Portal ma 28,653,114 unikalnych wizyt

26/10/2019 14:50
Klątwa Podhala nie złamana

Nie udało się wiślakom przerwać fatalnej passy bez wygranej w meczu z Podhalem Nowy Targ. Dziś po słabym spotkaniu ekipa trenerów Marcina Popławskiego i Mariusza Abramczyka przegrała z ekipą Górali 3:0 i niestety nadal nie może złapać dobrej ligowej passy wygranych.

Sztab szkoleniowy Wisły nie dokonał żadnej zmiany w stosunku do wygranego spotkania z Avią w Świdniku. Niestety wiślacy zdecydowanie gorzej rozpoczęli dzisiejsze spotkanie i już w 5 minucie przegrywali. Po dobrym podaniu z głębi pola w pole karne wpadł Damian Mrówka i technicznym strzałem pokonał Krzysztofa Kurka.
Kilka minut później znowu zaatakowali goście, tym razem z 18 metra uderzał Marek Mizia, ale bramkarz Dumy Powiśla złapał pewnie piłkę po uderzeniu pomocnika Podhala. Wiślacy obudzili się po kwadransie spotkania. Najpierw dobrym strzałem popisał się Łukasz Kacprzycki po podaniu od Krystiana Putona, ale strzał popularnego Małego trafił jedynie w nogi obrońców i skończyło się rzutem rożnym dla puławian. Chwilę później Mateusza Szukałę próbował pokonać Piotr Zmorzyński, jednak bramkarz Podhala pewnie złapał piłkę po uderzeniu pomocnika Dumy Powiśla. W odpowiedzi Krzysztofa Kurka próbował strzałem z rzutu wolnego pokonać Dariusz Zapotoczny, ale dobrze dysponowany bramkarz Wisły zbił piłkę na rzut rożny. Puławianie odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Michała Kobiałki a także kapitalnym uderzeniem Piotra Zmorzyńskiego w 31 minucie, jednak fantastyczna postawa w bramce ekipy z Nowego Targu zapobiegła stracie bramki przez gości.
Kolejne minuty to próby Zapotocznego obroniona przez Kurka, także niecelne uderzenie Zubera, który Szukałę próbował pokonać uderzeniem z około 20 metra. Piłka jednak ku rozpaczy miejscowych poszybowała obok bramki przyjezdnych.
Po zmianie stron lepiej rozpoczęli wiślacy. W 52 minucie po solowej akcji Karola Barańskiego gości fantastyczną paradą uratował Szukała a kilka minut później na bramkę rywali uderzał niecelnie Piotr Zmorzyński. W odpowiedzi w 59 minucie gry goście mogli nie wykorzystali idealnej okazji do podwyższenia wyniku, bowiem Zapotoczny w rywalizacji sam na sam z Kurkiem trafił w boczną siatkę. W 66 minucie kolejny raz z dobrej strony pokazał się Szukała, który odbił piłkę po groźnym uderzeniu Krystiana Putona.
Minutę później goście prowadzili już 2:0. Po błędzie puławskiej obrony piłkę do siatki wpakował Lepiarz i jasne stało się, że puławianom ciężko będzie osiągnąć korzystny wynik w spotkaniu z Podhalem .Co gorsza stracona bramka podłamała wiślaków i w 73 minucie przyjezdni zdobyli trzeciego gola. Po kolejnym złym zachowaniu obrony Wisły piłka trafiła do Mrówki, który z metra wepchnął ją do siatki. W końcówce wyraźnie pogodzeni z porażką wiślacy mieli jeszcze okazje Wojczuka, ale piłka po uderzeniu napastnika Dumy Powiśla poszybowała nad bramką Szukały.
Przed wiślakami dwa bardzo ciężkie, ale i bardzo ważne spotkania u siebie. W Zaduszki podejmiemy Wólczankę Wólka Pełkińska a 9 listopada zmierzymy się z Podlasiem Biała Podlaska. Te dwa spotkania puławianie muszą wygrać jeśli nie chcą z niepokojem spoglądać w ligową tabelę.

Wisła Puławy : Podhale Nowy Targ 0:3 ( 0:1)