Portal ma 28,674,043 unikalnych wizyt

26/01/2008 13:28
Puchar jest Nasz!!! Nikomu go nie oddamy!!!

W zakońcoznym przed chwilą 9 turnieju o Puchar Starosty Puławskiego zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła puławska Wisła. Dziś podpopieczni Jerzego Krawczyka uporali się najpierw z Garbarnią Kurów wygrywjąc 6:0 a w ostatnim meczu turnieju gracze Dumy Powiśla pokonali Orły Kazimierz 5:0.
Mimo, złej pogody finały zgromadziły około 100 osobową widownię. Mogła ona zobaczyć dobre jak na ten etap przygotowań mecze. W sumie tylko dziś padło 16 bramek czego aż 11 strzelili gracze Wisły.
Zmagania rozpoczęło spotkanie Wisły z Garbarnią Kurów. Od początku widać było,że garbarze będą się tu tylko bronić i pierwsze minuty nie będą łatwe dla podopiecznych Jerzego Krawczyka. Na pierwszą ładną i składną akcję kibice musieli czekać do 6 minuty spotkania. Wtedy na ładny strzał zdecydował się Mateusz Gawrysiak, jednak w dobrze spisał się w bramce gości Grzegorz Kjowski. Wogóle w pierwszej połowie był on jednym z najlepszych graczy swojej drużyny i nie jeden raz ratował Garbarnię od straty bramki.

Wisła Puławy - Wawel Wąwolnica (fot. Szelak)
Wisła Puławy - Góra Puławska (fot. Szelak)
Wisła Puławy - Garbarnia Kurów (fot. W.Wyziński, D. Koc)
Wisła Puławy - Orły Kazimierz D. (fot. Szelak)
Orły Kazimierz D. - Garbarnia Kurów (fot. Szelak)
Fotoreportaż - wręczanie Pucharu Starosty (fot. Szelak)
Puchar Starosty - Wisła Puławy - Garbarnia Kurów - rzut karny
Puchar Starosty - wręczanie pucharu

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 18 minuty spotkania. Wtedy to dobrym dośrodkowaniu z lewej strony Michała Stecyszyna piłkę głową do bramki skierował Mariusz Abramczyk. Na 2:0 w 24 minucie meczu z rzutu karnego po faulu na Gizie podwyżył Adam Mróz. Kapitan naszego zespołu mocym strzałem w prawy róg nie dał szans Kijowskiemu. Takim wynikiem zakończyła się grana 30 minut połowa. W drugiej dominacja Wisły była jeszcze wyraźniejsza. Co chwilę na bramkę przyjezdnych sunął atak za atakiem. Na 3:0 w 45 minucie meczu podwyżył wprowadzony w II połowie Mateusz Kamola, który ładnym zwodem minął bramkarza z Kurowa i strzelił na pustą bramkę. Kolejne dwie bramki padły łupem dobrze prezentującego się dziś Tomasza Sikory. Popularny Sikor aż dwa razy umieszczał futobołówkę w siatce Kijowskiego. Ostatnią bramkę zdobył ponownie Kamola i wiślacy mogli udać się na załużoną przerwę. Wygrana Dumy Powiśla mogła być wyższa gdyż na chwilę przed końcem meczu drugiego karnego nie wykorzystał Adam Mróz. Ale i tak kibice mogli czuć sie usatysfakcjonowani.

W drugim meczu zmierzyły się ze sobą jednenastki Orłów Kazimierz i Garbarni. Od początku zarysowała się przewaga występujących w okręgówce graczy z Kazimierza. Jednak ne mogli oni znaleść sposobu na dobrze broniących się kurowian. W grze obu drużyn było dużo walki i zaciętości. Jednak to nie przekładało się na zdobycze bramkowe, gdyż po I połowie na tablicy widniał remis 0:0. Worek z bramkami rozwiązał sie dopiero w II odsłonie gry. Wtedy to podopieczni Dariusza Gajdy, którzy wcześniej mieli w nogach mecz z Wisłą nie wytrzymali kondycyjnie. Kazimierzanie wykorzystali zmęczenie rywali strzalając im w ostatnich minutach aż 4 bramki. W barwach Orłów dobrze prezentowali się byli gracze Wisły, Mariusz Rożek i Łukasz Zjawiony.

Po tym meczu wiadomo było jedno. O zwyciestwie w całym turnieju miało decydować bezpośrednie starcie Wisły i Orłów. Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Dumy Powiśla. Jednak bardzo uważna gra w obronie kazimierzan uniemożliwiała szybkie strzelenie bramki. Pierwszy błąd obrona Orłów popełniła w 6 minucie gry, kiedy to jeden z obrńców gości był bliski pokonania własnego bramkarza. Wiślacy kolejny raz zatakowali w 21 minucie gry. Wtedy to ładna akcję rozegrali Giza z Kępką a ten ostatni skierował piłkę do pustej bramki strzeżonej przez Piotra Guzka. Do końca I odsłony gry nie padła już ani jedna bramka. W II odsłonie to nadal wiślacy atakowali. W 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gawrysiaka piłkę głową skierował Rafał Dryk i stało się jasne, że Puchar Starosty zostanie w Puławach. Rozluźnieni tym faktem gracze Wisły zaczęli bardziej widowiskowo. Najbardziej podobać się mogła bramka Piotra Mokiejewskiego, który ładny techicznym strzałem umiescił piłkę w okienku bramki Guzka. W ostatnich minutach znowu nastąpil show Tomasza Sikory, W przeciągu 2 minut srtrzelił on 2 gole czym ustalił wynik spotkania z Orłami.

Po zakończeniu meczu nastąpiło wręczanie Pucharów i nagród rzeczowych dla drużyn. Wiślacy oprócz okazalego pucharu dostali torbę podróżną a także piłkę. Nie obyło się także bez nagrody dla króla strzelców. Królem z dorobkiem 7 bramek został Wojciech Kępka.
Sama uroczystość zakończyła się obietnicą samego Pana strosty Sławomira Kamińskiego o utworzeniu w starostwie reprezentacji powiatu i wystawieniu jej na 10 jublieuszowy turniej, który odbędzie się już za rok.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z poszczególnych meczy oraz momentu wręczenia Pucharu Starosty.

Wisła: Garbarnia Kurów 6:0 ( 2:0)