Portal ma 28,679,478 unikalnych wizyt

17/05/2008 17:25
Wypunktowali Spartę
Niczym rasowy bokser wypunktowali dziś piłkarze Wisły graczy Sparty Rejowiec. Wiślacy mimo, że nie grali na 100% swoich możliwości pewnie wygrali 4:0 wyraźnie oszczędzając siły na bardzo ciężki ale i bardzo ważny środowy mecz ze Stalą Poniatowa.
Od początku rozgrywanego w pięknym słońcu meczu przewagę mieli gospodarze. Już w 3 minucie gry świeżo upieczony tata Łukasz Giza próbował pokonać dobrym strzałem strzegącego bramki gości Karola Kurzępę. Jednak golkiper gości nie dał się pokonać.

Fotoreportaż ze spotkania (fot. Szelak)

Od początku rozgrywanego w pięknym słońcu meczu przewagę mieli gospodarze. Już w 3 minucie gry świeżo upieczony tata Łukasz Giza próbował pokonać dobrym strzałem strzegącego bramki gości Karola Kurzępę. Jednak golkiper gości nie dał się pokonać. W 11 minucie pierwszy raz groźnie zatakowali goście. Jednak strzał jednego z graczy z Rejowca o metr minął słupek bramki w której stał Tomasz Dąbała. Od tego czasu znowu przewagę mieli wiślacy.

W 20 minucie gracze Dumy Powiśla przeprowadzili piękną akcję,której głównym bohaterem był Rafał Dryk. Obrońca Wisły skorzystał z bardzo dobrego dośrodkowania w pole karne i główką pokonał bramkarza z Rejowca. Po tym golu wszyscy zawodnicy Wisły wykonali tradycyjną kołyską dla córki Łukasza Gizy Oliwii. Po tym golu gra troszkę siadła. Wiślacy zadowoleni z prowadzenia spokojnie kontrolowali grę.

Gospodarze przyśpieszyli dopiero w 39 minucie meczu kiedy to sam Giza mógł wpisać się na listę strzelców, ale zwlekał za długo i jego strzał z lini bramkowej wybili obrońcy Sparty. Minutę póżniej zatakowali goście. Bardzo ładnie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Jaruga, ale Tomasz Dąbała pewnie wybił strzał pomocnika gości na rzut rożny. W 41 minucie spotkania kibice w Puławach zobaczyli drugą bramkę. Tym razem w roli głównej pokazał się Wojciech Kępką, który zrechabilitował się za wcześniejsze pudła i pięknym strzałem pokonał Kurzępę. Tak więc do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 i w dobrych nastrojach mogli udać się do szatni na zasłużony 15- minuotowy odpoczynek.

W przerwie jak to jest w nowej tradycji klubu nastąpiło losowanie upominków dla kibiców.
Po przerwie nie zmienił się przebieg gry. Goście schowani za podwójną gardą nie atakowali wiślaków. Ci nie chcąc tracić zbyt wielu sił atakowali bardzo spokojnie. W 60 minucie meczu kibice gospodarzy mogli cieszyć się trzeci raz. Kolejny raz dobrą formę pokazał Piotrek Mokiejewski, który strzałem z pola karnego pokonał Karola Kurzępę Warto podkreślić, że asystą przy tym golu popisał się Łukasz Giza.

Trener Jerzy Krawczyk widząc, że wynik spotkania jest już rozstrzygnięty zaczął wprowadzać rezerwowych. Właśnie jeden z nich Mateusz Kamola, wprowadził wiele ożywienia w poczyniania graczy Dumy Powiśla. Kropkę nad ,,i" wiślacy postawili w 81 minucie gry, kiedy to Łukasz Giza wręcz ośmieszył graczy z Rejowca. Przeddryblował on 3 zawodników Sparty minął bramkarza Kurzępę i mocnym strzałem skierował piłkę do siatki rozbitych już gosci. Po tej bramce obie drużyny niecierpliwie końcowego gwizdka pana Andrzeja Kucharskiego, który jednak na skutek kontuzji bramkarza Sparty doliczył do regulaminowego czasu gry, aż 5 minut.

Po końcowym gwizdku arbitra z Zamościa w obozie Wisły zapoanowała zasłużona radość. Wiślacy tym meczem potwierdzili, że nadal liczą się w walce o awans do nowej III ligi i w środowym wyjazdowym meczu w Poniatowej nie stoją na straconej pozycji.

Jedyne co może martwić kibiców Wisły, to żółta kartka dla Michała Stecyszyna, która oznacza, że ten młody pomocnik nie zagra w następnym meczu, gdyż była to 4 zółta kartka dla tego zawodnika.
Cieszy także dobra atmosfera na trybunach, którą docenili piłkarze gospodarzy, którzy długo dziękowali swoim fanom po końcowym gwizdku sędziego głównego.

Wisła: Sparta Rejowiec Fabryczny 4:0 ( 2:0)