślakom za sierpniową porażkę na stadionie przy ulicy Józefa Piłsudskiego.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener Dumy Powiśla dokonał dwóch korekt w wyjściowym składzie swojego zespołu. Za Bartosza Tetycha zobaczyliśmy Adriana Popiołka a za Patryka Słotwińskiego kibice na stadionie MOSIR-u zobaczyli Konrada Szczotkę.
Pierwsze minuty rozgrywanego w temperaturze bliskiej zeru spotkania należały do puławian.
Najpierw w idealnej sytuacji bramkowej znalazł się szarżujący Dawid Pożak, którego w ostatniej chwili zatrzymali obrońcy gości, a kilka sekund później po rzucie rożnym z woleja uderzał Michał Budzyński. Ku rozpaczy kibiców na stadionie w Puławach piłka po uderzeniu stopera Wisły odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.
Kolejne minuty to wiele gry w środku pola. W 28 minucie w piłkę do centrze Ivana Litwniuka nie trafił Mateusz Pielach. Goście mogli objąć prowadzenie w 44 minucie. Kamil Kurowski kapitalnie wyłożył piłkę Marcinowi Kaczmarkowi a doświadczony pomocnik Olimpii uderzył obok słupka bramki w której stał Andrzej Witan.
Po zmianie stron pierwszy do ataku ruszył zespół gości. W 50 minucie gry zza pola karnego uderzał Marcin Smoliński piłka trafiła do najskuteczniejszego strzelca Olimpii Karola Angielskiego, który wślizgiem próbował pokonać Andrzeja Witana. Były bramkarz Ternialicy Nieciecza nie dał się jednak pokonać i pewnie złapał piłkę. W 70 minucie z rzutu wolnego na bramkę Wisły uderzał Kaczmarek, ale i tym razem bramkarz Dumy Powiśla nie dał się pokonać.
W 77 minucie goście objęli prowadzenie. Po niegroźnej centrze ze środka pola piłka odbiła się od głowy Mateusza Pielacha i przelobowała bramkarza Wisły. W 81 minucie na bramkę Olimpii uderzał Sylwester Patejuk, ale w grudziądzkiej bramce bardzo pewnie spisał się Jakub Wrąbel, który zapał uderzenie najskuteczniejszego wiślaka. Do końcowego gwizdka sędziego Karola Rudzińskiego z Olsztyna atakowali wiślacy. Najpierw nad głową nad bramką uderzał Patejuk a kilka sekund Jakub Wrąbel odważną interwencją zbił piłkę z głowy Mateusza Pielacha.
Mimo, że najsprawiedliwszym wynikiem dzisiejszego spotkania był by remis 3 punkty jadą do Grudziądza. Teraz przed wiślakami kilka dni odpoczynku i od stycznia przygotowania do rundy wiosennej.

Wisła Puławy : Olimpia Grudziądz 0:1 ( 0:0)
Pielach 77 (s)

WisłaWitan- Hiszpański- Budzyński, Pielach, Litwiniuk, Mkasymiuk, Popiołek, Pożak ( 71 Smektała ) Darmochwał, Szczotka ( 46 Patejuk ) Patora ( 57 Nowak)

Olimpia GrudziądzWrąbel- Bielawski, Klemenz, Kurowski, Kaczmarek ( 87 Ciechanowski ) Angielski Smoliński, Kłus ( 55 Nildo ) Żitko, Woźniak, Michalik ( 66 Banasiak)

Żółte kartki Michalik, Angielski, Banasiak, Bielawski ( Olimpia)

Sędziował Karol Rudziński ( Olsztyn)

Widzów 836
more komentarze (16)
#1 | Damian91 dnia 25/11/2016 20:51 napisał:
Dramat, jeśli szybko nie zmienimy trenera, spadek 100%. Potrzebne wzmocnienia, środek nie istnieje, LO słabiutka. Mam nadzieje, ze zarząd szybko zareaguje. Mecz na remis, Olimpia też nic nie pokazała.
#2 | Kamilla dnia 25/11/2016 21:19 napisał:
Co jest grane? Dlaczego Wisełka nie zrobiła tradycyjnego kułka z okrzykiem. Kibice na początku milczeli. O co chodzi? . Szkoda że skończyliśmy porażką. Szkoda Chłopaków. Jest czas na zebranie sił i przemyślenie spotkań. Dziękuję za emocje. Pozdrawiam.
#3 | Lukas64 dnia 25/11/2016 22:58 napisał:
Dzięki chłopaki za walkę i za ogromne emocje towarzyszące do końcowego gwizdka arbitra.
Pechowa porażka, no ale takie mecze też się zdarzają, kiedy mimo niezłej gry traci się bramkę po własnym błędzie. Głowy do góry. Smile
Przed nami jeszcze 15 meczy do końca sezonu i na pewno po tej przerwie zimowej wypunktujemy jeszcze nie jednego rywala, gdyż runda wiosenna rządzi się swoimi prawami Wink
Teraz czas na chwilę odpoczynku i widzimy się w marcu na meczu z Wigrami lub wcześniej na sparingach.

