Portal ma 28,571,875 unikalnych wizyt

19/05/2018 15:58
Dramat Wisły w Bełchatowie
Bez punktów i w bardzo złych nastrojach wracają z Bełchatowa piłkarze puławskiej Wisły. Dziś w meczu ostatniej szansy ekipa Dumy Powiśla przegrała na GIEKSA Arena z GKS-em Bełchatów 3:0 i jedną nogą jest już w III lidze.

Do Bełchatowa trener Bohdan Bławacki nie mógł zabrać pauzującego za żółte kartki Niklasa Zulciaka. Oprócz Niemca na GIEKSA Arenie zabrakło także Dawida Pożaka i Irakliego Meskhii. Do wyjściowej jedenastki wrócił za to Piotr Żemło, który zastąpił Jakuba Poznańskiego.
Pierwsze minuty spotkania to wiele walki z obu stron. Wiślacy, wyszli na ten mecz pełni wiary i nadziei, że uda im się wygrać i przedłużyć swoje szansę na pozostanie w II lidze. W 13 minucie ekipa Dumy Powiśla mogła i powinna prowadzić, ale w sytuacji sam na sam z Sylwestrem Patejukiem bardzo dobrze zachował się Paweł Lenarcik, który dotknął piłkę po uderzeniu doświadczonego pomocnika Wisły i tym samym pomógł obrońcy GKS-u, który wybił z linii bramkowej futbolówkę.
Kilka sekund później o mały włos wiślacy nie objęliby prowadzenia po przypadkowym nabiciu Roberta Hirsza przez Lenarcika, ale bramkarz gospodarzy wyszedł z tej opresji obronną ręką. W 30 minucie kolejny raz okazję mieli wiślacy po centrze z rzutu rożnego uderzał Mateusz Pielach, ale piłka ku rozpaczy kibiców Wisły uderzyła w obrońcę GKS-u i chociaż wiślacy domagali się rzutu karnego arbiter z Kielc Pan Marcin Szrek nakazał grać dalej.
W 42 minucie puławianie powinni prowadzić. Z lewej strony futbolówkę wrzucił w pole karne Ivan Litwniuk ta trafiła do Piotra Zmorzyńskiego, ale były pomocnik Orląt Radzyń Podlaski trafił jedynie w dobrze stojącego Pawła Lenarcika. W tej części gry ekipa gospodarzy nie stworzyła żadnego zagrożenia pod bramką w której stał Sebastian Madejski.
Po zmianie stron odważniej zaatakowali gospodarze, ale ekipa Wisły pewnie się broniła. Do czasu bowiem w 55 minucie gry błąd puławskiej obrony wykorzystał Dawid Flaszka, który otrzymał dogranie z prawej strony i z kilku metrów wślizgiem skierował piłkę do bramki Wisły. W 83 minucie gry kolejny raz błąd defensywy Wisły wykorzystał Flaszka i sytuacja Wisły zrobiła się już dramatyczna. Ekipa Dumy Powiśla próbowała atakować całym zespołem, ale ich akcjom brakowało wykończenia. W doliczonym czasie gry gospodarze wykorzystali kolejną kontrę a katem wiślaków okazał się Szczepan Kogut. W doliczonym czasie gry bramkę mógł strzelić Adrian Popiołek, ale jego uderzenie zbił Paweł Lenarcik.
Niestety wiślacy nie wykorzystali okazji do wyjścia ze strefy spadkowej czym skazali się chyba na grę w III lidze, bowiem przed Dumą Powiśla dwa trudne spotkania z Radomiakiem i Garbarnią Kraków, które będą prawdopodobnie toczyć bezpośredni bój o baraż o Nice I ligę.

GKS Bełchatów : Wisła Puławy 3:0 ( 0:0)
Flaszka 55, 83, Kogut 90+3

GKS BełchatówLenarcik- Magiera, Grolik, Thiakane ( 90+2 Kogut) Bartosiak ( 85 Bociek) Flaszka ( 90+4 Berłowski) Janasik ( 66 Peda ) Sierczyński, Ryszka, Pietroń, Garuch

WisłaMadejski, Sedlewski, Żemło, Pielach, Sulkowski ( 72 Popiołek) Kobiałka, Litwniuk, Szymankiewicz ( 88 Brzeski) Zmorzyński, Patejuk ( 82 Smektała), Hirsz ( 75 Ploj)

