Portal ma 28,567,737 unikalnych wizyt

19/06/2021 13:57
Efektowna wygrana na zakończenie III ligi
Pewną wygraną z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pożegnali się z rozgrywkami III ligi zawodnicy puławskiej Wisły. Dziś występująca w osłabionym składzie Duma Powiśla wygrała 7:1 i w bardzo dobrych nastrojach może udać się na krótkie urlopy, które potrwają do 4 lipca.
Zgodnie z tym co zapowiadał trener Mariusz Pawlak w ekipie Wisły zabrakło kilku podstawowych zawodników między innymi Błażeja Cyferta, Lukasa Kubana, Mateusza Pielacha, Emila Drozdowicza, Tomasza Zająca, Przemysława Skałeckiego oraz Adriana Paluchowskiego. Wiele zmian nie przeszkodziło jednak wiślakom aby odnieść efektowną wygraną KSZO 1929.
Już pierwsze minuty dzisiejszego spotkania pokazały, że stroną dominującą będą puławianie. W 2 minucie czujność Mattheu Korziewicza sprawdził Łukasz Kacprzycki, ale Amerykanin w bramce gości nie dał się zaskoczyć. W 11 minucie bramkarz KSZO 1929 musiał już jednak wyjmować piłkę z siatki. Z prawej strony idealnie piłkę dograł Dariusz Brągiel a w polu karnym najlepiej odnalazł się Ednilson Furtado, który głową skierował futbolówkę do siatki. Siedem minut później mogło być już 2:0, jednak bramkarz gości w dobrym stylu odbił na rzut rożny uderzenie Krystiana Putona. Chwilę później na bramkę rywali uderzał Łukasz Wiech, który jednak minimalnie przestrzelił. Ekipa Tadeusza Krawca ograniczyła się jedynie do bardzo niecelnego uderzenia Damiana Mężyka. Mimo tego w 33 minucie gry przyjezdni wyrównali stan meczu. Po zamieszaniu w polu karnym Wisły piłkę do bramki strzeżonej przez Kacpra Kołotyłę skierował Przemysław Dwórzyński, który trafienie zadedykował odchodzącemu z zespołu rywali trenerowi Krawcowi.
W 40 minucie zbyt lekko uderzał kolejny raz Krystian Puton i chwilę później obie ekipy mogły udać się na piętnaście minut przerwy.
Drugą część gry idealnie rozpoczęli wiślacy. Już dwie minuty po pierwszym gwizdku sędziego Jana Pawlikowskiego z Poronina ulubieniec puławskich kibiców Ednilson skierował drugi raz piłkę do siatki rywali. Warto dodać, że kapitalną asystą popisał się w tej sytuacji Krystian Puton, który wystawił idealnie piłkę a Ediemu pozostało tylko skierować piłkę do pustej bramki. W 50 minucie spotkania podopieczni trenera Mariusza Pawlaka prowadzili już 3:1. Kolejny raz idealne podanie otrzymał Ednilson i pewnym strzałem pokonał Korziewicza. Dwie minuty później Portugalczyk mógł czwarty raz wpisać się na listę strzelców ale uderzył minimalnie obok słupka bramki rywali. Mimo dwubramkowego prowadzenia puławianie nie rezygnowali z podwyższenia wyniku. Udało się to w 63 minucie gry, kiedy po solowej akcji na listę strzelców uderzeniem w okienko bramki wpisał się Bartłomiej Bartosiak. Nie minęło pięć minut a kibice mogli cieszyć się z piątej bramki dla Dumy Powiśla. Tym razem z dobrej strony pokazał się Łukasz Kacprzycki a wielu fanów zaczęło zerkać w ligową tabelę sprawdzając ile bramek brakuje wiślakom do magicznej bariery 100 goli w sezonie. W tym momencie było to dwa gole stąd puławianie nie zrażeni niczym atakowali dalej. Na kwadrans przez końcowym gwizdkiem szóstą bramkę dla Wisły po solowej akcji strzelił Dariusz Brągiel a w 82 minucie wynik spotkania oraz setną bramkę w rozgrywkach dla puławian strzelił Bartłomiej Bartosiak.
W końcówce spotkania okazję do gry otrzymali kolejni wychowankowie Dumy Powiśla Kacper Pyska, Konrad Pyska, Jakub Figura oraz Stefan Gołąb dla których były to pierwsze minuty spędzone w III lidze. Mamy nadzieję, że młodzi puławianie będą nadal rozwijać się w takim tempie i już za chwilę będą stanowić o sile Dumy Powiśla w rozgrywkach szczebla centralnego.
Po końcowym gwizdku piłkarze Dumy Powiśla kolejny raz mogli cieszyć się z zasłużonej wygranej i awansu do eWinner 2 ligi wywalczonego w bardzo dobrym stylu. Puławianie udają się na krótkie urlopy, które zakończą już 4 lipca. Dzień później sztab szkoleniowy przewidział już pierwszy sparing i mozolne przygotowanie do rozgrywek szczebla centralnego. Ligowe emocje dla puławian wrócą już 31 lipca na kiedy zaplanowano pierwszą kolejkę eWinner 2 ligi.