Portal ma 28,573,454 unikalnych wizyt

26/08/2022 19:00
Klątwa Garbarni złamana
Wiele nerwów kosztowało kibiców dzisiejsze spotkanie z Garbarnią Kraków. Puławianie mimo, że przez przez całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika długo nie mogli sforsować obrony ekipy gości i na decydującą bramkę kibice przy Hauke-Bosaka musieli czekać aż do 85 minuty, kiedy to Robert Majewski pokonał strzałem głową Mateusza Bartusika i dał ekipie Wisły pierwsze zwycięstwo z Garbarnią od marca 2014 roku.

Trener Mariusz Pawlak dokonał dwóch korekt w wyjściowym składzie swojej ekipy. Dziś na boisku zobaczyliśmy Mateusza Kaczmarka oraz Macieja Ryszkę, którzy zastąpili Damiana Kołtańskiego oraz Ednilsona Furtado.
Rozgrywane w ponad 30 stopniowym upale spotkanie od pierwszego gwizdka arbitra było bardzo ciekawe. Już w 2 minucie w polu karnym gości upadł Mateusz Kaczmarek, ale sędzia Rafał Roksoz z Siemianowic Śląskich zdecydował, że faulu nie było i nakazał grać dalej. Dwie minuty później wiślacy mogli prowadzić, ale po kapitalnym rajdzie Krystiana Putona piłkę po jego strzale na rzut rożny wybił debiutujący dziś w eWinner 2 lidze Mateusz Bartusik. W 7 minucie na listę strzelców wpisać mógł się Dawid Retlewski, który wykorzystał sprytne wyrzut z autu Bojana Gvozdenovicia, ale i tym razem młody bramkarz Brązowych spisał się dobrze i złapał piłkę. Minutę później Bartusik musiał jednak skapitulować. Po bardzo dobrej dwójkowej akcji Mateusza Klichowicza i Dawida Retlewskiego były zawodnik Raduni Stężyca popisał się celnym strzałem i puławianie wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to wiele emocji na boisku oraz na ławce rezerwowych gości. W 15 minucie w polu karnym upadł Jakub Karbownik, jednak podobnie jak w przypadku Kaczmarka sędzia Rokosz nie dopatrzył się faulu i nakazał grać dalej co nie spodobało się sztabowi szkoleniowemu gości, który mocno protestował. W efekcie jeden z trenerów już w 16 minucie gry zmuszony był opuścić ławkę rezerwowych i udać się na trybuny.
Kolejne minuty to trzy bardzo dobre okazje dla puławian. Najpierw po wrzutce Putona głową uderzał Retlewski i z jego strzałem poradził sobie Bartusik, chwilę później na bramkę przyjezdnych uderzał Puton ale i tym razem młody bramkarz kapitalnie odbił zmierzchającą do bramki futbolówkę. Ostrzał bramki krakowian zakończył Maciej Kona, ale i tym razem kapitalnie zachował się Mateusz Bartusik, który wybił piłkę na rzut rożny.
W 32 minucie goście niespodziewanie wyrównali. Z prawej strony nieudanie centrował Grzegorz Marszalik, piłka po jego dośrodkowaniu odbiła się od głowy Bojana Gvozdenovicia i wpadł do siatki obok zaskoczonego Alberta Posiadały.
Kolejne minuty obfitowały w emocje, bowiem kolejny raz w puławskim polu karnym doszło do zamieszania i kolejny raz gości domagali się rzutu karnego. Robili to w bardzo agresywny sposób i sędzia Rafał Rokosz zmuszony był wyrzucić z placu gry Mateusza Bartkowa, który słownie znieważył jednego z asystentów sędziego. Po tej sytuacji krakowianie musieli grać w osłabieniu co nie przeszkodziło im w wyjściu na prowadzenie.
W 43 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Grzegorz Marszalik a piłka po rękach i ku rozpaczy wiślaków wpadła do siatki. Przyjezdni, nie cieszyli się jednak długo prowadzeniem. W 45 minucie gry po centrze z rzutu wolnego w wykonaniu Putona w polu karnym Brązowych najlepiej odnalazł się Gvozdrnović, który głową pokonał Bartusika. Była to udana rehabilitacja Chorwata, który kilka minut wcześniej zdobył bramkę samobójczą.
Mający liczebną przewagę wiślacy od samego początku drugiej połowy chcieli wyjść na prowadzenie. Już 47 minucie gry w słupek uderzył Dominik Cheba a kilka minut później Retlewski przeniósł piłkę nad bramką gości. Krakowianie grając w osłabieniu i mając korzystny dla nich wynik skupili się na obronie a wiślacy raz za razem próbowali sforsować solidną obronę Garbarni. W 65 minucie kapitalną szansę dla puławian zmarnował Agdwan Papikyan, który przegrał rywalizację z Bartusikiem. W 76 minucie kolejny raz na bramkę gości uderzał Kona, ale i tym razem futbolówka minęła celu. Podopieczni trenera Macieja Musiała swój pierwszy oddali w 76 minucie, kiedy to obok bramki Posiadały uderzył Thomas Pranica.
W końcówce na listę strzelców próbowali się wpisać Retlewski oraz Kona ale nie piłka po ich uderzeniach mijała bramkę gości. Bohaterem Dumy Powiśla został w 85 minucie gry Robert Majewski, który wykorzystał centrę Krystiana Putona z rzutu rożnego i głową pokonał Bartusika. Dwie minuty później mogło i powinno być po meczu, ale po szalonej akcji w poprzeczkę uderzył Dominik Banach a w 88 minucie gry sytuacji sam na sam z młodym bramkarzem Garbarni nie wykorzystał Adrian Paluchowski.
W końcówce nie mający nic do stracenia goście zaatakowali. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w Posiadałę z rzutu wolnego uderzył Jakub Sutor a w czwartej dodatkowej minucie piłkę na remis zmarnował Bartłomiej Purcha, który uderzył obok słupka bramki Wisły.
Mimo ogromnych nerwów wynik spotkania nie uległ zmianie i to puławianie mogli cieszyć się z pierwszego od 2014 roku zwycięstwa z Garbarnią.
Już w sobotę zespół Dumy Powiśla w Elblągu zmierzy się z miejscową Olimpią. Początek spotkania o 17:00.

Wisła Puławy : Garbarnia Kraków 3:2 ( 2:2)