Portal ma 28,677,694 unikalnych wizyt

27/04/2019 15:57
Wisła zwycięża w szlagierze

Wygraną i trzy bramki puławskiej Wisły zobaczyli kibice, którzy zdecydowali się odwiedzić stadion przy ulicy Hauke-Bosaka 1. Po dobrym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała w szlagierze zespół Chełmianki Chełm 3:0 czym zrewanżowała się ekipie Artura Bożyka za jesienną porażkę na terenie rywala.

Trener Jacek Magnuszewski przed dzisiejszym spotkaniem dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie Wisły. Do bramki po jednym spotkaniu pauzy wrócił Krzysztof Kurek, który zastąpił Pawła Sochę, Michała Króla zastąpił Ivan Litwniuk a Mateusz Supryn zastąpił Piotra Zmorzyńskiego.
Od pierwszych minutach spotkanie było bardzo zacięte i nie brakowało w nim walki. Już w 3 minucie gry Mateusz Pielach w ostatniej chwili zablokował Michała Efira a dobitka Huberta Kotowicza po nogach obrońców wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później Krzysztofa Kurka pokonać próbował Kamil Kocot, ale młodzieżowiec w puławskiej bramce nie dał się zaskoczyć i skończyło się na strachu dla wiślaków. W 12 minucie gry ekipa Dumy Powiśla objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego futbolówkę dogrywał Łukasz Kacprzycki i ta ostatecznie trafiła do nadbiegającego Michała Zubera, który strzałem z pierwszej piłki wpakował ją do siatki obok bezradnego Cezarego Osucha.
Kolejne minuty to strzały zablokowane uderzenie Michała Zubera i bardzo niecelnie uderzenie Przemysława Koszela, które poszybowało nad bramką Kurka. Chełmianie bramce Wisły zagrażali jedynie strzałami z dystansu i jeden z nich mógł zakończyć się dla nich powodzeniem bo w 42 minucie po błędzie w liniach obronnych Wisły piłka trafiła do Krzysztofa Zawiślaka, który z 16 metrów uderzył prosto w interweniującego Krzysztofa Kurka.
W drugiej połowie pierwsi groźnie zaatakowali przyjezdni. W 53 minucie gry w pole karne Dumy Powiśla wpadł Przemysław Koszel ale Krzysztof Kurek końcami palców zdołał zbić piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi niezłą akcją popisał się Adrian Popiołek, ale jego podania nie wzdłuż linii bramkowej nie przeciął żadnej z kolegów i skończyło się jedynie na strachu dla ekipy z Chełma. Na szczęście pięć minut później puławska publiczność mogła wiwatować. W polu karnym sfaulowany został Szymon Stanisławski i Karol Iwanowicz z Kraśnika podyktował rzut karny dla Wisły. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łukasz Kacprzycki i puławianie mogli kolejne minuty grać z większym spokojem. W 67 minucie gry chełmianie kolejny raz stanęli przed szansą bramkową. Tym razem rywalizację sam na sam z Kurkiem przegrał Kamil Kocoł. Pięć minut później czujność bramkarza Dumy Powiśla sprawił wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Kompanicki, ale i tym razem młody bramkarz Wisły stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na rzut rożny. W 71 minucie gry głową uderzał Michał Efir, ale i tym razem Krzysztof Kurek wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Osiem minut później wiślacy rozstrzygnęli wynik spotkania. Bardzo dobre podanie z głębi pola otrzymał rezerwowy Konrad Szczotka i wracający po długiej przerwie zawodnik w sytuacji sam na sam pokonał Osucha.
Więcej bramek przy Hauke-Bosaka kibice nie zobaczyli, ale zobaczyli kolejną wygraną puławskiej Wisły. Teraz przed wiślakami maraton meczowy. Już w środę podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego czeka trudny wyjazd do lidera do Podhala Nowy Targ, w niedzielę do Puław przyjedzie zespół Wólczanki Wólka Pełkińska a w kolejną środę 8 maja wyjazd do Skawiny na spotkanie z Wiślanami Jaśkowice.

Wisła Puławy : Chełmianka Chełm 3:0 (1:0)