Portal ma 28,648,898 unikalnych wizyt

23/02/2008 10:56
Siarka pokonana 3-0
W zakończonym meczu towarzyskim pomiędzy zespołem Wisły Puławy a Siarką Tarnobrzeg lepszym okazał się zespół Dumy Powiśla. Puławscy piłkarze aż 3- krotnie pokonywali brakarza Siarki. Dwa razy zrobił to Łukasz Giza a jeden raz Mariusz Abramczyk.
(fot. Szelak)
Od początku spotkania w obu zespołach widać było wole odniesienia wygranej. Przez pierwsze minuty meczu ta wola paraliżowała poczynania ofensywne obu drużyn. Ładnych ofenswynych akcji było jak na lekarstwo. Pierwsi jednak przełamali się przyjezdni. W 28 minucie jeden z napastników Siarki był o włos od pokonania Dąbały ale naszczęście uderzenie piłkarza z Tarnobrzega wylądowało na słupku wiślackiej bramki.

Fotoreportaż ze sparingu (fot. Szelak)
Skrót z meczu (autor. Szelak)

Chwilę później na atak zdecydował się Łukasz Giza. Jednak jego rajd w ostatniej chwili został zatrzymany. Wiślacy mieli przewagę w grze jednak brakowało im dokładności i prezycyzji. Dowodem na to może być strzał Wojciecha Kępki, który zamiast do bramki trafił w .. Łukasza Gizę. Tak więc do przerwy kibice nie obejrzeli ani jednego gola.
Worek z bramkami podobnie jak w meczu z Avią rozwiązał się w II części gry. 4 minuty po rozpoczęciu tej odsłony gry Mariusz Abramczyk ładnym strzałem z 8 metrów otworzył wynik meczu.
Od tego momentu graczom Dumy Powiśla zaczęło się łatwiej grać. Efektem tego były kolejne akcje na bramkę Mirosława Maja a także strzelona w 62 minucie gry druga bramka. Jej autorem okazał się Łukasz Giza, który dostał podanie z głębi pola i pięknym rajdem minął obrońców i bramkarza Siarki i strzelił na pustą bramkę podwyższając wynik spotkania na 2:0.
Chwilę później kibice na trybunach ujrzeli kolejną bramkę. Znowu w roli głównej wystąpił Giza, który dostał ładną piłkę od Bartłomieja Sałeckiego i ładnymi nożycami skierował futobolówkę do siatki obok bezradnego Maja. Po straconej bramce do ataków ruszyli goście. Najpierw groźnie strzelał wprowadzony po przerwie Stąporski ale Dąbała nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na róg. Chwilę później jeszcze raz napastnicy gości sprawdzali czujność naszego bramkarza ale i tym razem nie dał się on zaskoczyć.
Tak więc trzeci sparingowy mecz z Siarką wreszcie zakończył się wygraną Wisły. Co cieszy puławianie prezentowali się bardzo dobrze na tle aspirujących do gry w nowej II lidze siarkowców.

Wisła: Siarka Tarnobrzeg 3:0 ( 0:0)
1:0 Abramczyk 49