Portal ma 28,571,862 unikalnych wizyt

16/02/2008 18:19
Wygrana w blasku świateł
Bardzo dobrze spisali się dziś przygotowujący się do wiosennych rozgrywek piłkarze puławskiej Wisły. W rozegranym dziś na świetnie przygotowanej do gry sztucznej nawierzchni puławskiego MOSIR-u puławianie pokonali pewnie III ligową Avię Świdnik 4:0.
Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku. Przez pierwsze 20 minut rozgrywanego przy sporym mrozie meczu gra głównie toczyła się w środku pola. Na pierwszą groźną sytuację czekaliśmy do 28 minuty kiedy to sam na sam z Tomaszem Dąbałą znalazł się Damian Paluszek. Świdnicki pomocnik uderzył jednak na tyle słabo, że bramkarz Wisły obronił. Chwilę później bardzo groźnie strzelał Wojciech Białek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na tym ataki przyjezdnych się zakończyły. Wisła do ataku ruszyła w 38 minucie, kiedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Stecyszyn. Piłka jednak o metr minęla bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Mazura.

Fotoreportaż ze sparingu (fot. Szelak)
Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku. Przez pierwsze 20 minut rozgrywanego przy sporym mrozie meczu gra głównie toczyła się w środku pola. Na pierwszą groźną sytuację czekaliśmy do 28 minuty kiedy to sam na sam z Tomaszem Dąbałą znalazł się Damian Paluszek. Świdnicki pomocnik uderzył jednak na tyle słabo, że bramkarz Wisły obronił. Chwilę później bardzo groźnie strzelał Wojciech Białek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na tym ataki przyjezdnych się zakończyły. Wisła do ataku ruszyła w 38 minucie, kiedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Stecyszyn. Piłka jednak o metr minęła bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Mazura.

Druga połowa od samego początku rozgrywana była w blasku puławskich jupiterów. Szybciej do tej sytuacji przystosowali się podopieczni Jerzego Krawczyka, którzy co chwila atakowali bramkę gości. Ich akcjom jednak brakowało jednak wykończenia. Worek bramkowy rozwiązał dopiero w 64 minucie Łukasz Giza, który pięknym strzałem z 10 metrów nie dał szans Mazurowi. Chwilę później było już 2:0. W polu karnym Avii faulowany był Gawrysiak a sędzia Jacek Małyszek nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr od bramki gości. Pewnym wykonawcą karnego okazał się Rafał Dryk, który dość niespodziewanie zastąpił w tym elemencie Adama Mroza, który do tej pory był etatowym wykonawcą tych stałych fragmentów gry.
Na trzecią bramkę kibice w Puławach czekali do 79 minuty meczu, kiedy to piłkę do siatki przyjezdnych skierował wprowadzony chwilę wcześniej do gry Mateusz Kamola. Po straconym golu do ataku ruszyli świdniczanie. Bardzo ładnie próbował strzelać Białek, ale jego strzał trafił w poprzeczkę a dobijający ten strzał Paweł Pranagal był na spalonym i sędzia główny słusznie bramki nie uznał.
3 minuty później bardzo ładny rajd zakończony bramką przeprowadził Damian Wiśniosz. Naszemu pomocnikowi dopisało przy tym strzale troszkę szczęście gdyż bramkarz Avii przepuścił piłkę po strzale Buły pomiędzy nogami. Na tym skończyły się emocje i nieco zaskoczeni i zmarznięci kibice mogli udać się do domu na ciepłą herbatę.

Wisła: Avia 4:0 ( 0:0)