Portal ma 28,655,487 unikalnych wizyt

30/10/2021 13:03
Suche Stawy zdobyte
Bardzo ważne 3 punkty do domu przywieźli dzisiaj piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała w Nowej Hucie zespół Hutnika Kraków 3:1 i zbliżyła się do czołówki tabeli. W porównaniu do przegranego spotkania z rezerwami Śląska Wrocław opiekun Wisły dokonał trzech zmian w składzie Dumy Powiśla.

Do składu po kilku spotkaniach przerwy wrócił Błażej Cyfert, który w linii obrony zastąpił Łukasza Wiecha. Na placu gry zobaczyliśmy Kacpra Kondrackiego oraz Bartłomieja Bartosiaka, który zastąpił tym razem Ednilsona.
Wiślacy w przeciwieństwie do kilku poprzednich meczy spotkanie z Hutnikiem rozpoczęła wręcz idealnie. Już w 2 minucie po bardzo dobrym dograniu piłki w pole karne przez Bartłomieja Bartosiaka w ogromnym zamieszaniu do futbolówki dopadł Emil Drozdowicz, który ku radości skromnej ale wiernej grupy kibiców Dumy Powiśla wpakował ją do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Frasika.
Chwilę później ambitnie grający gospodarze mogli wyrównać. W pole karne Dumy Powiśla wpadł Egipcjanin Abdallah Hafez, który jednak przestrzelił. Niestety wiślacy zlekceważyli sygnał alarmowy jakim była okazja zawodnika gospodarzy i dziewięć minut później ekipa trenera Krzysztofa Lipeckiego wyrównała stan meczu. Dużo miejsca przed polem karnym miał Patryk Kieliś, który popisał się niezłym strzałem a piłka ku rozpaczy wiślaków od słupka wpadła do bramki Piotra Owczarzaka. Dwie minuty później puławianie mogli ponownie prowadzić, ale uderzenie Carlosa Daniela w ostatniej chwili zablokował jeden z rywali i skończyło się na strachu dla Frasika. W odpowiedzi dwie dobre interwencje w puławskiej bramce zanotował Owczarzak najpierw w 18 minucie groźnie uderzał Hafez a minutę później Michał Kitliński, ale młody zawodnik Dumy Powiśla nie dał się zaskoczyć pewnie wybijając piłkę.
W 23 minucie szczęście dopisało ekipie Hutnika. Po pomysłowo rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do Bartosiaka, który uderzył w rywala a piłka idealnie wpadła w ręce Frasika. W 37 minucie groźnie było pod bramką Wisły po faulu na jednym z rywali sędzia Piotr Idzik z Poznania podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł dysponujący mocnym uderzeniem Łukasz Kędziora, jednak i tym razem górą był Piotr Owczarzak, który pewnie złapał futbolówkę. W 38 minucie zbyt lekko na bramkę Frasika uderzał Carlos Daniel, który otrzymał dobre podanie od Drozdowicza i wydawało się, że obie ekipy zejdą do szatni przy wyniku remisowym. Nic jednak mylnego, bo dwie minuty później Portugalczyk już się nie pomylił pewnie wykorzystując bardzo dobrą centrę od Bartosiaka i kolejny raz dając chwilę radości fanom Wisły, którzy korzystając z wiosennej pogody zasiedli na trybunach przy Ptaszyckiego 4b.
Po zmianie stron na boisku na boisku działo się niewiele. Obie ekipy grały zachowawczo a jedyne wydarzenie o którym warto wspomnieć to uraz Bartłomieja Bartosiaka, który w 53 minucie musiał opuścić plac gry a zastąpił go Dominik Cheba. Właśnie ten gracz w 59 minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki gospodarzy, którzy nie rezygnowali z wyrównania stanu spotkania. Bardzo aktywny był eks-wiślak Piotr Zmorzyński, który kilkoma centrami próbował pokonać Piotra Owczarzaka.
Wszystko co najciekawsze działo się w końcówce spotkania. W 80 minucie z rzutu wolnego w mur uderzył Carlos Daniel a cztery minuty od tej sytuacji puławianie przypieczętowali swoją wygraną. Tym razem w roli asystenta wystąpił Dominik Cheba, który dograł idealną piłkę do rezerwowego dziś Ednilsona Furtado, który mimo asysty rywala sprytnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Minutę później w zamieszaniu pod bramką Wisły z pustej bramki futbolówkę wybił kapitan Mateusz Pielach a w doliczonym czasie gry kapitalnie ze strzałem Kamila Sobali poradził sobie Owczarzak, który zbił zmierzającą do siatki piłkę na rzut rożny.
Wiślacy już w sobotę na własnym terenie w meczu przyjaźni zmierzą się z Pogonią Siedlce. Za dwa tygodnie ekipę Dumy Powiśla czekają natomiast na Arenie Lublin Wielkie Derby Lubelszczyzny, które już teraz zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.

Hutnik Kraków : Wisła Puławy 1:3 (1:2)