Portal ma 28,572,664 unikalnych wizyt

27/02/2021 16:02
3 punkty na początek
Kolejny raz Stalowa Wola okazała się łaskawa dla puławian, bowiem podczas drugiej w tym sezonie wizyty w hutniczym mieście ekipa Dumy Powiśla wróciła do domu z kompletem 3 oczek. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Pawlaka po bardzo trudnym spotkaniu pokonali bardzo niewygodny zespół Wólczanki Wólka Pełkińska i umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Z powodu mroźnej zimy dzisiejszego spotkana nie udało się rozegrać w Wólce Pełkińskiej, ale na bocznym boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Od samego początku w poczynaniach obu ekip widać było, to dopiero pierwsze tegoroczne spotkanie o punkty i nikt nie chce popełnić błędu. Jednak już od pierwszego gwizdka sędziego Jakuba Moskala z Kielc zarysowała się przewaga lidera. W 3 minucie wiślacy mogli prowadzić, ale płka po uderzeniu Adriana Paluchowskiego uderzyła jedynie w poprzeczkę i skończyło się na strachu dla nominalnych gospodarzy dzisiejszego spotkana. Chwilę później doszło do pierwszej dziś kontrowersji bowiem w polu karnym Wólczanki powalony został Lukas Kuban i mimo ogromnych protestów wiślaków sędzia z Kielc nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia i nakazał grać dalej.
W odpowiedzi w 13 minucie gry groźnie zaatakował najskuteczniejszy strzelec ekipy z Wólki Krzysztof Pietluch, którego na spółkę zatrzymali Przemysław Skałecki i Kacper Kołotyło. Sześć minut później mogło być 0:1, ale piłka po uderzeniu Krystiana Putona otarła się o głowę obrońców i wyszła na rzut rożny.
W 23 minucie tym razem gospodarze domagali się rzutu karnego, bowiem w polu karnym ręką zagrał Mateusz Pielach, ale i tym razem arbiter z Kielc nakazał grać dalej. Cztery minuty później gospodarze mogli otworzyć wynik spotkania, ale piłkę z linii bramkowej wybił Błażej Cyfert. W 29 minucie z prawej strony w pole karne Dumy Powiśla wpadł Kamil Bała, ale jego uderzenie minimalnie minęło świątynie Kacpra Kołotyły.
W 37 minucie ekipa Mariusza Pawlaka mogła w końcu cieszyć się z pierwszej oficjalnej bramki w 2021 roku. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Ednilsona Furtado piłka trafiła do Przemysława Skałeckiego a młodzieżowiec rodem z Łęcznej idealnie dograł piłkę Adrianowi Paluchowskiemu, któremu nie pozostało nic innego jak głową pokonać debiutującego w zespole rywali Łukasza Konefała.
Na cztery minuty przed końcem tej części gry dobrze głową uderzał Błażej Cyfert, ale tym razem piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybili obrońcy z Wólki.
Po zmianie stron w grze obu ekip dominowała walka. Grający pod silny wiatr wiślacy ograniczali się do obrony i kontr a gospodarze próbowali Kacpra Kołotyłę zaskoczyć strzałami z dystansu. Najlepsze okazje dla puławian zmarnowali w 51 minucie Cyfert oraz w 64 minucie Krystian Puton ale ich strzałom brakowało precyzji i minęły bramkę Konefała. W 69 minucie groźnie uderzał Mateusz Olejarka, ale pewnie w bramce Dumy Powiśla spisał się Kołotyło. W końcówce nie mająca nic do stracenia ekipa Wólczanki zaatakowała całą drużyną, a w polu karnym Wisły znalazł się nawet bramkarz. Mimo ogromnych nerwów i mocnej próby Dawida Wacha i Mateusza Olejarski piłka minęła poprzeczkę bramki Kołotyły i to wiślacy mogli cieszyć się z udanego rozpoczęcia rundy wiosennej. Obie ekipy kończyły spotkanie w osłabieniu bowiem zarówno Mateusz Gul jak i Emil Drozdowicz obejrzeli po dwie żółte kartki.
Już w sobotę ekipa Dumy Powiśla zmierzy się przy Hauke-Bosaka w Jutrzenką Giebułtów.

Wólczanka Wólka Pełkińska : Wisła Puławy 0:1 ( 0:1)
Paluchowski 37

Wólczanka Wólka PełkińskaKonefał- Myszogląd ( 46 Matofij),,Lorek ( 68 Olejarka) Bała, Gul, Podstolak, Łazarz, Wrona, Galara, Wach, Pietluch ( 82 Skrzyniak)

Wisła Puławy Kołotyło- Kuban, Pielach, Cyfert ,Cheba, Skałecki, Ednilson ( 59 Brągiel), K.Puton ( 82 Wiech), Kondracki ( 59 Drozdowicz), Kacprzycki ( 46 Bartosiak), Paluchowski

Żółte kartki Łazarz, Gul, Podstolak Bała, oraz trener Marcin Wołowiec ( Wólczanka ) - Kuban, Pielach, Brągiel, Drozdowicz, Cyfert ,Edilson na ławce rezerwowych ( Wisła)

Czerwone kartki Mateusz Gul ( 80 minuta za drugą żółtą) - Emil Drozdowicz 90+6 za drugą żółtą)