Portal ma 28,673,269 unikalnych wizyt

05/05/2017 17:56
Z Legnicy z jednym punktem
Wiele emocje i walkę do ostatnich sekund spotkania obejrzeli dziś kibice zgromadzeni na stadionie przy alei Orła Białego w Legnicy. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu obie ekipy podzieliły się punktami, chociaż zarówno Wisła jak i Miedź mogły spotkanie rozstrzygnąć na własną korzyść.

Wiślacy bardzo udanie rozpoczęli spotkanie na kameralnym stadionie w Legnicy. Już w 2 minucie gry bardzo dobrą okazję bramkową miał Sylwester Patejuk, który wpadł w pole karne, ale z dobrej strony pokazał się Paweł Kapsa, który wygrał pojedynek z najskuteczniejszym w tym sezonie wiślakiem. Kilka minut później przed podopieczni trenera Adama Buczka powinni prowadzić. Prostopadle do Mariusza Idzika podał Toni Kolehmainen, ale wypożyczony ze Śląska Wrocław napastnik minimalnie przestrzelił. W 29 minucie bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzał Sylwester Patejuk, ale i tym razem piłka minęła bramkę strzeżoną przez Pawła Kapsę.
Gospodarze groźniej zaatakowali dopiero w 32 minucie gry, kiedy to akcję przeprowadziła dwójka byłych reprezentantów Polski, Wojciech Łobodziński wrzucił piłkę na głowę Łukasza Garguły, ale ten uderzył bardzo lekko i nie sprawił problemów ze skuteczną interwencją stojącemu w puławskiej bramce Nazarowi Penkovetsovi.
W 43 minucie podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza objęli prowadzenie. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Garguała , który wycofał piłkę na 16 metr do Damiana Rasaka, a ten popisał się ładnym strzałem i piłka wylądowała w siatce wiślaków.
W 52 minucie mogło być już po meczu. Łukasz Garguła idealnie znalazł w polu karnym Damiana Rasaka, a 21-letni wychowanek Elany Toruń trafił jedynie w słupek puławskiej bramki. W 68 minucie kolejny raz wiślacy mogli zdobyć bramkę. Tym razem Jakub Smektała bardzo dobrze wypatrzył Sylwestra Patejuka, ale doświadczony pomocnik Dumy Powiśla kolejny raz przegrał rywalizację z Pawłem Kapsą. W 83 minucie gry uderzał na bramkę Wisły Słowak Jakub Vojtus, ale dobrze spisał się Nazar Penkovets. Puławianie nie rezygnowali i grali do końca. To się opłaciło bo w 84 minucie gry Ivan Litwniuk idealnie podał piłkę Konradowi Nowakowi, a ten wpadł w pole karne gospodarzy i pewnym strzałem po ziemi pokonał Pawła Kapsę.
W 89 minucie kolejny raz Penkovetsa próbował pokonać Vojtus, ale i tym razem nie trafił. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do wiślaków. W 4 minucie doliczonego czasu gry przed bardzo dobrą szansą bramkową stanął Dawid Pożak, który jednak nie trafił do siatki i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.
Teraz przed ekipą Wisły dwa arcyważne i arcytrudne spotkania w sobotę ze Stalą Mielec i w środę z GKS-em Tychy. Są to bezpośredni rywale o utrzymanie tak więc zwiastuje to bardzo zacięte i emocjonujące spotkania. Już dziś zapraszamy kibiców na sobotni mecz ze Stalą Mielec na stadion przy ulicy Hauke-Bosaka w Puławach. Pomóżmy wiślakom swoim dopingiem. Początek tego spotkania o godzinie 20:00.

Miedź Legnica : Wisła Puławy 1:1 ( 1:0 )