PS. Dzięki również za punkt, dwie historyczne bramki zdobyte w Kluczborku na trudnym terenie i za całą rundę jesienną w I lidze.
#4 | sr1960 dnia 26/11/2016 15:52 napisał:
Tragedia! Gdy pisałem o problemach Wisły i co należy uczynić, to moje wpisy były usuwane. Wołam po raz ostatniPfftrezesie! Konieczna zmiana szkoleniowca, napastnicy i ofensywny styl gry. Dotychczasowe - podaj do tyłu i przypadkowa kontra - doprowadzą nas do II ligi a w kolejnych latach podzielimy los Motoru (III lub IV liga). W Puławach nie piłkarze, a Zarząd i sztab szkoleniowy ponoszą całkowitą winę za wyniki i frekfencję na stadionie.
#5 | kosmyk1972 dnia 26/11/2016 19:03 napisał:
Zgadzam się z sr1960 potrzebny nam doświadczony i rasowy napastnik i trener z większym doświadczeniem,wolny jest Wdowczyk?
#6 | Damian91 dnia 26/11/2016 19:40 napisał:
Azoty musiałyby głębiej sięgnąć do kieszeni aby sprowadzić Wdowczyka. Smile)
#7 | sr1960 dnia 26/11/2016 19:50 napisał:
Damiam91. Dlaczego Azoty? Niech prezes ruszy ....., wykorzysta znajomości i poszuka dodatkowego sponsora. 7tyś do czegoś zobowiązują.
#8 | Damian91 dnia 26/11/2016 20:00 napisał:
@sr1960 Zejdź na ziemie. Wink Zobacz ile klubów ma problem ze znalezieniem strategicznego sponsora, Wisła absolutnie nie może narzekać. Akurat za kadencji prezesa Wisła poczyniła gigantyczne postępy.
#9 | kaydee dnia 26/11/2016 20:42 napisał:
sr1960: co to znaczy "7tyś do czegos zobowiązują"? Swoją drogą przy każdym klubie można napisać "sprowadzić dwóch napastników pokroju Niezgody" Szkoda, że nie można go sklonować Smile
#10 | sr1960 dnia 26/11/2016 21:01 napisał:
7 tyś. kibiców na każdym meczu.
#11 | Piotrek dnia 26/11/2016 21:06 napisał:
A to tyle osób wejdzie na nasz stadion?
#12 | walery dnia 26/11/2016 21:58 napisał:
sr1960 co ty bredzisz ???? to prezesy grają i trenerzy ??? nie bądź śmieszny. Jak potrafisz lepiej to startuj do zarządu a nie będziesz się prężył nad klawiaturą. Tak to każdy potrafi. Ale nie , lepiej być takim cieniasem schowanym za monitorem. Miałem coś jeszcze dodać ale szkoda się strzępić na takich speców.
#13 | sr1960 dnia 26/11/2016 23:07 napisał:
Nie było tematu. Naplotłem głupot.Przepraszam wszystkich. Myślałem, że pokażę spojrzenie tych kilkuset kibiców, którzy nie przyszli na mecz bo mają po prostu dosyć porażek po pięknej grze. Na dziś mamy najwięcej straconych goli w lidze. Tych wiernych i inaczej myślących przepraszam. Do WALERY. Twoje skierowania wszystkich krytykantów do pracy w klubie nie są zabawne. Jedyny Twój argument.
#14 | walery dnia 27/11/2016 11:58 napisał:
sr1960 bo nie mają być zabawne tylko rzeczowe. Jak ktoś mówi , że potrafi lepiej coś zrobić to niech nie mówi tylko zrobi. To, że drużyna wypadła słabo w swoim historycznym debiucie w I lidze to nawet dziecko wie i nie trzeba być ślepcem i głuchym , żeby o tym nie wiedzieć. Już tak kiedyś było przy okazji debiutu w II lidze. Trzeba wierzyć , że będzie lepiej a nie kreować się na vox populi w najgorszej formie , czyli szukając winnych zaglądając komuś do kieszeni wypisując jakieś wyssane z palca brednie. Więcej optymizmu a nie złośliwości życzę.
#15 | Piotrek dnia 27/11/2016 12:28 napisał:
sr1960. Chyba zapomniałeś jak kilka lat temu graliśmy z całym szacunkiem dla tych zespołów z Koziołkiem Lublin, POM-em Piotrowice, Orionem Niedrzwica czy LKS-em Stróżą. Wbrew pozorom nie było to tak dawno. Zrobiliśmy ogromny postęp.
Jesteśmy absolutnym beniaminkiem w I lidze. Sytuacja jest ciężka, ale wierzę, ze wiosna będzie nasza. Tak jak napisał walery optymizmu i wiary w chłopaków i wszystkich naszych działaczy. Wspierajmy a nie narzekajmy tylko.
#16 | star dnia 27/11/2016 16:59 napisał:
W Puławach chyba zapomniano że drużyna Wisły w obecnym sezonie uczestniczy w rozgrywkach PZPN o MISTRZOSTWO 1 LIGI.
Większość meczy Wisełki można skomentować tak jak uczyniła to jedna z redakcji sportowych w komentarzu z meczu z Olimpią.
"W Puławach widowisko było adekwatne do miejsc zajmowanych przez oba zespoły.Czyli bardzo nieciekawe. Nieciekawa była nawet jedyna bramka w meczu.W 77 minucie niefortuną interwencją POPISAŁ się defensor gospodarzy , Mateusz Pielach i pokonał BEZRADNEGO Andrzeja Witana''