Portal ma 28,672,239 unikalnych wizyt

01/05/2022 15:57
Z Wroclawia na tarczy
Nie udało się ekipie Wisły pokonać we Wrocławiu ekipy rezerw miejscowego Śląska. Grający w możliwie najmocniejszym składzie z graczami, którzy w nocy wrócili z Białegostoku ekipa Dumy Powiśla przegrała 3:0 i nadal nie może być pewna utrzymania ligowego bytu.
Puławianie do dzisiejszego spotkania podeszli po dobrym środowym spotkaniu z Ruchem Chorzów, gdzie do pełni szczęścia zabrakło jedynie gola dla puławian. Przy Oporowskiej ekipa Wisły szybko chciała strzelić bramkę i ustawić mecz pod swoją kontrolę. Niestety mimo dobrego początku nie udało się to ekipie Dumy Powiśla.
W 15 minucie gry powinno być 0:1, ale Krystian Puton został w ostatniej chwili zablokowany przez Oliwiera Wyparta i skończyło się jedynie na strachu dla gospodarzy. Dwie minuty później błąd popełnił Oskar Mielcarz, który źle wybił piłkę futbolówka trafiła pod nogi Carlosa Daniela, ale Portugalczyk fatalnie przestrzelił.
W kolejnych minutach gra się lekko wyrównała a do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 26 minucie gry groźnie uderzał Piotr Samiec- Talar ale z jego strzałem jak i dobitką Jakuba Iskry poradził sobie Bartłomiej Gradecki. W 29 minucie gry niecelnie po pomysłowym rozegraniu rzutu rożnego uderzał Krystian Puton. Chwilę później popychany w polu karnym był Adrian Paluchowski, ale sędzia Szymon Lizak nakazał grać dalej. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry skończy się bezbramkowym remisem gospodarze trafili do szatni. W 43 minucie gry w pole karne Wisły wpadł Samiec-Talar z którego strzałem poradził sobie Gradecki, który jednak skapitulował przy dobitce Przemysława Bargiela.
Wiślacy jak źle zakończyli pierwsze 45 minut tak fatalnie rozpoczęli drugą połowę. Najpierw w 47 czujność Gradeckiego sprawdził Marcel Zylla a kilka minut później sędzia Lizak wskazał na jedenasty metr po faulu Ariela Wawszczyka. Dodać trzeba,że była to bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra z Wielkopolski której dziwili się nawet miejscowi.
W 69 minucie spotkania gospodarze dobili ekipę Dumy Powiśla. Tym razem po szybkiej kontrze w pole karne wpadł Bergier. którego uderzenie odbił stojący na linii Krystian Bracik, ale piłka trafiła do Samca-Talara, który wpakował ją do siatki.
W końcówce obie ekipy miały po jednej dobrej okazji do strzelenia bramki. Dla gospodarzy miał ją Hiszpan Javier Ajenjo Hyjek, który uderzył obok słupka bramki Gradeckiego oraz po stronie wiślaków Stefan Ilić.
Puławianie już za tydzień na swoim boisku zmierzą się z Hutnikiem Kraków. Jeśli puławianie chcą zapewnić sobie spokojną końcówkę spotkania z ekipą z Krakowa nie mogą przegrać. W innym przypadku kibiców przy Hauke-Bosaka mogą czekać bardzo nerwowe chwile w spotkaniach z Pogonia Siedlce i Motorem Lublin.

Śląsk II Wrocław : Wisła Puławy 3:0 ( 1:0)