Portal ma 28,678,825 unikalnych wizyt

02/05/2021 17:04
3 punkty zostają w Puławach
Bardzo ważną wygraną odnieśli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym spotkaniu pokonali oni ŁKS Łagów 3:1 i znacznie zbliżyli się do realizacji celu jakim jest awans do II ligi.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener Mariusz Pawlak dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie Dumy Powiśla. Do wyjściowego składu wrócił Emil Drozdowicz oraz Bartłomiej Bartosiak a na ławce usiedli Włodzimierz Puton oraz Ednilson Furtado.
Już pierwsze minuty rozgrywanego przy porywistym wietrze pokazały, że ekipę Wisły czeka dziś trudne spotkanie. Zespół gości przyjechał do Puław z nastawieniem bronienia jednego punktu a na boisku dominowała twarda męska gra.
W 13 minucie ekipa gości przeprowadziła zabójczą kontrę a Dawida Szałasa faulował kapitan Wisły Mateusz Pielach. Ku zdziwieniu wszystkich arbiter Pan Rafał Szydełko z Rzeszowa podyktował rzut karny dla ŁKS-u, mimo że faul miał miejsce kilkadziesiąt centymetrów przed linią szesnastego metra. Na nic zdały się protesty wiślaków i konsultacje z asystentem sędziego decyzja Pana Szydełki nie uległa zmianie a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitana gości Adrian Imiela, który podobnie jak w jesiennym spotkaniu w Łagowie otworzył wynik spotkania.
Po stracie bramki ataki wiślaków stały się groźniejsze, ale jednak ich akcjom brakowało wykończenia. Najbliżej pokonania Przemysława Michalskiego był w 29 minucie gry Adrian Paluchowski, który otrzymał futbolówkę z prawej strony od Emila Drozdowicza, ale próbował efektownie skierować piętką do siatki i skończyło się jedynie na strachu dla przyjezdnych.
Na bramkę puławianie czekali do 37 minuty gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się Adrian Paluchowski. Działo się to po ogromnym zamieszaniu w polu karnym ŁKS-u najpierw sytuację po wrzutce Łukasza Kacprzyckiego miał Emil Drozdowicz, ale w bramce dobrze spisał się Michalski, który wypluł piłkę przed siebie a w polu karnym czyhał na to Adrian Paluchowski i pewnym strzałem wpakował piłkę o siatki.
W końcówce tej części gry wiślacy mogli prowadzić, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry futbolówkę po uderzeniu z rzutu wolnego Bartłomieja Bartosiaka wybił Michalski, ale chwilę później naprawił swój błąd i przyjezdni mogli odetchnąć.
Druga część gry rozpoczęła się idealnie dla puławian. Już w dwie minuty po jej rozpoczęciu brutalnie Łukasza Kacprzyckiego zaatakował Maciej Kolasa a Pan Szydełko zmuszony był pokazać zawodnikowi ŁKS-u żółtą kartkę. Z racji, że było to drugie upomnienie dla Kolasy łagowianie zmuszeni byli grać do końca spotkania w osłabieniu co na pewno ułatwiło grę ekipie Dumy Powiśla.
Trzy minuty później niecelnie uderzał Bartosiak a w 56 minucie tylko ofiarna interwencja Michalskiego, który uprzedził Paluchowskiego zapobiegła stracie bramki przez zespół Ireneusza Pietrzykowskiego. Podczas tej interwencji bramkarz gości doznał jednak urazu i po dłużej przerwie spowodowanej udzielaniem mu pomocy przyjezdni musieli dokonać zmiany bramkarza a pomiędzy słupkami pojawił się młodzieżowiec Hubert Banach.
W 68 minucie gry bramkarz gości został pokonany, w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Emil Drozdowicz, który pewnym strzałem nie dał szans Banachowi i wyprowadził Dumę Powiśla na prowadzenie. W 77 minucie puławianie postawili kropkę na I. Tym razem asystował Bartosiak a na listę strzelców wpisał się Błażej Cyfert. Od tego momentu jasne stało się, że 3 oczka zostaną w Puławach i wiślacy zwolnili. W końcówce bramkarza gości strzałem z dystansu próbował pokonać Przemysław Skałecki, ale młody bramkarz ŁKS-u pewnie złapał tę piłkę. W końcówce żadnej z ekip nie udało się stworzyć klarownej sytuacji i spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem jak w rundzie jesiennej na obiekcie przy ulicy Zapłotniej w Łagowie.
Ekipa Dumy Powiśla zrobiła kolejny krok ku awansowi. Przed wiślakami jednak ekstremalnie ciężki tydzień. Już w środę do Puław przyjeżdża zespół Wisłoki Dębica z którym mieliśmy zagrać 3 kwietnia a w sobotę zespół Dumy Powiśla uda się do Nowego Targu na spotkanie z Podhalem. Punkty w tych spotkaniach na pewno sprawiają, że do realizacji celu pozostanie malutki kroczek.

Wisła Puławy : ŁKS Łagów 3:1 ( 1:1)
Paluchowski 37, Drozdowicz 68, Cyfert 77 - Imiela 15(k)

Wisła PuławyOwczarzak- Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Kacprzycki ( 80 Czelny), Bartosiak ( 80 Wiech), Skałecki ( 90+4 W.Puton), Drozdowicz ( 80 Ednilson Furtado), K.Puton,