Portal ma 28,570,367 unikalnych wizyt

02/10/2021 17:57
Klątwa Elbląga trwa
Niestety bez zdobyczy punktowej zakończyli spotkanie z Olimpią Elbląg piłkarze puławskiej Wisły. Ekipa Dumy Powiśla mimo tego, że po 47 minutach przegrywała już 2:0 w doliczonym czasie spotkania zdołała wyrównać stan meczu i gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem goście za sprawą Białorusina Yana Senkevicha mogą wracać do domu w dobrych nastrojach.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener Mariusz Pawlak dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie naszej ekipy. Na ławce mecz rozpoczęli Dominik Banach, którego zastąpił inny młodzieżowiec Kacper Kondracki oraz Ednilson Furtado za którego zobaczyliśmy dzisiaj Łukasza Kacprzyckiego.
Od pierwszego gwizdka Pana Mariusza Myszki ze Stalowej Woli widać było, że elblążanie w Puławach będą grać mocno defensywnie i będą próbować obronę Wisły zaskoczyć akcjami z kontry. Jednak to wiślacy mogli udanie otworzyć to spotkanie bowiem po podaniu od Dominika Cheby w dobrej sytuacji źle uderzył Adrian Paluchowski i piłka minęła bramkę Mateusza Dudka. Jeszcze gorsze miny kibice przy Hauke-Bosaka mieli pięć minut później, kiedy to po starciu z rywalem upadł Paluchowski a służby medyczne naszego klubu pokazały, że potrzebna będzie zmiana najskuteczniejszego strzelca Dumy Powiśla w eWinner 2 lidze. Miejsce popularnego Palucha zajął Australijczyk Dylan Ruiz- Diaz.
Goście skupieni na obronie rzadko zapuszczali się pod bramkę Pawła Sochy. W 13 minucie na strzał zdecydował się Patryk Winsztal, ale strzał byłego zawodnika Radomiaka po nogach obrońców wyszedł na rzut rożny. Kilka chwil później w boczną siatkę uderzył Łukasz Kacprzycki i gdy wydawało się, że puławianie łapią swój rytm przyjezdni objęli prowadzenie. Centrę z prawej strony celnym uderzeniem z bliska zamknął Wintszal i na tym emocje w tej części gry się zakończyły. Puławianie mieli co prawda optyczną przewagę jednak nie potrafili przełożyć tego na sytuacje pod bramką Dudka, który w pierwszych 45 minutach nie został przez nich zmuszony do żadnego wysiłku.
Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla puławian. Już dwie minuty po jej rozpoczęciu były wiślak Szymon Stanisławski po dograniu od Senkevicha głową pokonał Pawła Sochę.
Wiślacy pierwszy celny strzał oddali w 58 minucie gry za sprawą Piotra Lisowskiego, jednak młody Dudek bez kłopotów złapał piłkę. Kolejne minuty to szansa Klaudiusza Krasy a także niezłe uderzenie Miłosza Kałahura, które w dobrym stylu odbił Socha. W 69 minucie gry niecelnie uderzył Wintszal i gdy wydawało się, zwycięzce tego spotkania już znamy to wiślacy ruszyli do ataków. W 72 minucie gry Adrian Piekarski faulował w polu karnym Dominika Chebę i sędzia Myszka musiał podyktować rzut karny dla Wisły. Wojnę nerwów z Dudkiem wygrał Kacprzycki, który pewnym strzałem dał nadzieję wiślakom na korzystny wynik w dzisiejszym spotkaniu.
W 80 minucie gry wiślacy mogą mówić o ogromnym pechu, bowiem sam na sam z Dudkiem wyszedł Ednilson Furtado, jednak uderzył jedynie w poprzeczkę bramki gości a przy próbie dobitki swojego strzału głową Portugalczyk ponownie uderzył jedynie w obramowanie bramki Olimpii. W 82 minucie groźnie głową na bramkę Wisły uderzał Michał Czarny, ale dobrze spisał się Paweł Socha, który pewnie złapał zmierzającą do siatki futbolówkę. Końcówka spotkania to już ciągłe ataki Dumy Powiśla. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry po ogromnym zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym i centrze Kacprzyckiego piłkę do siatki Dudka skierował Emil Drozdowicz i puławski stadion eksplodował.
Niestety radość fanów Wisły trwała dwie minuty bowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry skutecznie uciszył do Białorusin Yan Senkevich, który popisał się ładnym strzałem a piłka ku rozpaczy puławian wpadł w długi róg bramki strzeżonej przez Pawła Sochę. Mimo walki do ostatnich sekund wiślakom nie udało się wyrównać stanu spotkaniu i 3 punkty pojechały do Elbląga.
Przed zespołem Dumy Powiśla bardzo trudne spotkanie ze Zniczem Pruszków, które rozegrane zostanie w niedzielę 9 października.

Wisła Puławy : Olimpia Elbląg 2:3 (0:1)
Kacprzycki 74(k), Drozdowicz 90+1 - Winsztal 24, Stanisławski 47, Senkevich 90+3

Wisła PuławySocha- Kuban ( 46 Ednilson Furtado), Wiech, Wawszczyk, Cheba, Lisowski, Puton ( 90 Pielach), Kondracki ( 46 Banach), Carlos Daniel, Kacprzycki, Paluchowski ( 8 Ruiz-Diaz 78 Drozdowicz).

Olimpia Elbląg Dudek- Wenger, Guilherme, Czarny, Senkewich, Krasa, Kałahur, Piekarski, Winsztal ( 76 Danowski), Kurbiel ( 68 Bawolik), Stanisławski ( 83 Sarnowski)

Żółte kartki Ruiz-Diaz, Kubann, Puton ( Wisła) - Guilherme , Piekarski ( Olimpia)

Sędziował Mariusz Myszka ( Stalowa Wola)