Portal ma 28,568,236 unikalnych wizyt

13/11/2021 19:27
Dobre złego początku - czyli Wielke Derby Lubelszczyzny znowu ne dla Wisły
Miłe złego początki tak w skrócie można przedstawić przebieg dzisiejszych Wielkich Derbów Lubelszczyzny na Arenie Lublin. Wiślacy spotkanie z Motorem rozpoczęli fantastycznie od bramki w wykonaniu Bartłomieja Bartosiaka, jednak kolejne minuty należały już do ekipy Marka Saganowskiego, która w dzisiejszym spotkaniu przełamała ponad miesięczną passę bez wygranej i kolejny raz okazała się lepsza w derbowym pojedynku od ekipy Dumy Powiśla.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener Mariusz Pawlak miał szersze pole manewru, które było związane z powrotem do składu dwóch zawieszonych za kartki Ariela Wawszczyka oraz Lukasa Kubana. W wyjściowym składzie pojawił się tylko były gracz Motoru, który w tym zestawieniu zastąpił Piotra Lisowskiego.
Wiślacy od pierwszego gwizdka Pana Pawła Kukli z Krakowa z impetem ruszyli na gospodarzy, którzy wyraźnie nie spodziewali się takiego przebiegu spotkania. Taka postawa przyniosła efekt już w 3 minucie gry, kiedy to kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Bartosiak. Jednak szybko strzelona bramka tylko uśpiła wiślaków, bowiem kilka chwil później do ataków ruszyli gospodarze. W 6 minucie spotkania błąd popełnił Piotr Owczarzak, który przy próbie wyprowadzenia piłki nabił Piotra Ceglarza jednak piłka poszybowała nad bramką naszej ekipy. W odpowiedzi z dystansu Sebastiana Madejskiego próbował pokonać Ednilson Furtado, ale były zawodnik Wisły pewnie poradził sobie z uderzeniem Portugalczyka. W 10 minucie kolejny raz groźnie zrobiło się pod bramką Owczarzaka, ale tym razem wychowanek Dumy Powiśla w dobrym stylu zatrzymał szarżującego Adama Ryczkowskiego. Minutę później popularny Owca raz jeszcze musiał sprężyć się w bramce po strzale Michała Fidziukiewicza, ale i tym razem górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Wisły.
Niestety szczęście z wiślakami było jedynie do 24 minuty spotkania, wtedy to bowiem Piotr Ceglarz dograł z prawej strony piłkę do Fidziukiewicza a najskuteczniejszy strzelec eWinner 2 ligi z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki. Minutę później ten sam gracz kolejny raz został w niezłym stylu zatrzymany przez Owczarzaka jednak widać było, że zdobyta bramka nakręciła ekipę Marka Saganowskiego, która co chwilę gościła w wiślackim polu karnym. W 26 minucie to ekipa trenera Mariusza Pawlaka mogła i powinna odpowiedzieć. Kapitalnym uderzeniem popisał się Kacper Kondracki z którego strzałem poradził sobie Madejski, ale do odbitej piłki dopadł jeszcze Emil Drozdowicz , który ku rozpaczy nielicznych kibiców Wisły w dobrej sytuacji fatalnie przestrzelił.
Kolejne minuty to mały kocioł w polu karnym gospodarzy i zbyt lekkie uderzenie Wawszczyka oraz kilka minut później niezły ale zbyt lekki strzał Krystiana Putona, który nie sprawił kłopotów Madejskiemu.
W 37 minucie gry kolejny raz przed szansą objęcia prowadzenia stanęli wiślacy, ale po podaniu od Wawszczyka kolejny raz fatalnie przestrzelił Drozdowicz. W końcówce tej części gry z powodu urazu zmuszony był opuścić bohater Bartosiak i na pewno ta sytuacja pomieszała szyki sztabowi szkoleniowemu Wisły.
Druga odsłona spotkania należała do ekipy z Lublina. W 47 minucie gry groźnie uderzał Ceglarz, ale kolejny raz w puławskiej bramce dobrze spisał się Owczarzak. W 53 minucie raz jeszcze doszło do sporego zamieszania pod bramką Dumy Powiśla, najpierw bramkarz Wisły odbił strzał Damiana Sędzikowskiego a do wyplutej futbolówki dopadł Filip Wójcik, który jednak obił jedynie słupek wiślackiej bramki.
Niestety lublinianie dwie minuty później już prowadzili. W polu karnym błąd popełnił Puton, który podcinał Sędzikowskiego i Paweł Kukla podyktował rzut karny dla ekipy Motoru. Do ustawionej na jedenastym metrze futbolówki podszedł Fidziukiewicz, któremu dopisało szczęście bowiem piłka po uderzeniu z rzutu karnego odbiła się od poprzeczki i ku rozpaczy wpadła do siatki.
Lublinianie, którzy prowadzili oddali pole gry ekipie z Puław, która jednak nie potrafiła sforsować zasieków obronnych Motoru i mimo, że to puławianie częściej grali piłką to nie było z tego żadnego zagrożenia pod bramką Madejskiego. Co gorsza w 78 minucie spotkania ekipa gospodarzy ustaliła wynik spotkania a autem bramki na 3:1 był Piotr Ceglarz, który wykorzystał dogranie z lewej strony boiska i z bliska pokonał Owczarzaka. Po tej bramce stało się jasne, że Arena pozostanie nadal twierdzą nie do zdobycia dla wiślaków, którzy odpowiedzieli trzy minuty później ładnym ale niecelnym strzałem Dylana Ruiza-Diaza. Ten sam zawodników w 86 minucie miał jeszcze jedną okazję, ale tym razem po jego strzale głową futbolówkę pewnie złapał Sebastian Madejski. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry błąd puławskiej obrony wykorzystał Maciej Firlej i strzałem z bliska pokonał bezradnego Owczarzaka.
Tym samym wiślacy kolejny raz nie potrafili zdobyć Areny i to zespół Dumy Powiśla odtworzył przebieg spotkania z 5 października 2019, gdzie puławianie za sprawą Krystiana Putona objęli prowadzenie i ostatecznie przegrali mecz 4:1. Przed ekipą Dumy Powiśla trzy rozegrane awansem z wiosny spotkania. Już w sobotę zespół Dumy Powiśla udaje się do Bełchatowa, aby tam zmierzyć się z miejscowym GKS-em. Początek tego spotkania o 16:00.

Motor Lublin : Wisła Puławy 4:1 (1:1)
Fidziukiewicz 24,55(k), Ceglarz 78, Firlej 90+3 - Bartosiak 3

Motor Lublin Madejski- Błyszko ( 83 Cichocki), Moskwik, Wójcik, Ceglarz ( 83 Firlej), Najemski, Sędzikowski ( 83 Rak), Kołbon ( 63 Król), Kusiński, Ryczkowski ( 73 Vitinho ), Fidziukiewicz

Wisła Puławy Owczarzak- Cheba, Pielach, Cyfert, Wawszczyk, Puton ( 85 Lisowski), Kondracki ( 69 Banach), Carlos Daniel, Ednilson Furtado ( 85 Wiech), Bartosiak ( 43 Kuban), Drozdowicz ( 69 Ruiz-Diaz)

Żółte kartki Ceglarz, Moskwik oraz Ariel Jakubowski ( II trener Motoru) - Bartosiak ( Wisła)