Portal ma 28,570,473 unikalnych wizyt

03/10/2007 18:12
Kompromitacja Wisły w Pucharze Polski
klub
Wielką kompromitacją puławskiej Wisły zakończył się rozgrywany dziś w Lublinie mecz z grającym w A klasie Sławinem Lublin. Ambitnie grający gospodarze, pokonali dziś gwiazdorów z Puław 2:1. Nasi piłkarze mimo, że zagrali bez kilku podstawowych graczy to powinni pokonać rywala klasy Sławinu. Jednak grając na stojąco nie dało się tego zrobić i sensacja stała się faktem.

Zapis relacji live - Studio Wisła
Fotorelacja z meczu (Szelak)

Wbrew oczekiwaniom od samego początku do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze. Grali oni bez kompleksów od bardziej utytułowanych i bardziej ogranych rywali.

W 8 lublinianie przeprowadzili wydawało się mało groźną akcję. Ze środka pola jeden z graczy gopodarzy zagrał prostopadłą pilkę do napastnika Sławinu, który wykorzystał błąd obrony i znalazł się sam na sam z debiutjącym w oficjalnym meczu Wisły Michałem Bickim. Ten nie widząc innej możliwości złapał za nogi gracza gospodarzy a sędzia Zych nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się kapitan lublinian, który pewnym strzałem w lewy róg pokonał Bickiego. Młody golkiper Wisły od samego początku grał bardzo nerwowo i chwilę później trener Krawczyk nakazał rozgrzewkę rezerwowemu dziś Tomaszowi Dąbale. Inni wiślacy grali natomiast bardzo nerwowo. W 12 minucie strzelał z przed pola karnego Sebastian Kozdrój ale piłka zamiast w bramce wylądowała w okolicznych krzakach.

W 20 minucie błąd naszej obrony. Z piłką minął się B Bicki lecz gracze gospodarzy nie wykorzystali błedu naszego bramkarza. W 28 minucie gry kolejny błąd graczy z Puław. Z piłką minął się wracajacy do składu po przerwie Krystian Burek a napastnik Sławinu na pustą bramkę strzelił w poprzeczkę. Chwilę później wiślacy strzelil gola ale sędzia nie uznał jej dopatrując się spalonego. W tym okresie gry wiślacy mimo optycznej przewagi nie potrafili strzelić celnie do bramki strzeżonej przez Michała Pycia. Najbliżej do strzelenia bramki był Przemyslaw Niedziałek, który po ladnej akcji Rafała Kamoli strzelił jednak nad poprzeczką. W 43 minucie kiedy kibice myśleli już o przerwie groźną akcję ze środka gry przeprowadzili gospodarze. Błąd naszej obrony wykorzystał jeden z graczy z Lublina, który wchodząc z głębi pola nie był na spalonym i mógł grać akcję. Wykorzystał on tę możliwość i znalazł się się oko w oko z Michałem Bickim,który nie widząc innej możliwości sfaulował napastnika gospodarzy i sędzia Zych po raz drugi wzkazał na 11 metr od bramki Wisły. Co gorsza arbiter z L Lublina pokazał Bibie drugą żółtą kartkę co automatycznie oznaczało czerwień i to że całą drugą połowę nasi gracze będą grali w 10. Do bramki wszedł mało rozgrzany Dąbała , który chwilę po wejściu musiał wyjmować futbolówkę z siatki po drugim celnym strzale gracza Sławinu. Po tym golu sędzia główny zakończył mecz i obie drużyny udały się na przerwę.

Co ciekawe trwała ona tylko 5 minut, co spowodowano było możliwą dogrywką w tym spotkaniu.
Po tej krótkiej przerwie zmiany nastąpiły zmiany w Wisle. Słabo grającego Rafała Kamole zastąpił brat Mateusz. Ożywił on od razu poczynania ofensywne Wisły. Gracze Dumy Powiśla od razu przeprowadzili dwie bardzo groźne akcje pod bramką gospodarzy. Jednak dobrze w bramce gospodarzy sprawowal się Pyć. Dopiero w 55 minucie wiślacy strzelili kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego na polu karnym Sławinu znalazł się Sebastian Kozdrój, który pięknym i mocnym strzałem z woleja z 5 metrów skierował piłkę do siatki obok bezradnych graczy z Lublina. Po tej bramce wiślacy nabrali wigoru w grze. Co chwilę na bramke gospodarzy sunęły ataki zdesperowanych wiślaków. Wszystkie jednak kończyły się albo na obronie Sławina albo na dobrze dysponowanym Pyciu. Przyjezdni próbowali zaskoczyć swoich rywali ciekawymi rozegraniami piłki ze stałych fragmentów gry. Wszystkie te zagrania jednak były wykonywane bardzo wolno i ambtnie broniący gospodarze pewnie wybijali piłki do przodu. Gra gospodarzy opierała się w tym czasie na kontrach. Po jednej z nich gospodarze mogli strzelić trzeciego gola ale strzał napastnika Sławinu w dobrym stylu obronił Tomasz Dąbała. Wiślacy próbowali wyrównać ale czynili to bardzo nieporadnie i nerwowo. W 88 minucie puławianie powinni strzelić drugiego gola. Z wolnego dośrodkowywał Mateusz Gawrsiak a strzał będącego w polu karnym Burka został wybity z lini bramkowej. To była ostatnia akcja w tym meczu bo chwilę później śedzia Zbigniew Zych zakończył ten mecz.

Po meczu w obu zespołach panowały odmienne nastroje. Zawodnicy z Lublina osiągnęli swój najwiekszy sukces w historii klubu. W pierwszym starciu z 4 ligowcem odnieśli oni pierwsze zwycięstwo i awansowali do 6 kolejki rozgrywek o Puchar Polski. Zmierzą się w nim albo z Cisami Nałęczów albo Janowianką Janów Lubelski.

W wiślackim obozie panowała odmienna atmosfera. Nasi zawodnicu długo nie mogli uwierzyć co sie stało i długo siedzieli na murawie boiska. Potem wszyscy bez wyjątku podeszli do ławki rezerwowych, gdzie trener Krawczyk nie bez emocji omawiał popełnione przez wiślaków błędy w tym meczu.

Bardzo szkoda że nasi zawodnicy na serio nie potraktowali tego spotkania. Grając nawet rezerwowymi taki klub jak Wisla powinien ogrywać zespoły, grające a A klasie. Miejmy nadzieję ,że po tej wstdliwej i kompromitującej porażce szkoleniowiec Wisły wyciagnie wnioski i już nigdy nasza drużyna nie odpuści sobie meczu. Po naszych zawodnikach widać było za duża pewność, że mecz sie wygra. Jak pokazało spotkanie nie same umiejętności piłkarskie decydują o wygranej w meczu ale takze ambicja i zangażowanie, którego w poczynaniach puławskiej drużyny niestety zabrakło.

Tym samym Wisła zakończyła występy w tegorocznym Pucharze Polski.

Sławin Lublin: Wisła 2:1 ( 2:0)