Portal ma 28,652,484 unikalnych wizyt

17/10/2020 14:52
Z Radzynia z 3 punktami
Bardzo cenne 3 oczka z Radzynia Podlaskiego przywieźli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Ekipa trenera Mariusza Pawlaka pokonała zespół miejscowych Orląt 4:0 i umocniła się na pozycji lidera III-ligowej tabeli.
Wiślacy do Radzynia udali się bez trójki nieobecnych od dłuższego czasu graczy Kacpra Kołotyły oraz Krystiana Putona i Łukasza Kacprzyckiego. W porównaniu do spotkania z Sokołem Sieniawa opiekun Dumy Powiśla dokonał dwóch zmian w swoim zespole. W wyjściowym składzie zameldowali się Włodzimierz Puton oraz Bartłomiej Bartosiak a na ławce usiedli Dariusz Brągiel i Marcin Pigiel.
Pierwsze minuty rozgrywanego przy pustych trybunach spotkania to optyczna przewaga Wisły jednak nie zakończona bramką. Swoje okazje bramkowe mieli po rzutach rożnych najpierw Błażej Cyfert a kilka minut późnej znający miejscowy obiekt Rafał Kiczuk. W obu przypadkach piłka jak zaczarowana mijała bramkę w której stał młody Bartosz Klebaniuk. W 15 minucie okazję na otwarcie wyniku miał Emil Drozdowicz, ale i on uderzył niecelnie. W 22 minucie gry trener Mariusz Pawlak zmuszony był dokonać korekty ustawienia, bowiem z urazem z boiska zszedł Włodzimierz Puton a na boisku pojawił się Dariusz Brągiel, który wniósł sporo ożywienia w ofensywie Dumy Powiśla. Kolejne minuty to sporo walki w środku pola, i niewiele okazji na zmianę wyniku. Wszystko uległo zmianie w 41 minucie gry, kiedy to w dobrej centrze Dominika Cheby efektownie piętką uderzał Adrian Paluchowski. Ku rozpaczy wiślaków piłka obiła słupek bramki Orląt i wyszła w pole. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i minutę późnej zespół Dumy Powiśla mógł cieszyć się z bramki. W polu karnym piłkę głową do Paluchowskiego zgrał grający w dziś w drugiej linii Rafał Kiczuk a popularny Paluch nie dał szans Klebaniukowi głową kierując piłkę do siatki.
Trzy minuty później puławianie prowadzili już 2:0. Tym razem w roli asystenta wystąpił Mateusz Pielach, który głową zgrał piłkę do Adriana Paluchowskiego, który z bliska dopełnił formalności.
W przerwie miejscowi działacze mieli nadzieję, że ekipa Jacka Fiedenia powtórzy to co zrobiła w spotkaniu z Wisłą drużyna Podhala Nowy Targ, która mimo, że do przerwy przegrywała zdołała wyrównać i wrócić do domu z 1 punktem. Tym razem jednak wiślacy wyciągnęli wnioski ze srogiej lekcji udzielonej przez nowotarżan i spokojnie kontrolowali spotkanie. Pierwsze minuty drugiej części to niecelne uderzenie Patryka Szymali oraz przegrana rywalizacja sam na sam Kiczuka z Klebaniukiem.
W 59 minucie gry puławianie praktyczne rozstrzygnęli losy spotkania.Bardzo dobrze z rzutu wolnego piłkę dograł Bartłomiej Bartosiak a w polu karnym najlepiej zachował się Emil Drozdowicz,.Kolejne minuty to kolejne okazje Wisły w 68 minucie w sytuacji sam na sam pomylił się Paluchowski a chwilę późnej kapitalnie w bramce Orląt zachował się Klebaniuk, który zatrzymał Bartosiaka.
Ekipa Wisły grała coraz spokojniej i w 74 minucie gry strzeliła czwartą bramkę. Tym razem lewą stroną obrońcom gospodarzy urwał się Dariusz Brągiel wystawił piłkę Tomaszowi Zającowi a skrzydłowemu urodzonemu w Wiedniu nie pozostało nic innego jak efektownie skierować ją do siatki. W 82 minucie gry swój wielki dzień zaliczył Marcel Kąkol. Zaledwie 15- letni wychowanek Akademii Piłkarskiej Bukowno zaliczył bowiem III-ligowy debiut. W końcówce spotkania po faulu Klebaniuka na Zającu arbiter Sebastian Godek z Górna podyktował rzut karny dla Wisły. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł kapitan Dumy Powiśla Mateusz Pielach, ale piłka po jego bardzo mocnym uderzeniu odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. W doliczonym czasie gry bramkę dla gospodarzy próbował zdobyć jeszcze Adrian Nowosadko, ale piłka po jego strzale poszybowała obok bramki Piotra Owczarzaka.
Już we wtorek ekipa Dumy Powiśla w ramach ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Polski zmierzy się na stadionie MOSIR-u z Lewartem Lubartów. W sobotę puławianie wracają do rywalizacji w III-lidze a ich rywalem będą rezerwy Cracovii. Niestety oba spotkania rozegrane będą bez udziału kibiców.

Orlęta Radzyń Podlaski : Wisła Puławy 0:4 (0:2)