Portal ma 28,654,207 unikalnych wizyt

02/09/2017 16:56
Wisła remisuje z Gryfem
Tylko jeden punkt w starciu z Gryfem Wejherowo zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Tym razem podopieczni Ryszarda Wieczorka zremisowali 1:1 i nie wykorzystali potknięć rywali z czołówki. Z przebiegu gry bardziej zadowoleni mogą być przyjezdni, którzy nie ukrywali swojego zadowolenia z cennego punktu zdobytego przy Hauke-Bosaka.

Trener Wisły nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym składzie Dumy Powiśla. Do meczowej kadry wrócił po kontuzji Robert Hirsz. Zabrakło w niej Konrada Szczotki i Niklasa Zulciaka.
Początek spotkania należał do puławian. Już w 4 minucie gry kiedy po dokładnym dograniu Dawida Pożaka na bramkę Gryfa uderzał Jakub Smektała. Piłka po uderzeniu pomocnika Wisły minęła bramkę w której stał Dawid Leleń. Kilka minut później kolejny raz byłego gracza młodzieżowych ekip warszawskiej Legii próbował pokonać Smektała, ale Leleń spisał się bez zarzutu. W 21 minucie gry na bramkę wejherowian uderzał Arkadiusz Maksymiuk, jednak uderzył zbyt mocno i piłka poszybowała nad bramką gości. Ekipa prowadzona przez Piotra Rzepkę pierwszy raz zaatakowała w 37 minucie gry kiedy to ładnym strzałem popisał się Piotr Kołc. Stojący w puławskiej bramce Sebastian Madejski nie miał jednak problemów z uderzeniem. Dwie minuty później Madejskiego próbował pokonać Łukasz Nadolski, ale i tym razem młody bramkarz Dumy Powiśla nie dał się zaskoczyć. To co nie udało się Nadolskiemu udało się minutę później Rafałowi Maciejewskiemu. Były pomocnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki popisał się solową akcją wpadł w puławskie pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie swojej ekipie.
Po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze. W 48 minucie gry uderzał kolejny raz Jakub Smektała, ale i tym razem Leleń nie dał się pokonać. W 51 minucie gry głową po centrze Bartosza Sulkowskiego uderzał Arkadiusz Maksymiuk, ale piłka jak zaczarowana mijała bramkę rywali. Kolejne minuty to kolejne okazje wiślaków najpierw uderzał kolejny raz Smektała, a w 53 minucie po centrze Tomasza Sedlewskiego minimalnie niecelnie główkował Piotr Darmochwał. W 64 minucie gry po dobrym dograniu z prawej strony od Tomasza Sedlewskiego piłki w polu karnym nie sięgnęli zarówno Robert Hirsz jak i Alen Ploj. Puławianie swego dopięli dopiero w 68 minucie gry, kiedy to płaską piłkę w pole karne posłał Jakub Smektała a Robert Hirsz wpakował piłkę do siatki.
Na kwadrans przed zakończeniem spotkania bohaterem Wisły mógł zostać Robert Hirsz, ale jego uderzenie po bardzo dobrej centrze Sedlewskiego trafiło jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Dawida Lelenia.
Mimo gry do ostatnich sekund spotkania obrona Gryfa spisywała się bardzo pewnie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Przed wiślakami kolejny trudny mecz. Już w sobotę podopieczni trenera Wieczorka zagrają w Stargardzie z Błękitnymi.

Wisła Puławy : Gryf Wejherowo 1:1 ( 0:1)