Portal ma 28,651,578 unikalnych wizyt

07/10/2017 14:59
Z Łodzi bez punktów

Nie udało się wiślakom wygrać wyjazdowego spotkania w Łodzi z ŁKS-em. Ekipa Ryszarda Wieczorka przegrali dziś przy alei Unii Lubelskiej 1:0, gola tracąc w 80 minucie gry i kończąc mecz w 1 po czerwonej kartce dla Jakuba Smektały.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

Wiślacy do Łodzi udawali się pełni nadziei na przełamanie passy 6 remisów z rzędu. Trener Ryszard Wieczorek musiał tym razem pozmieniać w składzie Dumy Powiśla bowiem przy Alei Unii nie mógł wystąpić z nadmiaru kartek Tomasz Sedleewski. Na prawej stronie obrony wystąpił Sebastian Murawski a na lewej kibice zobaczyć mogli dawno nie widzianego w wyjściowym składzie Ivana Litwniuka, który zastąpił Bartosza Sulkowskiego. W kadrze zabrakło także Sebastiana Głaza i Alena Ploja.
Pierwsze minuty rozgrywanego przy pięknej słonecznej ale niestety jesiennej aurze spotkania to wzajemne badanie obu ekip. W 7 minucie gry na bramkę w której stał Michał Kołba, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.
Kilka minut później na bramkę Sebastiana Madejskiego uderzał Piotr Pyrdoł, ale on także nie potrafił skierować piłki do siatki.
Kolejne minuty to optyczna przewaga wiślaków, którzy częściej gościli pod bramką rywali. Niestety z tej przewagi nie wychodziło nic, a bramkarza ŁKS-u próbował zaskoczyć między innymi Niklas Zulciak, który jednak uderzył kolejny raz obok bramki. W końcówce pierwszej połowy uderzał Arkadiusz Maksymiuk i chwilę przed zejściem do szatni po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym uderzał kolejny raz Maksymiuk, ale piłka jak zaczarowana minęła bramkę gospodarzy. Tak więc do szatni obie ekipy zeszły przy wyniku 0:0, co nie zadowalało obu ekip.
Po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze. W 49 minucie gry tylko spojenie słupka z poprzeczką uratowało wiślaków od straty gola po uderzeniu Bartosza Widejki. W odpowiedzi na bramkę Michała Kołby uderzał po solowej akcji Dawid Pożak, ale niestety dla puławian nie trafił. Kilka minut później dwie żółte kartki w przeciągu kilku sekund otrzymał Jakub Smektała i jasne stało się, że puławianie zmuszeni będą bronić przy Alei Unii remisu.
W 74 minucie kilka chwil po wejściu na plac gry nie popisał się Filip Burkhardt, który z kilku metrów fatalnie przestrzelił i wydawało się, że ekipie Ryszarda Wieczorka uda się obronić bezbramkowy remis. Niestety w 80 minucie spotkania po rzucie rożnym i przytomnym przedłużeniu piłki przez Jewhena Radionova fubtolówka trafiła do Maksymiliana Rozwadowicza , który z bliska pokonał Sebastiana Madejskiego.
Mimo gry w osłabieniu wiślacy dążyli do wyrównania. Najbliżej tego był w 89 minucie gry Irakli Meskhia, ale jego uderzenie kolejny raz poszybowało nad bramką Kołby.

ŁKS Łódź : Wisła Puławy 1:0 ( 0:0)