Żółte kartki Garuch, Thiakane, Bociek ( GKS) - Litwniuk, Żemło, Popiołek ( Wisła)

Sędziował Marcin Szrek ( Kielce)

Widzów 1030
more komentarze (85)
#1 | wislawalczaca dnia 19/05/2018 16:00 napisał:
PEDAŁY!!!!!!!! Na piechotę do Puław!!!!!!!!
#2 | wislawalczaca dnia 19/05/2018 16:03 napisał:
Kiedy teraz graja rezerwy?
#3 | malus dnia 19/05/2018 16:04 napisał:
Oddać koszulki przed wjazdem do Puław. !!!! Lalusie
#4 | wislawalczaca dnia 19/05/2018 16:07 napisał:
Ciekawe o której wrócą? Może trzeba by ich przywitać?
#5 | Adqs dnia 19/05/2018 16:09 napisał:
Jak mówiła piosenka po golach dla GKS-u - na, na, na, na, hej, hej druga liga goodbye Sad
Brawo Panowie. Jesteście ****iści.
#6 | BARTEZ dnia 19/05/2018 16:10 napisał:
Nowosadzki jeśli masz choć odrobinę honoru to wiesz co zrobić...
#7 | GallAnonim dnia 19/05/2018 16:11 napisał:
Redakcjo to nie dramat, to rzeczywistość. Słabi do bulu. Zero sytuacji. Tradycyjnie bez ładu, składu, pomysłu i wiary. Problemem tej drużyny jest to, że piłka jest okrągła a bramki są dwie. Jak zwykle nie bylyśmy zespołem gorszym tylko na rozgrzewce.
#8 | cron dnia 19/05/2018 16:17 napisał:
Z I do III ligi w rok to rzadki wyczyn... Do końca wierzyłem, ale po dzisiejszej PORAŻCE mam żal w zasadzie do wszystkich odpowiedzialnych za Wisłę. Mam nadzieję, że będą, poza spadkiem, konsekwencje dla tych osób. Żeby z klubu świetnie radzącego sobie i WALCZĄCEGO w I lidze zrobić 3 ligowca (poziomu Wisły na boiskach III ligi jeszcze nie znamy), trzeba albo nie mieć wiedzy i umiejętności w zarządzaniu klubem piłkarskim, albo nie mieć motywacji i pomysłu na rozwój klubu. Dlatego myślë, że już teraz nadszedł czas na rozliczenia (dotąd nie formułowałem takich wniosków). Szkoda wiernych kibiców, naprawdę. Pozdrawiam właśnie tych najwierniejszych, a Ty, Piotrek się nie smuć: będziesz miał bliżej na mecze w 2018/2019). Oczywiście to nie miało być śmieszne Sad
#9 | GallAnonim dnia 19/05/2018 16:37 napisał:
No to Radomiak sobie odbije 18 lat. Z taką grą to nawet dycha mnie nie zdziwi. Warchoły nie będa się litować.
#10 | Blondyn dnia 19/05/2018 16:46 napisał:
#11 | wislawalczaca dnia 19/05/2018 16:50 napisał:
Co nam po meczu stali jak my I tak nic nie wygramy
#12 | Blondyn dnia 19/05/2018 16:50 napisał:
Witam. Trzeba szanować zawodników nieważne jak grają, ja szanuje ich za to jacy są czy są w 1 lidze czy będą w 3 lidze i będę zawsze chodził na ich mecze. Pozdrawiam zawodników Wisły. Nie przejmujcie się spadkiem.
#13 | malus dnia 19/05/2018 17:23 napisał:
Szkoda że piłkarze nas nie szanują. Trzeba przełknąć gorycz spadku.
#14 | Blondyn dnia 19/05/2018 19:46 napisał:
Orzeł Urzędów - Wisła II - 1:8
#15 | Piotrek dnia 19/05/2018 20:07 napisał:
Nie wiem czy ktoś z Was oglądał ten mecz w Bełchatowie, ale nie zgodzę się, że GKS zagrał coś wielkiego. W pierwszej połowie gospodarze nie oddali żadnego słownie żadnego strzału na bramkę Madejskiego. Wisła stworzyła sobie kilka okazji uderzał Patejuk, ale bramkarz trącił piłkę i zdążył do niej zawodnik z pola i wybił z bramki uderzał głową Pielach piłka trafiła w rękę obrońcy i uderzał Piotrek Zmorzyński. Szkoda, że nie trafił po długim rogu.
