Portal ma 28,679,556 unikalnych wizyt

23/10/2021 14:56
Przykra niespodzianka wiślaków
Przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze puławskiej Wisły. Puławianie, którzy tydzień temu nie dali szans w Chorzowie Ruchowi w jesienne chłodne popołudnie okazali się słabsi od rezerw wrocławskiego Śląska z którym przegrali po bramce straconej w 89 minucie gry.
Trener Mariusz Pawlak wystawił identyczne zestawienie jak tydzień temu przy Cichej. Wydałoby się więc, że puławianie nie powinni mieć problemów, bowiem ekipa z Wrocławia przyjechała do Puław w młodzieżowym składzie z przypisanymi na stałe do drugiej ekipy Piotrem Celebanem i Mariuszem Pawelcem.
Spotkanie rozpoczęło się o bardzo przyjemnej uroczystości. Zarząd naszego klubu postanowił bowiem nagrodzić związanych od lat z Wisłą kapitana Mateusza Pielacha , któremu w sobotę na liczniku wybiło 200 spotkań w barwach naszego klubu oraz lekarza Krzysztofa Doroszewskiego, który z Dumą Powiśla związany jest od 40 lat. Na tym jednak skończyły się miłe akcenty na stadionie przy Hauke-Bosaka. Goście, którzy mimo, że do Puław przyjechali w młodzieżowym zestawienie jasno za cel postawili sobie obronę cennego remisu. I tak właśnie ustawieni byli podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka, co sprawiło ogromne problemy ekipie Dumy Powiśla.
Wiślacy od pierwszego gwizdka Rafała Rokosza z Siemianowic Śląskich mieli przewagę jednak nie potrafili przełożyć jej na bramkę. W 13 minucie na bramkę Józefa Burty uderzał Ednilson Furtado, ale futbolówka po drodze otarła się o nogi wrocławian i rozpoczynający swoją piłkarską przygodę w młodzieżowych zespołach siedleckiej Pogoni Burta bez problemu złapał piłkę. Cztery minuty później niecelnie na bramkę gości uderzył Dominik Cheba a najlepszą okazję dla puławian zmarnował chyba w 21 minucie gry Emil Drozdowicz, który wpadł w pole karne Śląska, ale uderzył zbyt lekko nie stwarzając problemów Burcie.
Przyjezdni w tej części gry nie oddali celnego i groźnego strzału na bramkę Piotra Owczarzaka a najlepszą okazję mieli ku temu w 32 minucie Adrian Bukowski uprzedzony w ostatniej chwili przez jednego z wiślaków. W końcówce przed szansą na pierwszą bramkę dla wiślaków stanął jeszcze Dominik Banach, ale i on przeniósł futbolówkę na bramką rezerw Śląska.
Drugą połowę idealnie rozpocząć mogli przyjezdni. Dwie minuty po starcie tej części gry po błędzie Łukasza Wiecha sam na sam z Owczarzakiem wyszedł Bartosz Marchewka, który jednak uderzył fatalnie i przeniósł piłkę wysoko nad bramką. W odpowiedzi w 49 minucie gry po centrze Ednilsona szczupakiem uderzył Emil Drozdowicz, ale ku rozpaczy skromnej grupy kibiców piłka minęła bramkę Burty. Chwilę później zbyt lekko uderzał Mateusz Pielach a w 55 minucie pierwszy celny strzał na bramkę Dumy Powiśla oddali goście za sprawą Jakuba Jezierskiego. Z uderzeniem młodego pomocnika Śląska poradził sobie jednak Owczarzak. Minuty mijały a pod bramką Burty działo się coraz więcej. W 68 minucie po ogromnym bilardzie w polu karnym gości uderzał Ednilson ale Burta wraz obroną pewnie zażegnali niebezpieczeństwo. W 72 minucie wydawało się, że wiślacy muszą w końcu objąć prowadzenie. Idealnie piłkę w pole karne wrzucił Lukas Kuban, futbolówka trafiła do Krystiana Putona, który strzelił jednak w leżącego na murawie rywala i skończyło się na strachu dla wrocławian.
Końcówka spotkania obfitowała w kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego Rokosza, który mimo, że rywale zagrywali w swoim polu karnym piłkę ręką nakazywał grać dalej, co wprowadzało spore emocje zarówno na trybunach jak i na boisku. W 89 minucie na bramkę Burty uderzał Dylan Ruiz-Diaz ale i tym razem bramkarz z Wrocławia pewnie poradził sobie z tym strzałem. Odpowiedź gości była zabójcza, bowiem w pole karne Wisły wpadł Grzegorz Kotowicz z którego strzałem poradził się Owczarzak, ale piłka ku rozpaczy wiślaków trafiła do Javiera Antenko Hyjka, który z zimną krwią wpakował ją do siatki.
Rozpaczliwe ataki wiślaków zostały zakończone minimalnie niecelnym strzałem Kacpra Kondrackiego i chwilę później Rafał Rokosz zakończył to spotkanie, które niestety puławianie przegrali. Wiślacy mimo, że nie powinni przegrać to przegrali czym na pewno skomplikowali sobie niezłą sytuację w ligowej tabeli. Już w sobotę zespół Dumy Powiśla wyjeżdża do Nowej Huty na spotkanie z Hutnikiem.

Wisła Puławy : Śląsk II Wrocław 0:1 ( 0:0)