Portal ma 28,652,835 unikalnych wizyt

22/02/2020 13:31
Porażka z Motorem

Nie udało się wiślakom wygrać kolejnego zimowego sparingu. Dziś po wyrównanym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla przegrała z głównym faworytem do II-ligowego awansu lubelskim Motorem 3:1. Bramkę dla puławian zdobył w 75 minucie spotkania Maciej Wojczuk.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)
Wiślacy odważnie rozpoczęli dzisiejszy mecz, ale to lublinianie szybko objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym celną główką popisał się Rafał Król i piłka pierwszy raz wylądowała w siatce bramki strzeżonej dziś przez Piotra Owczarzaka.
Kilka minut później lublinianie prowadzili już 2:0. Tym razem piłkę do bramki wepchnął Bartosz Rymek. Puławianie nie wykorzystali sytuacji Łukasza Kacprzyckiego, który uderzył obok bramki,Macieja Wojczuka czy Krystian Putna.
Po zmianie stron ekipa Dumy Powiśla zaatakowała jeszcze groźniej, ale uderzenie Michała Zubera z linii bramkowej wybili obrońcy gości. W 75 minucie spotkania ekipa trenera Mariusza Pawlaka trafiła do bramki rywali a strzelcem gola został Maciej Wojczuk. Mimo kilku szans puławian lublinianie nie stracili gola, a w 85 minucie spotkania za sprawą eks-wiślaka Piotra Darmochwała podwyższyli swoje prowadzenie.
Przed Wisłą ostatni tydzień zimowych przygotowań. W najbliższą sobotę gracze Dumy Powiśla rozegrają dwa ostatnie sparingi. O 11:00 zagramy z IV-ligowym Prochem Pionki a cztery godziny później z Powiślakiem Końskowola.

Wisła Puławy : Motor Lublin 1:3 (0:2)