Portal ma 28,661,214 unikalnych wizyt

12/08/2007 23:01
Porażka z sędziami w tle
Nie udała się inauguracja 4. ligi w Puławach. Po bardzo dobrym meczu grająca bardzo ambitnie puławska Wisła musiała uznać wyższość gości z Tomaszowa Lubelskiego. Wynik mógłby być zupełnie inny, gdyby nie fatalna postawa arbitrów z Białej Podlaskiej.

Fotoreportaż z meczu (autor: Szelak)

Od początku meczu podejmowali oni szereg kontrowersyjnych decyzji, a szczytem ich indolencji była sytuacja z 80. minuty, kiedy to goście strzelili gola z ewidentnego spalonego. Gdyby nie te decyzje, prawdopodobnie mecz zakończyłby się zasłużonym remisem.

Od początku rozgrywanego w ulewnym deszczu meczu do ataków ruszyła Wisła. Jednak były to akcje mało zdecydowane i obrońcy gości bez problemu radzili sobie z ich rozbijaniem. Około 12. minuty spotkania, wydawałoby sie, niegroźną akcję przeprowadzili goście. Wrzucili oni piłkę w pole karne Wisły i gdy wydawało się, że jest już po akcji, arbiter główny, pan Rafał Pajnowski, zauważył domniemane zagranie ręką jednego z graczy Wisły. Arbiter bez chwili zawahania podyktował rzut karny dla gości, którego pewnym wykonawcą okazał się Kamil Drożdziel, strzelając w prawy górny róg bramki strzeżonej przez Owczarzaka.

Wiślacy od razu rzucili się do odrabiania strat, ale ich akcjom brakło szczęścia i wykończenia. Taka sytuacja trwała do 30. minuty, kiedy to pięknym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Mariusz Abramczyk, a Tomasz Sikora strzelił szczupakiem pierwszą bramkę dla Wisły po powrocie do 4. ligi. Po tym golu wiślacy uwierzyli, że goście są zespołem do ogrania. Co chwilę obrońców gości absorbował swoimi rajdami Mateusz Kamola. W 45. minucie Wisła powinna prowadzić w tym meczu. Lewą stroną pociągnął akcję Damian Wiśniosz, po czym wyłożył on piłkę w pole karne do Sebastiana Kozdroja, który huknął bardzo mocno, ale Łukasz Bartoszyk wspaniałą interwencją wybronił strzał pomocnika Wisły. Chwilę później Rafał Pajnowski zakończył bardzo dobrą I połowę meczu w wykonaniu Dumy Powiśla.

Po przerwie nadal przeważała Wisła. Tomasovia zdecydowanie się cofnęła i liczyła tylko na kontry. Gospodarze cały czas przeważali, ale nie potrafili skierować piłki do siatki. W 60. minucie z rzutu rożnego nożycami strzelał Rafał Dryk ale piłka minęła bramkę gości. Chwilę później ten sam gracz uderzał z rzutu wolnego, ale i tym razem bramka gości była zaczarowana. W 76. minucie na boisku w barwach gości pojawił się Sebastian Brytan, który w ciągu 4 minut stał się bohaterem przyjezdnych. W 80. minucie ten blondwłosy zawodnik strzelił przy biernej postawie sędziego bocznego gola na wagę 3 punktów. Dostał on piłkę z głębi pola i będąc już na spalonym pociągnął swoją prawą stroną i po rękach Piotra Owczarzaka skierował piłkę do siatki. Po tej bramce do sędziego liniowego ze słusznymi pretensjami udał sie Adam Mróz, który za dyskusję z arbitrem został ukarany zółtą kartką. Niestety nic to nie dało i sędzia uznał nieprawidłowo zdobytą bramkę. Po tym ciosie wiślacy niestety nie podnieśli sie już i z murawy musieli zejść pokonani.

Cieszy dobra postawa naszych graczy, którzy rozgrywali dziś bardzo dobry mecz i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o korzystny rezultat.
Martwi tylko postawa sędziów, którzy byli w tym meczu najsłabszymi postaciami na boisku. Wszystko było by dobrze jak by mylili się w dwie strony, ale panowie arbitrzy niestety mylili się tylko w jedną stronę. Szkoda - bo rywalizacja sportowa powinna rozstrzygać się na boisku a nie przy zielonym stoliku. Miejmy nadzieję,że będący na tym meczu wiceprezes LZPN Dobrosław Stec wyciągnie z postawy sędziów odpowiednie wnioski i pan Pajnowski nie skrzywdzi już w tym sezonie ani jednej drużyny.

Wisła: Tomasovia 1:2 ( 1:1)