Portal ma 28,652,739 unikalnych wizyt

08/11/2007 19:19
Estonia pokonana - puławiak strzela
Dziś o godzinie 12 w Radomiu na stadionie Radomiaka reprezentacja Polski
U16 rozgrywała swój drugi mecz z Estonią. Tym razem drużyna gości postawiła wyżej poprzeczkę lecz również i dziś nie znaleźli sposobu na niezwykle skutecznego w ostatnich meczach kadry Mateusza Olszaka.
Przypomnijmy w poprzednim wygranym 9:1 spotkaniu z Estończykami zawodnik Wisły zdobył dwie bramki również i tym razem nie było inaczej. Nasz kadrowicz już w 25 minucie po raz pierwszy pokonał bramkarza przyjezdnych. Polacy znakomicie rozegrali rzut rożny podając wprost do nogi Wiślaka na 18 metr, a Mateusz pięknym strzałem zdobył już swoją 9 bramkę dla reprezentacji. Dwie minuty później ponownie puławianin odegrał główną rolę. Po kolejnym doskonale wykonanym rzucie rożnym Mateusz tym razem głową pokonał goalkeepera Estonii. Mecz zaczął się układać na korzyść naszej drużyny, a bramkarz gości miał od pierwszej do ostatniej minuty dużo pracy. Jednak tuz przed przerwą Estończykom udało się zaskoczyć obronę Polaków i do szatni drużyny schodziły z wynikiem
2:1 dla naszych rodaków. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, lecz estoński bramkarz wychodził obronną ręką z wielu niebezpiecznych sytuacji. Aż do momentu gdy w 63 minucie celnym strzałem wynik meczu ustalił Nalborski Krzysztof i dzięki temu reprezentacja naszego kraju wygrała w Radomiu 3:1.
Mateusz Olszak wystąpił w reprezentacji Polski już w 11 meczach pokonując bramkarzy rywali aż dziesięciokrotnie. Życzymy dalszych sukcesów wychowankowi trenera Waldemara Wojciechowskiego.