Portal ma 28,680,852 unikalnych wizyt

17/11/2018 13:59
3 punkty na zakończenie piłkarskiej jesieni
Udanie rundę jesienią zakończyli piłkarze puławskiej Wisły. Po kolejnym trudnym spotkaniu pokonali oni w Piszczacu Podlasie Biała Podlaska 1:0 i ligowe zmagania w 2018 roku zakończyli na dobrym 4 miejscu i mając 4 oczka straty do lidera, którym jest Hutnik Kraków. o nie
Wiślacy do Piszczaca udawali się z nadziejami na wywalczenie kolejnych 3 oczek. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego mieli ku temu spore powody, bowiem aż trzy poprzednie spotkania w lidze wygrali i dobrą passę chcieli podtrzymać w starciu z Podlasiem.
Opiekun Dumy Powiśla kolejny raz dokonał kilku kadrowych zmian w swoim zespole. Na prawej stronie obrony zameldował się młodzieżowiec Michał Król a na ławce usiedli Bartosz Sulkowski i Karol Brański. Sulkowskiego na lewej stronie zastąpił Ivan Litwniuk. Po kartkowej pauzie do składu Dumy Powiśla wrócili także Mateusz Pielach i wychowanek Podlasia Arkadiusz Maksymiuk.
Już pierwsze minuty rozgrywanego na gościnnym obiekcie miejscowej Lutni pokazały, że dla wiślaków nie będzie to łatwy mecz. Mimo, że podopieczni trenera Magnuszewskiego atakowali nie potrafili pokonać stojącego w bramce Podlasia Macieja Wrzoska.
W 9 minucie dobrze na bramkę nominalnych gospodarzy uderzał Krystian Puton, ale futbolówka otarła się o nogi obrońców z Białej Podlaskiej i wyszła na rzut rożny. Kilka minut później strzałami popisali się Łukasz Kacprzycki, którego uderzenie obronił Wrzosek , Puton i kolejny raz niecelnie Kacprzycki.
W 30 minucie na bramkę Wrzoska uderzał Mateusz Supryn, ale bardzo dobrze kolejny raz spisał się bramkarz Podlasia. W odpowiedzi Pawła Sochę strzałem zza pola karnego próbował pokonać ek-wiślak Paweł Komar, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad bramką wiślaków.
Minutę później głową bramkarza Podlasia próbował pokonać kolejny raz Kacprzycki, ale były pomocnik Kotwicy Kołobrzeg uderzył głową zbyt lekko i golkiper gospodarzy pewnie złapał piłkę. W 37 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Pawła Sochy, Tomasz Andrzejuk uderzał z bliska, ale bramkarz Dumy Powiśla dobrze skrócił kąt i odbił piłkę na rzut rożny.
W 42 minucie wiślacy mogli prowadzić, ale po solowej akcji Piotr Zmorzyński w dobrej sytuacji przestrzelił i kibice na trybunach w Piszczacu w pierwszej części gry bramek nie zobaczyli.
Druga odsłona rozpoczęła się idealnie wiślaków. Chwilę po rozpoczęciu gry po dobrym podaniu od Krystiana Putona w pole karne Podlasia wpadł Szymon Stanisławski i z bliska pokonał Wrzoska. Kilka sekund później popularny Stasiek mógł podwyższyć prowadzenie wiślaków, ale po centrze z rzutu wolnego głową przeniósł piłkę nad bramką.
W 59 minucie kolejny raz miejscowym kibicom pokazał się Piotr Zmorzyński, który idealnie wbiegł w pole karne, niestety dla wiślaków uderzył bardzo źle i piłka poszybowała daleko nad bramką.
W 65 minucie gry na uderzenie po podaniu Arkadiusza Maksymiuka zdecydował się Krystian Puton, ale i tym razem były zawodnik Radomiaka nie trafił do bramki. Minutę później uderzeniem popisał się Ivan Litwniuk, ale piłka kolejny raz minęła bramkę rywali.
Ostatni kwadrans to lekka przewaga gospodarzy, którzy nie mając nic do stracenia mocno nacierali na bramkę Pawła Sochy. Kilkukrotnie pod bramką Wisły kotłowało się, ale albo dobrze radzili sobie obrońcy jak po uderzeniu Pawła Komara w 73 minucie jak i kilka chwil później Paweł Socha, który instynktownie obronił uderzenie jego z rywali.
Ostatnie minuty to spore nerwy, ale i dwie dobre okazje dla wiślaków. Najpierw Wrzosek w 86 minucie odbił piłkę na róg po uderzeniu Stanisławskiego a dwie minuty później niecelnie uderzał Adrian Popiołek. Mimo walki do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i wiślacy mogli cieszyć się z kolejnej wygranej.
Jeśli pogoda na to pozwoli to wiślacy w sobotę 24 listopada rozegrają jeszcze spotkanie Pucharu Polski z Avią Świdnik.

Podlasie Biała Podlaska : Wisła Puławy 0:1 ( 0:0)