Portal ma 28,660,542 unikalnych wizyt

31/10/2020 13:56
Hit dla Wisły
Pewną wygraną zanotowali dziś na terenie spadkowicza z II ligi piłkarze puławskiej Wisły. Po 90 minutach twardej walki ekipa Dumy Powiśla pokonała zespół Stali Stalowa Wola 3:0 i umocniła się na pozycji lidera III-ligowej tabeli.

Puławianie do Stalowej Woli udawali z pewnymi obawami, wszak ekipa gospodarzy to spadkowicz z II- ligi i zgodnie z tym co zapowiadali miejscowi działacze mająca w planach szybki powrót na szczebel centralny.
Zespół trenera Mariusza Pawlaka na pięknym obiekcie przy Hutniczej kolejny raz wystąpił osłabiony. Do kontuzjowanych braci Włodzimierza i Krystiana Putonów oraz Kacpra Kołotyły dołączył Przemysław Skałecki, którego w środku pola zastąpił młody wychowanek Borys Piotrowski. Z miłych informacji dodać należy, że pierwszy raz od spotkania ze Stalą Kraśnik na boisku zobaczyliśmy Łukasza Kacprzyckiego, który na placu gry pojawił się po przerwie.
Pierwsze minuty spotkania to lekka przewaga gospodarzy. Mający bardzo dużą ochotę do gry podopieczni trenera Szymona Szydełki już w 6 minucie mogli prowadzić. Po niezłej centrze z rzutu rożnego głowa Piotra Owczarzaka próbował pokonać Piotr Witasik , jednak wychowanek Dumy Powiśla odbił tę piłkę na kolejny rzut rożny. Dwie minuty później puławianie już prowadzili. Z prawej strony piłkę w pole karne gospodarzy wrzucił Rafał Kiczuk a kapitan Stali Piotr Witasik skierował ją do siatki obok bezradnego Matthewu Korziewicza. Kilka minut później podrażnieni gospodarze otrzymali drugi cios. Tym razem piłkę w pole karne Stali posłał Tomasz Zając a idealne a dobre podanie sprytnym strzałem wykorzystał Adrian Paluchowski.
W 23 minucie mogło być już 0:3, ale po podaniu Paluchowskiego nieczysto głową uderzał Emil Drozdowicz. Sześć minut później kolejny wiślacy zmarnowali kolejną okazję do podwyższenia prowadzenia. Z rzutu wolnego około 25 metra od bramki Korziewicza minimalnie pomylił się jednak Bartosiak.
Gospodarze odgryzali się głównie akcjami Michała Fidziukiewicza. Były napastnik Jagiellonii Białystok czy Zagłębia Sosnowiec nie miał jednak dobrze ustawionego celownika i jego strzały w 32 i 38 minucie gry mijały bramkę Owczarzaka. Do przerwy wiślacy prowadzili zasłużenie 2:0 i chyba nikt nie wyobrażał sobie, że ekipa lidera wróci do domu bez punktów.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To wiślacy byli strona dominującą i to oni mogli prowadzić wyżej, jednak w bramce gospodarzy dobrze spisywał się Korziewicz, który w 59 minucie zatrzymał Adriana Paluchowskiego.
Trzy minuty później na solowy rajd zdecydował się kapitan Wisły Mateusz Pielach, ale i z jego uderzeniem poradził sobie 23-letni bramkarz Stalówki. Minutę później wiślacy zmarnowali trzecią okazję bramkową a na bramkę ekipy ze Stalowej Woli uderzał Tomasz Zając, jednak i tym razem górą okazał się bramkarz gospodarzy.
W 72 minucie z dobrej strony pokazał się wracający po kontuzji Kacprzycki, który idealnie podał do Drozdowicza, który jednak uderzył w boczną siatkę. Ekipa trenera Mariusza Pawlaka do końca walczyła jednak o podwyższenie wyniku i udało się to w 81 minucie gry. Po solowej akcji i strzale Kacprzyckiego piłka trafiła w słupek i wyszła w pole a prezent wykorzystał Paluchowski, który skierował futbolówkę do pustej bramki.
Kilka minut później przed szansą brmakową stanął jeszcze Drozdowicz, który uderzył mocno z powietrza po podaniu od Paluchowskiego, jednak piłka minęła bramkę gospodarzy. W 88 minucie kolejny raz dobrze pokazał się Korziewicz, który odbił piłkę po uderzeniu Adriana Paluchowskiego. Mimo walki do końcowego gwizdka Pana Krzysztofa Pachołka z Lubaczowa wynik spotkania nie uległ już zmianie i to wiślacy mogli cieszyć się przy Hutniczej z ważnej wygranej i 3 oczek. Teraz przed wiślakami tydzień wytchnienia, bowiem w następny weekend nasz zespół pauzuje. Na kolejny mecz Dumy Powiśla musimy poczekać do 11 listopada, kiedy to w Świdniku zmierzymy się z miejscową Avią.

Stal Stalowa Wola : Wisła Puławy 0:3 ( 0:2)