Portal ma 28,645,486 unikalnych wizyt

20/10/2020 17:53
Wiślacy w półfinale Pucharu Polski

Wygraną puławskiej Wisły 3:1 zakończyło się ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu LZPN-u z Lewartem Lubartów. Bramki dla puławian zdobywali Rafał Kiczuk, Adrian Paluchowski a trzeci gol to trafienie samobójcze eks-wiślaka Michała Budzyńskiego.

Już przed meczem obaj szkoleniowcy podkreślali, że dzisiejszy pucharowy mecz traktują poważnie i chcą walczyć o awans do półfinału rozgrywek. Trener Mariusz Pawlak tym razem dał odpocząć między innymi bramkarzowi Piotrowi Owczarzakowi, Lukasowi Kubaniowi, Przemysławowi Skałeckiemu oraz Adrianowi Paluchowskiemu. Z powodu urazów zagrać nie mogli Kacper Kołotyło, Łukasz Kacprzycki oraz Włodzimierz i Krystian Putonowie.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że wiślaków przy Hauke-Bosaka czeka bardzo trudne zadanie. Przyjezdni bardzo zmotywowani przez eks-wiślaka Tomasza Bednaruka bardzo dobrze ustawieni w obronie nie pozwalali wiślakom na wiele.
W 12 minucie czujność Jakuba Długosza sprawdził Emil Drozdowicz, ale młody bramkarz Lewartu w dobrym stylu odbił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później kolejny raz zakotłowało się pod bramką gości, ale kolejny raz piłka po strzale Drozdowicza minęła świątynie której strzegł Długosz. W 30 minucie doszło do trzeciego dziś pojedynku Drozdowicza i Długosza i kolejny raz górą okazał się bramkarz z Lubartowa, zbijając piłkę na rzut rożny. Dwie minuty późnej pierwszą ale zabójczą kontrę przeprowadzili goście. Z prawej strony na strzał zdecydował się Filip Michałów, piłka otarła się po drodze o nogę Marcina Pigiela i wpadła do siatki obok kompletnie zaskoczonego Pawła Sochy.
Pięć minut później Drozdowicz wycofał piłkę przed pole karne do Kiczuka, ale uderzenie pomocnika Dumy poszybowało nad bramką Lewartu. W odpowiedzi Pawła Sochę próbował zaskoczyć Wojciech Majewski, ale bramkarz Dumy Powiśla pewnie złapał futbolówkę po jego uderzeniu.
W przerwie trener Pawlak dokonał aż 4 zmian i miało to przełożenie na grę, bowiem wiślacy jeszcze mocniej nacisnęli ekipę gości. W 58 minucie sygnał do ataku dał Bartłomiej Bartosiak, ale jego uderzenie z rzutu wolnego w bardzo dobrym stylu odbił Długosz. Minutę później młody bramkarz przyjezdnych był już bez szans. Po kolejnym zamieszaniu w polu karnym gości piłka trafiła do Rafaa Kiczuka, który wpakował ją do siatki.
W 66 minucie minimalnie pomylił się Bartosiak a trzy minuty późnej goście mogą mówić o ogromnym szczęściu bowiem strzał Błażeja Cyferta odbił Długosz a dobitka Adriana Paluchowskiego trafiła w poprzeczkę. Wiślacy długo protestowali twierdząc,że piłka odbiła się już poza linią bramkową, ale sędzia Michał Mikulski pozostał niewzruszony i nakazał grać dalej.
W 71 minucie gry dobrej sytuacji nie wykorzystał Drozdowicz, ale pięć minut później kibice Wisły, którzy oglądali to spotkanie w internecie mogli się cieszyć, bowiem Adrian Paluchowski wykorzystał dobre zagranie Lukasa Kubana i z 10 metrów pokonał Długosza. W 84 minucie spotkania wiślacy rozstrzygnęli to spotkanie. Lewą stroną dobrze pomknął Tomasz Zając a błąd popełnił był wiślak Michał Budzyński, który wpakował piłkę do swojej bramki. Mimo zrywu lubartowian w końcówce spotkania mądrze grający puławianie nie wypuścili z rąk wygranej i mogli cieszyć się z zasłużonego awansu do półfinału rozgrywek.
Warto dodać, że w dzisiejszym spotkaniu w barwach Wisły zadebiutował kolejny 15-latek Michał Ruciński.

Wisła Puławy : Lewart Lubartów 3:1 ( 0:1)