Portal ma 28,654,501 unikalnych wizyt

22/09/2007 14:52
Wisła nadal w kryzysie
klub
Puławska Wisła nadal nie może wyjść z kryzysu. W rozegranym dziś spotkaniu 8 kolejki 4 ligi puławianie ulegli w stojącym na żenująco niskim poziomie meczu beniaminkowi z Szarowoli 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów dla gości zdobył w 89 minucie Jacek Iwanicki
Puławska Wisła nadal nie może wyjść z kryzysu. W rozegranym dziś spotkaniu 8 kolejki 4 ligi puławianie ulegli w stojącym na żenująco niskim poziomie meczu beniaminkowi z Szarowoli 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów dla gości zdobył w 89 minucie Ukrainiec Michał Somik.
Pierwsi to spotkanie rozpoczęli wiślacy i to właśnie oni przez pierwsze 15 minut meczu nadawali ton grze. Cały czas gospodarze gościli pod bramką przyjezdnych. Jednak gracze Dumy Powiśla nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Po kwadransie obraz gry się wyrównał i atakować zaczęli goście. W 29 minucie zdobyli oni nawet gola, ale sędzia Jarosław Śledz słusznie dopatrzył się faulu na puławskim bramkarzu Tomaszu Dąbale i gola strzelonego przez Igora Migalewskiego nie uznał. W tej części gry obie drużyny dobrze radziły sobie tylko do pola karnego. Później zawodnicy obu ekip dostawali paraliżu i za nic nie mogli rozegrać skutecznej akcji. Irytowało to licznie jak zawsze zgromadzoną publiczność na puławskim stadionie. Publiczność ożywiła się dopiero pod koniec I odsłony spotkania kiedy to faulowany przed polem karnym był Damian Wiśniosz. Gospodarze wykonywali rzut wolny strzelał Mateusz Gawrysiak, ale na posterunku znajdował się na co dzień strażnik graniczny Artur Miszczyszyn. Na tym emocje w tej odsłonie gry się skończyły, a obie drużyny udały się do szatni na 15 minut przerwy.
Kibice zaś mogli słuchać w przerwie przemówień szefa komitetu organizacyjnego EURO 2012 Adama Olkowicza, a potem prezydenta Puław pana Janusza Grobla. Obaj panowie mówili o szansach Puławach co do goszczenia w naszym mieście jakiejś reprezentacji na mistrzostwach. Pan Grobel przedstawił także koncepcję przebudowy puławskiego stadionu. W takim nietypowym nastroju minęły wszystkim sympatykom piłki kopanej 15 minut przerwy.
Drugą połowę rozpoczęli goście. Podobnie jednak jak w I połowie na początku z boiska wiało nudą. Drużyny nie potrafiły stworzyć żadnej składnej akcji, a kibice oglądali bezładną kopaninę. Gra Dumy Powiśla ożywiła się dopiero w 60 minucie tego widowiska. Wtedy to na solową akcję zdecydował się Mateusz Gawrysiak, który po minięciu kilku rywali uderzył bardzo mocno. Piłka ku rozpaczy fanów odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Chwilę później bardzo groźnie uderzał Kozdrój, ale i tym razem golkiper przyjezdnych w pięknym stylu obronił. Były to chyba najlepsze minuty w wykonaniu gospodarzy. Jednak ich napór gasł z każdą minutą. W 70 minucie Spartakus powinien objąć prowadzenie w tym meczu. Chwilę zawahania Dąbały wykorzystał Świderek i lekkim przerzutem skierował ją w stronę bramki. Jednak piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił stoper Wisły Adam Mróz. Chwilę później sędzia Śledż pomylił się odgwizdując spalonego na którym był Tomasz Sikora. Napastnik Wisły kontynuował nadal akcję i strzelił nawet gola, ale niestety nie uznanego. Do 89 minuty mimo kilku kontrowersyjnych gwizdków arbitra z Białej Podlaskiej utrzymywał się wynik 0:0. W tej to minucie goście przeprowadzili zabójczą kontrę. Prawą stroną popędził jeden z graczy, który dośrodkował w pole karne. Tam znalazł się znakomicie Iwanicki, który strzałem głową pokonał pewnie broniącego Dąbałe. W ostatnich minutach wyraźnie podłamani wiślacy próbowali strzelić gola, ale niestety bez skutku.
Po końcowym gwizdku arbitra Śledzia w obozie gości zapanowało szaleństwo. Wygrali oni wszak z jednym z najstarszych klubów na Lubelszczyźnie i to jeszcze upokarzając go na jego boisku.
Po tym meczu ciśnie się tylko jedno stwierdzenie. Niektórzy zawodnicy nie dorośli jeszcze do występów w 4 lidze. Naszych zawodników nie tłumaczy nawet plaga kontuzji, po ich grze nie widać po prostu radości. Większość z nich na boisku tylko statystuje. Nie liczne wyjątki takie jak Dąbała, Mróz, Wiśniosz nie są w stanie poderwać kolegów do lepszej gry. Miejmy nadzieję, że w następnym wyjazdowym meczu zobaczymy wreszcie ambitnie walczącą Wisłę. Bo przegrać nie jest wstydem lecz wstydem jest nie podjąć w ogóle walki co niestety nasza drużyna pokazała w dwóch ostatnich meczach.

Wisła - Spartakus 0:1 (0:0)
Samnik 89'

Wisła: Dąbała, Sałecki, Mróz, Gawrysiak, Pszczoła, Abramczyk, (72 Niedziałek), Kozdrój (72 Chwiszczuk), Stecyszyn, Boguszewski, Wiśniosz, Sikora
Spartakus:Miszczyszyn, Aleksjenko, Gozdek, Leszczyński, Kitka, Martyniuk, Somnik, Leszczyński, Prytyułko, Migalski, Iwanicki, J. Świderek.
Żółte kartki: Kozdrój, Gawrysiak, Sikora (Wisła), Migalski, Samnik (Spartakus)
Sędziował: Jarosław Śledz (Biała Podlaska)