Portal ma 28,645,921 unikalnych wizyt

25/08/2018 16:54
Wisła pewnie wygrywa z Sokołem

Pewną wygraną puławskiej Wisły zakończyło się dzisiejsze spotkanie z beniaminkiem III ligi Sokołem Sieniawą. Ekipa Dumy Powiśla pokonała rywali 2:0, ale jej wygrana mogła i powinna być zdecydowanie wyższa niestety podobnie jak w poprzednich spotkaniach wiślaków w kilku spotkaniach zawiodła skuteczność.

Trener Wisły Jacek Magnuszewski dokonał jeden zmiany w składzie swojego zespołu w porównaniu do spotkania w Krakowie. Za Konrada Szczotkę od początku na placu gry zameldował się Łukasz Kacprzycki. Pierwszy raz w meczowej 18 znalazł się Bartosz Sulkowski, który wrócił do gry po urazie.
Pierwsze minuty dzisiejszego spotkania to wiele walki w środku pola. Grający trójką obrońców Sokół zagęścił środek pola i widać było, że do Puław podobnie jak ekipa Czarnych przyjechał do remis. W 7 minucie po wrzutce Ivana Litwniuka główkował Szymon Stanisławski, ale jego uderzenie poszybowało daleko od bramki w której stał były zawodnik Izolatora Boguchwała Paweł Pawlus. Kilka minut później centro strzałem popisał się jeden z zawodników gości, ale czujny był w puławskiej bramce Paweł Socha. W 17 minucie ekipa Dumy Powiśla objęła prowadzenie. Stratę w środkowej części pola karnego zanotowali goście piłkę przejął Arkadiusz Maksymiuk, który wpadł w pole karne Sokoła i ostrego kąta wpakował piłkę w samo okienko bramki przyjezdnych.
Minutę później wiślacy mogli i powinni prowadzić 2:0. Tym razem Krystian Puton przytomnie wycofał piłkę do Maksymiuka, ale tym razem uderzenie Maksa poszybowało nad poprzeczką bramki Pawlusa. W 38 minucie Pawła Sochę próbował pokonać Andrzej Wąski, na szczęście dla puławian bramkarz Dumy Powiśla był czujny i nie dał się zaskoczyć po strzale z dystnasu. Dwie minuty później powinno być 2:0 dla Wisły kapitalną bombą zza pola karnego popisał się Arkadiusz Maksymiuk a zaskoczmy Pawlus z kłopotami wybił piłkę na rzut rożny.
Dryga połowa rozpoczęła się dla wiślaków wyśmienicie. W 50 minucie gry Michał Król uderzył piłkę a ta w polu karnym odbiła się od jednego z graczy Sokoła i wpadła za kołnierz Pawlusowi. Siedem minut później wiślacy powinni prowadzić 3:0, Szymon Stanisławski idealnie wystawił piłkę do Krystiana Putona, ale ten w idealnej sytuacji przestrzelił. W 60 minucie po wrzutce Piotra Zmorzyńskiego szczupakiem uderzał Puton, ale i tym razem piłka jak zaczarowana minęła bramkę gości. W 63 minucie w pole karne gości wpadł Stanisławski, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Sokoła a próba dobitki popularnego Staśka skończyła się faulem w ataku.
Goście ograniczali się jedynie do kilku strzałów z dystansu i bardzo dobrej kontry Sebastiana Brockiego, który wpadł w pole karne, ale jego centry nie sięgnął żaden z kolegów. W 81 minucie bohaterem wiślaków mógł zostać debiutujący dziś w barwach Wisły Jakub Mażysz. Wprowadzony kilka minut wcześniej były zawodnik Alitu Ożarów w sytuacji sam na sam trafił w słupek, dobitkę jego uderzenie obronił Pawlus a akcję zakończył niecelnym strzałem Kacper Szymankiewicz. Minutę później piłki po dograniu Piotra Zmorzyńskiego nie sięgnął Mażysz, a w 85 minucie popularny Bulwa zmarnował sytuację sam na sam z Pawlusem.
Goście w końcówce odpowiedzieli uderzeniem Jacka Lisa, ale i tym razem Paweł Socha był czujny i nie dał się pokonać.
Puławianie dzięki wygranej awansowali na pozycję lidera III ligi. Przed naszymi zawodnikami dwa bardzo trudne spotkania najpierw w środę w Kraśniku ze Stalą i w niedzielę w Puławach Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem Lublin. Warto dodać, że dzisiejszy mecz oglądał z trybun opiekun Motoru Mariusz Sawa z eks-wiślakiem Iraklim Meskhią.

Wisła Puławy ; Sokół Sieniawa 2:0 ( 1:0)