Druga połowa lekka przewaga GKS-u i błąd puławskiej obrony i gol na 1:0. Potem to już kontry gospodarzy i dwie bramki. Trzeba śledzić mecz i wiedzieć co się tam działo.
#16 | zaw1923 dnia 19/05/2018 20:32 napisał:
Piotrze błagam..... Oglądaliśmy ten mecz w trzy osoby i to bardzo uważnie. Wisła miała 2 super sytuacje (Patej i Piotrek) i dwie takie sobie. Czyli fakty - mogliśmy strzelić dwie bramki. GKS strzelił 3 bramki. Dwie po naprawdę fajnych akcjach. Wynik 3:0 mówi sam za siebie. Ciągle czytamy że Wisła była lepsza ... ale przegrała. Otóż nie. Samo posiadanie piłki o niczym nie świadczy. Znasz chyba powiedzenie: szczęście sprzyja lepszym. My raczej lepsi nie byliśmy ani w tym meczu ani w innych. Fakty są takie że tylko cud nas uratuje. Tak zwyczajnie i po prostu spadamy kolejny raz z ligi. Spaść z II ligi to jest naprawdę sztuka. Jak kilka dni temu napisał jeden z komentujących my przez ponad 2,5 roku nie wygraliśmy 20 meczy. I to jest brak szczęścia Piotrze? Nie to brak umiejętności lub chęci. A racze jedno i drugie.....
#17 | malus dnia 19/05/2018 20:33 napisał:
Oglądałem na slaskietv. Pierwsza połowa murowanie bramki GKS ale druga to już odważnie grali GKS. Nie ma co płakać nad tym meczem. Były inne co były okazję. Hirsz dwie patelnie z meczem z ŁKS. Z gryfem kiks Hirasza. Można było to wcześniej rozstrzygnąć. Błędy transferowe porażka zatrudnienia Wieczorka nie mówiąc o Buczku.
#18 | Piotrek dnia 19/05/2018 20:34 napisał:
No to wymień mi chociaż jedną okazję dla GKS-u w 1 połowie? Nie było takiej niestety. Dla Wisły były 2 i ten strzał głową Pielacha. Niestety liczy się skuteczność taka prawda.
#19 | booddek dnia 19/05/2018 20:36 napisał:
#20 | malus dnia 19/05/2018 20:40 napisał:
Piotrek człowieku mówię o tym że nie mecz z GKS decydował! Były inne dogodne sytuację choćby mecz z legioniwem
#21 | Piotrek dnia 19/05/2018 20:42 napisał:
malus nie odpowiadałem do Ciebie. Niestety od wielu spotkań nie wykorzystujemy okazji bramkowych. Rywal ma jedną i strzela bramkę a my? A my nie.
#22 | malus dnia 19/05/2018 20:45 napisał:
Dlatego spadamy. Jakość gry w 2 lidze spadła. Smektala dramat. Żemło dramat. Poznański dramat. Patejuka bym pochwalił bo on robił co mógł. Po tym co przeszedł gość hero
#23 | zaw1923 dnia 19/05/2018 20:51 napisał:
Piotrze fakt że Bełchatów nie oddał jednego strzału w pierwszej połowie nie zmienia faktu że w drugiej oddali 4 z czego zdobyli 3 bramki a my 2 strzały i to słabe. Mecz trwa 2×45 minut i nie ma co analizować co było w I czy II połowie. Liczy się to co w siatce. Prawda jest brutalna niestety.
#24 | piterex dnia 19/05/2018 20:59 napisał:
Można grać ale u nas nie ma kto strzelać. Strzelał Niezgoda i zrobił awans, a teraz ****.
#25 | Anti Red dnia 19/05/2018 21:03 napisał:
Pisałem,że jak przegramy w Bełchatowie,to spadamy do trzeciej ligi.Może to co napiszę jest fanatycznie pie...r...dol.nię.t.e,ale wynik Znicza mnie trochę pocieszył.Jutro Gryf z Kluczborkiem.Ktoś polegnie,staci punkty.Wszyscy w około mi pie...r...dolą,że już spadliśmy.Nie dociera to do mnie.