Portal ma 28,655,134 unikalnych wizyt

10/07/2021 17:20
Wysoka wygrana na początek przygotowań
Dobry mecz zakończony wysoką wygraną puławskiej Wisły obejrzeli licznie zgromadzeni kibice na puławskim stadionie MOSIR-u. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka pokonali ligowego rywala Pogoń Siedlce 4:0 i wlali w serca swoich fanów wiele optymizmu.
Początkowe minuty to bardzo dużo męskiej i twardej gry nad którą nie panował niestety Karol Iwanowicz z Kraśnika. Efektem tego były dwa urazy graczy gości najpierw boisko z urazem opuścił eks-wiślak Michał Kobiałka a kilka minut później były zawodnik KS-u Wiązownica Wojciech Trochim.
Pierwszy kwadrans należał do podopiecznych trenera Bartosza Tarachulskiego, jednak dwukrotnie w puławskiej bramce dobrze spisywał się Kacper Kołoyło. Dopiero po chwili do głosu doszli puławianie.W 18 minucie gry niezłą okazję na gola miał Carlos Daniel, ale z jego uderzeniem poradził sobie Rafał Misztal. Kilka minut później przez Misztala zatrzymany został rodak Carlosa Ednilson Furtado a w 36 minucie kolejny raz dobrze w bramce Wisły zagrał Kołotyło.
W końcówce pierwszej połowy spotkania ekipa Wisły objęła prowadzenie a z dobrej strony popisał się testowany przez zespół Wisły młodzieżowiec, który wykończył solową akcję precyzyjnym strzałem w długi róg bramki strzeżonej przez Misztala.
W przerwie w zespole Wisły doszło do wielu zmian, co jednak nie przeszkodziło puławianom grać i zdobywać bramek. W 46 minucie tylko ofiarna postawa obrońcy Pogoni zapobiegła stracie bramki po strzale Emila Drozdowicza a kilka sekund później niecelnie głową uderzał Krystian Puton. W 63 minucie ten zawodnik wywalczył rzut karny a jego pewnym wykonawcą okazał się Łukasz Kacprzycki. Dwie minuty później było już 3:0 dla Dumy Powiśla a strzelcem bramki ponownie okazał się Kacprzycki, który głową wykończył dośrodkowanie Krystiana Putona.
W końcówce młoda ekipa Dumy Powiśla mądrze się broniła i atakowała siedlczan. W 80 minucie próbował Jakub Konc ale jego strzał pewnie odbił bramkarz gości. W 86 minucie wychowanek Dumy Powiśla strzałem zza pola karnego ustalił wynik spotkania na 4:0 dla Dumy Powiśla.
Puławianie już w środę zagrają w kolejnym sparingu a ich rywalem będzie III-ligowe Podlasie Biała Podlaska.

Wisła Puławy : Pogoń Siedlce 4:0 ( 1:0)