Portal ma 28,569,711 unikalnych wizyt

15/04/2017 17:54
Per aspera ad astra - czyli Wisła wygrywa w Pruszkowie

Per aspera ad astra to łacińskie przysłowie znakomicie oddaje przebieg dzisiejszego spotkania puławskiej Wisły w Pruszkowie. Po bardzo trudnym, dramatycznym i zaciętym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała miejscowy Znicz 3:0, dzięki czemu nadal odskoczyła od swoich rywali na 6 punktów.

Wiślacy do Pruszkowa udawali się z serią dwóch porażek z rzędu. Trener Adam Buczek w składzie Dumy Powiśla zmuszony był dokonać dwóch korekt Za pauzującego za nadmiar żółtych kartek Arkadiusza Maksymiuka w wyjściowym składzie zobaczyliśmy Sebastiana Głaza, a nieobecnego dziś Piotra Darmochwała na lewym skrzydle zastąpił Dawid Pożak.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Dariusza Kubickiego już w 4 minucie mogli prowadzić. Z rzutu rożnego dobrze dobrze uderzał Przemysław Kita, ale piłka po jego strzale poszybowała nad bramką strzeżoną przez Nazara Penkovetsa.
Minuty płynęły a gospodarze gościli częściej pod bramką Dumy Powiśla. W 13 minucie w mur z rzutu wolnego uderzał dobrze znany w Puławach Maciej Machalski. W 32 minucie kolejny raz Machalski wrzucił piłkę do Kity, ale na szczęście dla puławian napastnik Znicza był na spalonym. Puławianie odpowiedzieli wrzutką z rzutu wolnego Toniego Kolehmainena a także niezłą szansą Mariusza Idzika, który minął już Piotra Misztala, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.
Pierwsza odsłona gry zakończyła się bardzo przykrym akcentem dla puławian, bowiem już w doliczonym czasie gry z boiska z powodu groźnie wyglądającego urazu musiał zejść kapitan Wisły Mateusz Pielach. Zastąpił go debiutujący w Dumie Powiśla Jakub Poznański.
Druga odsłona rozpoczęła się dla wiślaków kapitalnie. Już w 48 minucie gry po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłkę głową do bramki w której stał Piotr Misztal skierował Mariusz Idzik. Dziesięć minut później powinno być 2:0, ale Jakub Smektała przegrał rywalizację sam na sam z Misztalem. Widać, było że po strzelonej bramce wiślakom grało się lepiej, a pruszkowianie musieli atakować. Zdawał sobie z tego sprawę opiekun Znicza Dariusz Kubicki, który już w 57 minucie wprowadził na plac gry Adrian Paluchowskiego.
W 66 minucie kolejny raz na bramkę gospodarzy uderzał Smektała. Tym razem pomocnik Wisły otrzymał futbolówkę od Idzika, ale po uderzeniu Smektały piłka poszybowała obok lewego słupka bramki gospodarzy. W 82 minucie wiślacy zdobyli drugą bramkę. Kolejny raz w roli głównej wystąpił Mariusz Idzik, który strzałem z woleja pokonał Misztala. Gospodarze nie zdołowali ochłonąć po stracie drugiej bramki a na świetlnej tablicy pojawiła się trzecia bramka dla Wisły. Tym razem kontrę Dumy Powiśla dobrym strzałem wykończył Jakub Smektała i stało się pewne, że trzy punkty wrócą do Puław. Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku nie rezygnowali ze strzelenia bramki honorowej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bardzo groźnie uderzał Patryk Kubicki, ale stojący w puławskiej bramce Nazar Penkovets nie dał się pokonać.
Wiślacy zwyciężyli w bardzo ważnym spotkaniu, ale walka o utrzymanie nadal trwa. Dzięki dzisiejszej wygranej święta wiślakom upłyną w miłej atmosferze. Już za tydzień podopieczni Adama Buczka zagrają na swoim stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Znicz Pruszków : Wisła Puławy 0:3 (0:0)