Portal ma 28,655,671 unikalnych wizyt

01/08/2020 17:59
Złe miłego początki - czyli Wisła pokonuje Wólczankę
Bardzo zacięte i wyrównane spotkanie zobaczyli dziś kibice, którzy wykorzystali piękną słoneczną pogodę i zasiedli na trybunach obiektu przy Hauke-Bosaka w Puławach. Szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść wiślacy za sprawą dwóch nowych zawodników Emila Drozdowicza i Adriana Paluchowskiego.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że dzisiejszy mecz nie będzie łatwym pojedynkiem bo goście wykorzystali błąd puławskiej obrony i Kacpra Kołotyły i już w 5 minucie objęli prowadzenie. Bohaterem ekipy gości okazał się 20-letni były gracz lubelskiego Motoru Rafał Dusiło, który sprytnym strzałem wpakował piłkę do siatki.
Trzynaście minut później mogło być jeszcze gorzej, bo ambitnie grający przyjezdni nie wykorzystali idealnej sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Po dobrym podaniu w uliczkę Kacpra Durdy sam na sam z Kołotyłą wyszedł Krzysztof Pietluch, ale najskuteczniejszy strzelec ekipy z Podkarpacia przegrał rywalizację oko w oko z bramkarzem Wisły.
Wiślacy mimo, że nie przypominali zespołu ze sparingów mieli swoje szansę. Najpierw do bramki Wiktora Bieńka trafił Rafał Kiczuk, ale ku rozpaczy kibiców arbiter pokazał pozycję spaloną obrońcy Dumy Powiśla. W kolejnych minutach dwa razy na bramkę przyjezdnych uderzał Dominik Cheba, ale dwukrotnie piłka jak zaczarowana mijała świątynię Bieńka. W 40 minucie dobrze zza pola karnego uderzał Krystian Puton, bramkarz Wólczanki odbił piłkę przed siebie, ale niestety dla puławian żaden z wiślaków nie zdążył z dobitką i kolejny raz skończyło się na strachu dla podopiecznych trenera Daniela Myśliwca.
Puławianie atakowali do ostatniego gwizdka arbitra, ale ich akcjom brakowało wykończenia i szczęścia o czym świadczy sytuacja Adriana Paluchowskiego z końcówki pierwszej połowy, kiedy to popularny Paluch nie sięgnął dogranej przez Łukasza Kacprzyckiego piłki.
W przerwie trener Mariusz Pawlak zdecydował się na korekty w ustawieniu swojego zespołu i z czasem zaczęło to przekładać się na lepszą grę Dumy Powiśla. W 55 minucie spotkania trybuny puławskiego obiektu ponownie zawrzały, bowiem piłkę do bramki Bieńka skierował Paluchowski, ale słabo dysponowani dziś arbitrzy z Kielc nie uznali bramki dopatrując się zagrania ręką napastnika Dumy Powiśla.
Kilka minut później kapitalnie w bramce spisał się Bieniek, który obronił uderzenie Paluchowskiego głową. Minuty mijały a kibice nerwowo zagryzali palce, bowiem strzały wiślaków nie mogły trafić do siatki. Na uderzenia decydowali się Bartłomiej Bartosiak a także Emil Drozdowicz. Na szczęście w 66 minucie gry doświadczony były zawodnik Chojniczanki w końcu mógł cieszyć się z bramki, bowiem to on otworzył bramkowe konto wiślaków w tym sezonie, pokonując Bieńka strzałem w długi róg.
Strzelona bramka dodała wiślakom animuszu , ale nie miało to przełożenia na gole. W 82 minucie w dobrej sytuacji nie trafił Krystian Puton i wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Nic jednak mylnego, bo cztery minuty później Adrian Paluchowski dał kibicom Wisły drugiego gola. Wychowanek warszawskiej Legii mógł ostatecznie zamknąć to spotkanie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, ale przegrał rywalizację oko w oko z Bieńkiem. Mimo ogromnych nerwów w końcówce wynik spotkanie nie uległ zmianie i to puławianie mogli cieszyć się wraz ze swoimi fanami z cennego zwycięstwa.
Już za tydzień ekipa Dumy Powiśla uda się do Zabierzowa na starcie z Jutrzenką Giebułtów.

Wisła Puławy : Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 ( 0:1)