Portal ma 28,674,672 unikalnych wizyt

25/11/2017 15:54
Rewanż udany Rozwój pokonany

Bardzo cenne 3 punkty zdobyli w chłodny jesienny wieczór piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym i zaciętym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała Rozwój Katowice 1;0, a bohaterem puławian został Jakub Smektała, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Pożaku w 24 minucie spotkania. Tym samym wiślacy wygraną zakończyli ligowe zmagania i z optymizmem i nadziejami mogą patrzeć na wiosenne granie, które rozpocznie się dopiero w pierwszy weekend marca.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

Przed dzisiejszym spotkaniem opiekun Dumy Powiśla dokonał kilku korekt w wyjściowym składzie. Duet stoperów tworzyli Piotr Żemło i Sebastian Murawski a na ławce rezerwowych usiadł Kacper Szymankiewicz, którego zastąpił Adrian Popiołek a nieobecnego dziś Arkadiusza Maksymiuka w środku pola zastąpił dziś Ivan Litwniuk.
Wiślacy ostatni w tym roku mecz rozpoczęli bardzo dobrze, bowiem już w 2 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Niklas Zulciak, jednak stojący w bramce Rozwoju Bartosz Soliński odbił piłkę i skończyło się jedynie na strachu dla przyjezdnych. Kolejne minuty to kolejne akcje Dumy Powiśla. W 9 minucie po dobrej centrze w pole karne od Dawida Pożaka na bramkę gości uderzał Jakub Smektała, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad bramką gości. Dwie minuty później spory błąd popełnił Soliński, który przy próbie wykopu nabił piłką Roberta Hirsza, na szczęście dla bramkarza Rozwoju arbiter dopatrzył się, że piłka trafiła napastnika Wisły w rękę i bramki dla Wisły nie uznał. Ekipa gości ograniczała się jedynie do stałych fragmentów gry. W 14minucie Michał Płonka bardzo dobrze zacentrował piłkę ale Sebastian Madejski przerzucił ją na rzut rożny. Ekipa Wisły kolejny raz zaatakowała w 23 minucie gry, kiedy to w polu karnym Rozwoju sfaulowany został Dawid Pozak. Pan Sebastian Krasny z Krakowa nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Wisły. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Smektała.
W kolejnych minutach swoje okazje mieli Dawid Pożak, którego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców Rozwoju a także Bartosz Sulkowski, który w 41 minucie gry uderzył minimalnie koło słupka bramki gości. Tak więc na przerwę wiślacy prowadzili prowadząc 1:0.
Po zmianie stron pierwsi do ataków ruszyli przyjezdni. Po centrze Przemysława Mońki głową uderzał Michał Płonka, ale piłka przeleciała nad bramką Sebastiana Madejskiego. Kilka minut później po niezłym podaniu Adriana Popiołka głową niecelnie uderzał Robert Hirsz a w 56 minucie gry drugą bramkę w tym spotkaniu mógł zdobyć Jakub Smektała z którego uderzeniem poradził sobie Soliński. W 77 minucie spotkania bardzo groźnie z rzutu wolnego uderzał Płonka, ale piłka na szczęście dla puławian poszybowała obok bramki w której stał Madejski. W końcówce kibice oglądali jeszcze po jednej sytuacji dla obu ekip. Najpierw w 89 minucie gry kropkę na I mógł postawić Dawid Brzeski, który wpadł w pole karne i uderzył nad bramką a już w doliczonym czasie gry bohaterem Rozwoju mógł zostać Michał Czekaj, który grając już w ataku strzałem z kilku metrów próbował pokonać Madejskiego. Na szczęście dla puławian Madejski odbił tę piłkę i mimo ogromnych nerwów do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ zmianie i to puławianie mogli cieszyć się z wygranej i bardzo ważnych 3 punktów. Co ciekawe była to dopiero pierwsza wygrana Wisły z Rozwojem w historii. Teraz przed ekipą Dumy Powiśla okres roztrenowania i bardzo długiej przerwy zimowej. Przygotowania wiślaków do wiosny rozpoczną się w styczniu 2018 roku.

Wisła Puławy : Rozwój Katowice 1:0 ( 1:0)