Portal ma 28,659,048 unikalnych wizyt

09/11/2019 14:57
Mamy to- czyli zwycięski debiut trenera Pawlaka
Bardzo cenne 3 punkty zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po niezłym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała zespół Podlasia Biała Podlaska 2:0. Bramki dla puławian zdobywali Rafał Kiczuk, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach Dumy Powiśla i Krystian Puton.

Debiutujący na ławce trenerskiej Mariusz Pawlak dokonał kilku korekt w barwach Dumy Powiśla. Po kilku meczowej pauzie do gry wrócił Paweł Socha a w porównaniu do spotkania sprzed tygodnia za Dawida Chudybę zobaczyliśmy dziś Krystiana Żeliskę dzięki czemu puławianie wystąpili w przodzie z trzema napastnikami bowiem na boisku zameldowali się jeszcze Szymon Stanisławski i Maciej Wojczuk.
Ekipa trenera Pawlaka dzisiejszy mecz mogła rozpocząć wręcz idealnie. Już w pierwszej minucie gry aktywny od początku Krystian Żelisko wypatrzył dobrze wychodzącego Macieja Wojczuka, który wpadł w pole karne gości, ale źle przyjął piłkę i skończyło się jedynie na strachu dla Podlasia.
Kolejne minuty to znowu okazje dla Dumy Powiśla najpierw uderzał zbyt lekko dla Macieja Wrzoska Krystian Puton i niecelny strzał Żeliski po pomysłowym rozegraniu rzutu rożnego. Przyjezdni odpowiedzieli szarżą i lekkim strzałem Olafa Martynka z którym nie miał kłopotów stojący w puławskiej bramce Paweł Socha.
W 24 minucie nieliczna publiczność na stadionie MOSIR-u już widziała piłkę w bramce bielczan ale po przedłużeniu centry Krystiana Putona przez Rafała Kiczuka z dwóch metrów piłkę nad bramką przeniósł kapitan Wisły Mateusz Pielach.
Minutę później na strzał zdecydował się aktywny Żelisko, ale i tym razem Wrzosek był czujny i nie dał się zaskoczyć młodzieżowcowi z Puław. W odpowiedzi sześć minut później na strzał zdecydował się Mykhailo Kaznohka ale kolejny raz pewnie w bramce Dumy Powiśla zaprezentował się Paweł Socha. Puławski bramkarz klasę pokazał tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy po po bardzo dobrej centrze Dominika Marczuka obronił uderzenie eks-wiślaka Pawła Zabielskiego z kilku metrów od bramki Wisły.
W przerwie trener Pawlak zdecydował się zmienić system gry. Za Szymona Stanisławskiego na placu gry pojawił się Michał Zuber tak aby wiślacy lepiej prezentowali się w środku pola.
Mimo tego to goście w 50 minucie mogli objąć prowadzenie. Po wycofaniu piłki przez Marczuka na strzał zza pola karnego zdecydował się Kaznokha ale piłka po jego uderzeniu minęła słupek bramki Wisły. Odpowiedź wiślaków była zabójcza. W 54 minucie spotkania po bardzo dobrzej centrze Krystiana Putona z rzutu rożnego Rafał Kiczuk wpakował głową piłkę do siatki i nieliczna publiczność mogła cieszyć się z prowadzenia Dumy Powiśla.
W 60 minucie spotkania powinno być 2;0 dla Wisły ale bardzo dobrej sytuacji po podaniu od Piotra Zmorzyńskiego nie wykorzystał młody Damian Bernat, który w dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad bramką Wrzoska.
Trzy minuty później okazję na gola zmarnował Piotr Zmorzyński, który otrzymał dobre podanie do Macieja Wojczuka jednak uderzył obok słupka bramki ekipy z Białej Podlaskiej. Co nie udało się popularnemu Zmorze w 60 minucie gry udało się siedem minut później jego koledze Krystianowi Putonowi, który wykorzystał idealne podanie Zmorzyńskiego i z bliska wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Wrzoska.
Bialczanie odpowiedzi wiślakom dwoma rzutami wolnymi. Raz Pawła Sochę próbował pokonać jego imiennik i eks-wiślak Komar a kilka minut później Jarosław Kosieradzki. W obu przypadkach bramkarz ekipy z Puław nie dał się zaskoczyć i pewnie łapał piłkę. W końcówce ekipa trenera Pawlaka mogła podwyższyć prowadzenie ale najpierw po po rzucie rożnym Mateusz Pielach uderzył w stojącego na linii bramkowej obrońcę a 89 minucie po kolejnym cornerze i zgraniu Pielacha i strzale Kiczuka tylko fantastyczna postawa w bramce uchroniła gości od straty trzeciej bramki.
Mimo prób gości wynik spotkania nie uległ już zmianie i wiślacy mogli cieszyć się z cennej wygranej i ważnych 3 oczek. Przed ekipą Dumy Powiśla dwa ligowe spotkania. Najpierw w Sandomierzu zagramy z miejscową Wisłą a tydzień później rozpoczniemy rundę rewanżową spotkaniem w Zabierzowie z Jutrzenka Giebułtów.

Wisła Puławy : Podlasie Biała Podlaska 2:0 (0:0)